Breskva i Nektarina

yqyjatuj.jpg
 
Ja video te may fire u Ritopeku jedan done da proda, dobile boju skroz al nešto sitne bile, dal on nije proređivao šta li, ja kupio gajbicu da vidim koji su fazon, evo dva dana i još su tvrde skroz...
 
May fire je ove godine nikad bolji, ali samo tamo gde je dobro proredjen i gde nije obran prerano.
 
Da, 40 din je jako mala cena, naročito za ove rane sorte. Cene u Gročanskom okruženju su ipak veće i nisu manje od 50 din. Opet naravno zavisi od kvaliteta (boja, krupnoća, tvrdoća, pakovanje plodova ). Na dobiti nisu ni kupci na malo jer otkupljivači to prodaju po najvišim cenama što mogu bez obzira što od vas otkupe po niskoj ceni.

Ne spuštajte cenu, jer ako vi ne cenite svoju robu niko je neće ni ceniti. Naravno, mora se biti i realan. Roba mora da je dobrog, ili bar solidnog, kvaliteta da bi se dobro prodala.
 
Pita me jedan, kaže puca mu nektarina kaldezi, jel to kao kod trešnje od puno vlage, kaže prošarao ih je i grad, berba za 10ak dana, može li tu nešto da se uradi ako neko zna?
 
Koliko znam da nemože ništa inače i meni je Kaldezi 50% ispucao,kazu mnogo vode ,dobro proredjena raste brze nego što kora može pratiti i zato puca .To mi se nikada do sada nije desilo.
 
Da li je djubrenje azotom bilo obilno, u kombinaciji sa mnogo padavina to bi moglo da bude razlog pucanja plodova.
 
Takodje se žale da je isti problem postojao i sa sortom Maria Lucia, koja je takodje sorta sa belim mezokarpom.

Azot nisi koristio samo ove godine ili ga uopšte ne koristiš? Breskve uglavnom "vole" azot ali ako se pretera ima više štete nego koristi od njega. Koristiš li azot kod drugih sorti i u kojim količinama.

S obzirom da se iznosi plodovima i novim prirastima iz zemljišta uglavnom je preporuka da se dodaje u količini oko 100 kg azota po ha.
 
Koja sorta se bere kod vas sada i koja je cena, kod mene je caldezi još zelen,big top je dobro pocrveneo.
 
Ako pričamo samo o nektarinama bere se još uvek Rita Star, Maria Lucia, Caldesi će se brati za oko 7 dana, mada u strahu od vremena već ima i branog Caldesija, koji je potpuno zelen, ali već sada ima solidnu krupnoću.

Šta se kod Vas sada bere?
 
Nazad
Vrh