Case ih

Meni je lani case 1660 kombajnirao kukuruz,imao je svoj 6 redni heder,neznam oznaku,nije ostao jedan klip na zemlji iza njega.
Kombajnirano je u 12.mjesecu kad je kukuruz bio suh ko barut.
Nikad niti jedan kombajn nije pobrao da nije na zemlji bilo kukuruza kao u prici,osim ovoga casea.
Kombajnirali su jos lexion neznam koji broj i deutz 5680hts i 6060hts.iza svih su ljudi koji birače bili presretni jer su nakupili hrpu kukuruza sa zemlje...
 
Pa zato i pitam vidim nemaju mnogo konja ne verujem da bi neki takav brend kao sto je case da dopusti sebi da nije konkurentan ni sa potrosnjom ni kvalitetom… za kukuruz znamo svi da su neprikosnoveni nego je pitanje za ostale kulture…
 
Кукуруз, соја раде савршено...можда жито нешто лошије, али гледано одличне су машине....можда троше малко више, зависи од модела који имаш...па и лексион од 400+кс троши ако ради мале парцеле...велике машине траже велике њиве....
 
To je sve jasno… znaci koliko se zna vise snage trosi taj koncept masine i ima vecu potrosnju u odnosu na redovne kombajne za isti uradjeni posao…
 
Pa neznam sta je tu problem sad vidim onaj 1660 ima cummins 190ks cini mi se 5.7l zapremine ili gresim…
 
Koliko znam axijalac je bolje resenje nego slamotresi,najveci kombajni na svetu su axijalci vecinom ,class 8k,johny x9 itd itd....E sad sto trosi vise,mislim da je vecinom jer ili nema dovoljno sposoban heder da istrpi protok kombajna ili su u pitanju nase mizerno male parcele gde se vise okreces i setas od jedne do druge dnevno nego sto radis na njivi.Sve ispod 5 ha po parceli je malo za te starije manje axijalce,a ovo novo ogromno,nema sta da trazi na ispod 15-20 hektara parcelama.
 
Uh greska sad vidim 8,3l zapremina… pa kombajn i treba da se nevoza mnogo, nisam ni mislio da se racuna potrosnja u putu nego u njivi…
 
Koliko znam axijalac je bolje resenje nego slamotresi,najveci kombajni na svetu su axijalci vecinom ,class 8k,johny x9 itd itd....E sad sto trosi vise,mislim da je vecinom jer ili nema dovoljno sposoban heder da istrpi protok kombajna ili su u pitanju nase mizerno male parcele gde se vise okreces i setas od jedne do druge dnevno nego sto radis na njivi.Sve ispod 5 ha po parceli je malo za te starije manje axijalce,a ovo novo ogromno,nema sta da trazi na ispod 15-20 hektara parcelama.
Nema leksion aksijalni dob, on je hibrid sa klasicna dva doba, nekim ubrzivacem mase isred njih i umesto slamotresa ima dva doba, radi vece propusne moci, jer slamotresi ne mogu sve to da progutaju...znaci da tva doba su tu kao zamena za slamotrese, ne za vrsalicu, tacnije, dob/biter...

Cela S serija dzon dir ima aksijalni dob, NH isto tako (dva komada), recimo T serija Dzon dir kombajna ima hibridni sistem...slican klasu, kao i stariji dzon dir kombajni tacnije njihove odredjene serije...


NH je prvi napravio aksijalca, Internacional drugi i samo njih i nista vise...

Problem su ti motori, ali i ne adekvatni adapteri gde ne moze da se izvuce maksimum iz samog sistema..
 
@ galicije83

Zar nisu ihc 1460,1440 prvi aksijalci ili su to njihovi prvi modeli AX?


Evo naso sam video upravu je galicije.
 
Људи, први аксијални комбај са два ротора је направио Њу Холанд годину две пре Интернационала, ако не грешим то је био ТР-70 модел (где је ТР озанак за ТвинРотор) и то је први аксијални комбајн који је направљен. Само што је Интернационал отишао корак даље па је свој систем усавршио до перфекције, аз разлику од ЊХ који је лутао са својим моделима и где се тај аксијалац и није показао као добар...


14 серија ИХЦ комбајна је била њихов први аксијалац тачније Axial-Flow, како га они зову. Од тада они само њих раде, класичне кобјане више нису производили. Да било је пар покушаја да се ради нешто у кооперацији са другим фбрикама, али су то били комбјани других произвођача, класични само са именом Кејс...рецимо кејс 500 серије или ЦФ серије, то су били њу холанд комбајни ТХ серије само офарбани у црвено под Кејс називом, и са кејс кабином, све остало је њу холанд...

Као што рекох они су га усавршили до перфекције и сви већи произвођачи су прешли на тај систем, једноставно је супериорнији од калсичнок. Једино клас и даље фура свој фазон из неког разлога, са Хибридним системом...Чак је и моћни Џон Дир прешао на потпуни аксијални систем са серијом С600/700 и овом новом Х9 са дуплим роторима...

Па и Руси аматери праве Торум 700 серију са ротором коме се решетка окрече у контра смеру од доба...ради што боље сепарације и извшравања....
 
Kad su tako nenormalno dobri sta ih onda sprecava da potisnu sve ostale marke. To mi nikad nece biti jasno da toliko glupih ljudi nece da kupe Case vec se opredeljuju za nesto drugo 🤔
 
Nazad
Vrh