Burad za vina i rakije

Pazi bitno je da bure nije uhvatilo vodenu budj tu pomoci nema a verovatno nisu.
Probaj ovako operi lepo burad sa rastvorom 2% vinske sode u toploj vodi a potom napuni hladnom da prenoci sutradan ponovo postupak samo jedan put za ovinjavanje pa kad ta voda prenoci ona cista sto si zadnju sipao probaj trebalo bi da je dovoljno
Druga varijanta je skidanje dna bureta ali je komplikovanije i ima puno posla
 
SILJA POLJOPRIVREDNIK, izbacaj brzo tu vodu iz buradi.
Kao sto ti je Kica pisao, kupi sodu buricarsku, sipaj vrucu vodu i zatvori burad. Okreci tu burad na sve strane, lepo posle isperi. Sve to ponovi par puta, bice ko bog!
Kad sve to odradis, voda mora biti cista, bez mirisa i ukusa. Osusis burad dobro, i zapecatis...cela matematika.
 
Pozdrav svima:ppozdrav:Koje bi ste mi bure preporucili za cuvanje rakije.Da li Barik ili obicno hrastovo?U pitanju je manja kolicina od 50l .
 
Pozdrav svima:ppozdrav:Koje bi ste mi bure preporucili za cuvanje rakije.Da li Barik ili obicno hrastovo?U pitanju je manja kolicina od 50l .
Ja sam kod jednog rođaka pio rakiju iz dudovog bureta i jako mi se svideo ukus.Pošto on ove godine ne sprema rakiju, pozajmio sam to bure od njega i sipao rakiju od čačanske lepotice.Za par dana je počela dobijati boju.Taj rođak mi reče da ne držim više od 2 meseca.
Kako se stvari za sada odvijaju mislim da neću držati više od 6 nedelja, za svaki slučaj.
 
Kompaj, nemoj se plašiti, ako je već bila rakija u njemu, onda nema razloga za brigu. Posle dva meseca je probaš, pa proceniš da li je treba ostaviti da se druži sa dudom. Ako oćeš rakiju koja miluje, onda je drži najmanje 6 meseci, naravno ako si sumnjičav, ti proveravaj na svake 3 nedelje. Sljiva iz dudovog bureta je vrhunska! Pozdrav
 
Ja sam malo listao temu rakija i postao sam neodlucniji nego ranije.Planiram da kupim neko bure i u njega da ostavim rakiju da stoji 20 god.E sad kazu da dudovo bure samo daje boju a hrastovo i boju i aromu i prefinjenost.Dvoumim se da li da stavim u hrastovo ili u hrastovo ogorelo bure(poznato kao Barik)??Da li je neko upoznat sa tim?
 
Ja sam neznalica pa propitkujem ljude kad su ovakve dileme u pitanju.
I tako pitajući neke ljude naletim na čoveka za koga znam da poznaje drvo, njegovu obradu i osobine.I taj mi čovek kaže da bi najbolja kombinacija bila kad bi se napravilo bure gde bi jedna daska bila hrast a druga šljiva, pa tako naizmenično.
Prvi put sam čuo za neku takvu kombinaciju.
Dakle, nije ovo moja tvrdnja, tako sam čuo.Pošto kupio po to i prodajem:osmeh:
Za bure od duda sam se uverio da daje dobru rakiju ali ne treba je držati dugo.
 
Cvejo, moras prvo probati rakiju iz takvih buradi, pa se onda odluciti za jedno. Dudovo bure itekako doprinosi aromi rakije, naravno i kvalitetu. Nemoj se plasiti, ako je u dudovom buretu vec lezala rakija, onda moze da stoji godinama, i samo ce biti bolja. Bitno je proveriti bure, da ne smrdi, ljudi obicno naliju bure vodom, pa ostave da voda lezi dugo u njemu, i naravno , voda se usmrdi i zezne bure. Ili ako su drzali rakiju cija je komina previrala u drvenim kacama koje nisu bile dobro ociscene, pa povukle na ustajalu dzibru, onda takvo bure moze da pokvari rakiju. Pozdrav
 
