Case ih

Nije najbolji kombajn samo onaj koji najbrze pokosi. Ima nekoliko faktora koji kad se saberu i oduzmu daju tacno resenje.
Mozemo mi ovde da se upinjemo i objasnjavamo koji je najbolji, al trziste je ono koje daje krajnji sud. Moze neko da se slozi ili ne, ali za bilo koji kriterijum je najbolje pogledati statisticke podatke. Zna se koji su najprodavaniji u Evropi, koji u Americi, Australiji...
 
Danasnje firme koje proizvod3 kombajne su sve uglavnom dobre, lose su se raspale.
U Srbiji je najbitnije ko prodaje i kako je obezbedjen rezervni deo zato je Class najbolji.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Kolega Philips moze li malo vise da pises kakav je sto se tice odmrzavanja, samih kvarova, nabavke rezervnih delova? Inace lepa masina zaista👍👍👍
 
Kolega Philips moze li malo vise da pises kakav je sto se tice odmrzavanja, samih kvarova, nabavke rezervnih delova? Inace lepa masina zaista👍👍👍
Nekih kvarova nije bilo, osim sto su mi popucale obe prednje gume :) Uglavnom sve sto sam na njemu menjao je jos moglo da ide, ali je zamenjeno preventivno. Standardno ko na svim masinama kajisevi, lezajevi, lanci. Kao sto sam vec rekao, jako je jednostavan kombajn, po pitanju mehanike, jednostavniji od zmaja po meni. Sve je na njemu pristupacno. Delove sam nabavljao u postku iz titana, ali su bili dosta jaki sa cenama, kasnije sam presao u agricampus i zadovoljan sam sa saradnjom. Cene su razumne, a na deo se ne ceka duze od nedelju dana.
 
Svaki drugi 2166 i 2366 na oglasima po Eu imaju dodat još jedan rezervoar za gorivo.Potrošnja ga ubija
Nekih kvarova nije bilo, osim sto su mi popucale obe prednje gume :) Uglavnom sve sto sam na njemu menjao je jos moglo da ide, ali je zamenjeno preventivno. Standardno ko na svim masinama kajisevi, lezajevi, lanci. Kao sto sam vec rekao, jako je jednostavan kombajn, po pitanju mehanike, jednostavniji od zmaja po meni. Sve je na njemu pristupacno. Delove sam nabavljao u postku iz titana, ali su bili dosta jaki sa cenama, kasnije sam presao u agricampus i zadovoljan sam sa saradnjom. Cene su razumne, a na deo se ne ceka duze od nedelju dana.
Potrošnja im je mana.Retko koji nema dodatni rezervoar...No,i to se da rešiti.
 
Covek je napisao potrosnju na prethodnoj stranici,sasvim ok,nije to nista mnogo po meni.
Zavisi kolika je duž,prinos,parcela,da li se prazni u hodu...ima tu dosta faktora.Inačeukucaj na googlu i videćeš na USA forumima koliko troši.Inače radio mi je kuk 2388 prošle sezone i znam kolika je potrošnja i nije ni približna onoj sa predhodne strane već daleko viša!
 
Evo sad sam na brzinu pogledao,neki podatci su tipa 5-8gallons per hour.A koliko on skine hetara na sat,neki su pisali 8-10 acres ako su velike dugacke parcele.Jel to tacno nemam pojma,tako pisu oni na njixovim forumima.I opet jeste da se malo bune oko potrosnje ali nije bas tako velika,nije on medju najvecim potrosacima.
 
Ja sam vam dao tacne informacije, svaki dan se tankuje sa brojacem, tako da greske nema. A sto se tice dodatnog rezervoara, to i meni fali. Ne zbog velike potrosnje, nego sto je osnovni rezervoar tek nesto vise od 300l, sto ne moze biti dosta za citav dan, pa moramo da iznosimo naftu na njivu.
 
Цвеји, радио ти је човек са комбајном који има преко 300кс мотор..па тај мора да троши, још ако има мали хедер, а вероватно да има за ту јачину мотора, их има да сукне, још ако су њиве мале...

За такав комбај 8р адаптер треба за кукируз и брат брату 7м хедер минимум да би био рентабилан и упошљен...

8 америчких јутара по сату ти је 3Ха/ч, ај да ми узмемо 2ха/часу и да узмемо да троши 8 галона то је 32 литра по часу, што испадне да он троши по Ха 16л што није претерано..наравно узети да су ово веће њиве...
 
Nije 66 i 88 isto probajte sa lexionom 460 da se vozate po vasem ataru da vidite kako stedi gorivo. Koliko sam ja primetio lexion 430 ima 600l rezervoar to verevatno ako se zarati da ima nafte za dve sezone… a ovaj kolegin 2166 se ne boji lexiona 420 ni u jednoj kulturi, mada bi mu za kukuruz tek 440 bio egal…
 
Мешају са бабе и жабе константо..нико да види спецификацију мотора тј. његову снагу па да онда каже колико троши и зашто...

Ја само знам да мој мали џони 430 троши као упаљач у односу на овог великог када се возикамо од њиве до њиве...у раду им је иста потрошња по јединици површине у две културе (пшеница/соја) стим да овај велики млатне 3 пута више за сат времена рада...
 
Питај га ти, шта има ја да га питам...

Ако не грешим њихов је 8230 модел класа 8 комбајна, па њему треба хедер житни 10-12м да би га упослио, кукирузни бар 10 реди а и то је мало 12-14р оптимум... Е онда имаш учинак уз нормалну потрошњу...а они имају све мање на њему...
 
Nazad
Vrh