Cvejo, moras prvo probati rakiju iz takvih buradi, pa se onda odluciti za jedno. Dudovo bure itekako doprinosi aromi rakije, naravno i kvalitetu. Nemoj se plasiti, ako je u dudovom buretu vec lezala rakija, onda moze da stoji godinama, i samo ce biti bolja. Bitno je proveriti bure, da ne smrdi, ljudi obicno naliju bure vodom, pa ostave da voda lezi dugo u njemu, i naravno , voda se usmrdi i zezne bure. Ili ako su drzali rakiju cija je komina previrala u drvenim kacama koje nisu bile dobro ociscene, pa povukle na ustajalu dzibru, onda takvo bure moze da pokvari rakiju. Pozdrav
Imam u planu kupiti novo bure.Inace ja sam dosad rakiju koja se odmah komzumirala za domace potrebe drzao u staklu i bagremovom buretu.
 
Cvejo, mozda je najbolje da uzmes hrastovo bure za cuvanje rakije na duzi period. Samo novo bure moras dobro da ovinis, i prvu rakiju ne smes drzati dugo u njemu, par meseci uz redovno kontrolisanje, tek naredna rakija moze na duzi period. Primetio sam da mnogi lakiraju burice, ne znam koliko je to dobro. Kad budes kupovao bure, gledaj da kupis kod pintera, izbegavaj preprodavce.
http://www.youtube.com/watch?v=b_o0sQfipfs
imas kontakt u opisu video klipa
Pozdrav
 
Problem sa dugim odležavanjem rakije u buretu je ispuštanje tanina u rakiju i kalo. Držati rakiju 20 godina u buretu nije preporučljivo jer će posle tog perioda biti znatno manje rakije, a ostatak će biti pun tanina, prejakog ukusa i tamne boje. Moj predlog naravno da jeste hrastovo bure i eventualno ubaciti hrastov čips ili kocke da bi dale odimljeni efekat. Nakon godinu ili dve preliti u staklene balone ili boce. Barik bure je skupo, a sličan efekat se može dobiti sa gore navedenim. Ako je rakija kvalitetno napravljena od samog početka ona će se u staklu polimerizovati narednih godina i svakako dobiti na kvalitetu, a za 20 godina će biti vrhunska.
 
Bojan Vuk hrastov cips ili kocke mislis da ubacim ogorelo ili cisto?

Da, nagoreli hrastov čips ili kocke. Nema smisla ubacivati čist čips ako rakija odležava u hrastovom buretu, već je ideja da se uštedi novac ako već imate hrastovo bure i izbegnete kupovinu barika koji je dosta skup. Druga opcija je i odležavanje rakije u većim staklenim balonima ili inox posudama sa dodatim čipsom, plastiku ne bih preporučio.
 
Da, hrastov cips je odlicna stvar! Ako ne mozes da nadjes ni bure ni cips, onda hrastove ili dudove letvice, pa u staklenu posudu. Letvice duzine 15 cm, debljine 1cm. Letvice moraju biti suve, tako suve letvice prvo iskuvati, pa osusiti, pa tek onda ubaciti u posudu u kojoj ce drzati rakija. Pozdrav
 
Da, nagoreli hrastov čips ili kocke. Nema smisla ubacivati čist čips ako rakija odležava u hrastovom buretu, već je ideja da se uštedi novac ako već imate hrastovo bure i izbegnete kupovinu barika koji je dosta skup. Druga opcija je i odležavanje rakije u većim staklenim balonima ili inox posudama sa dodatim čipsom, plastiku ne bih preporučio.
Ovo nije losa ideja.Mozda tako i uradim.

- - - - - - - - - -

Da, hrastov cips je odlicna stvar! Ako ne mozes da nadjes ni bure ni cips, onda hrastove ili dudove letvice, pa u staklenu posudu. Letvice duzine 15 cm, debljine 1cm. Letvice moraju biti suve, tako suve letvice prvo iskuvati, pa osusiti, pa tek onda ubaciti u posudu u kojoj ce drzati rakija. Pozdrav
Tako sam radio prpsle godine stim sto nisam otkuvao letvice duda vec ih samo stavio u stakleni sud.Neznam zasto mi se sad pojavljuje u rakiji kao neka paucina?
 
Nazad
Vrh