Bolidi poljoprivrednog novinarstva

whitekiler

Član
Učlanjen(a)
7 Okt 2009
Poruka
98
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

Prošle godine u septembru na jednoj tribini kod nas pred oko stotinak ljudi ladno je izčačkao nos i obrisao ga u fotelju na kojoj je sedeo,naocigled svih nas i gore pomenutog Mileta Stankovića.Grozota.

mira

Član
Učlanjen(a)
30 Nov 2009
Poruka
165

Ljudi, loše je to što često kažeš i što ne misliš, govorim o ljudima u medijima.Loše je kad je novinar član stranke kojoj pripada određeno ministarstvo.
Uroša sam upoznala u Šimanovcima na nekom snimanju, dobar je lik, ne glumi veličinu, "narodski čovek".Dopada mi se što ne prekida sagovornika u pola rečenice.
A Zaharije bi trebalo polako da se povlači, ne što loše radi, već da narod ne pomisli da vreme stoji decenijama...

dudovcanin

Član
Učlanjen(a)
8 Dec 2008
Poruka
330

A Zaharije bi trebalo polako da se povlači, ne što loše radi, već da narod ne pomisli da vreme stoji decenijama...
[/quote]
::svaka cast::

Učlanjen(a)
24 Maj 2009
Poruka
335

zaharije je preterao svaku meru, nazvao je seljake narikačama, kao umesto što kukaju bolje da promene sve agrotehničke mere pa će im poteći med i mleko. ja povećam proizvodnju 30% a dobijem 30% manje nego lane ... šta kažete za jelenu henc i zelenožuto nebo iza nje
?

mira

Član
Učlanjen(a)
30 Nov 2009
Poruka
165

Gledala sam tu emisiju, paralo je uši...Al znaš ti njega-ili je kap po kap, il zaštita od grada...I sad bi nas prekinuo...Kažem da ovoj zemlji treba jak i udružen proizvođač, oduševljena sam ovim forumom -zreli ste za parlament, pametniji i iskusniji od mnogih političara.Razmislite...

todor

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Nov 2008
Poruka
2.376

mira je napisao(la):
Gledala sam tu emisiju, paralo je uši...Al znaš ti njega-ili je kap po kap, il zaštita od grada...I sad bi nas prekinuo...Kažem da ovoj zemlji treba jak i udružen proizvođač, oduševljena sam ovim forumom -zreli ste za parlament, pametniji i iskusniji od mnogih političara.Razmislite...
pa kad bi mi ušli u parlament verujem da ni jedan ministar nebi mogao izaći sa nama na kraj pogotovo milosavljević

zeko

Član
Učlanjen(a)
6 Jan 2009
Poruka
430

to što je deda zare urednik i voditelj emisije o poljoprivredi to i nije veliki problem
problem je što je on savetnik ministru clan raznih odbora komisija i ko zna cega još

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
27.779

Tačno ljudi.Zaharije treba da se skloni i da svoje mesto ustupi nekom mladom momku ili devojci koji su završili školu i čekaju na radno mesto a ne on od sto godina da priča neke nebuloze,mlati praznu slamu i soli nekome pamet.

mira

Član
Učlanjen(a)
30 Nov 2009
Poruka
165

U pravu sam, vidiš.Razmisli, ko govori o problemu seljaka-niko!Meni bi bilo normalno da o seljaku brigu vodi neki veterinar, agronom, farmer...Zamisli sve njih kako sade luk, ili beru kukuruz, ili oru, ili....Mislim na ove u foteljama...Čekaju subvencije...
Razmišljajte o tome...
::prica::

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
27.779

Sve to mi znamo a i oni i to vrlo dobro samo što serviraju neke svoje priče i trude se da narod ubede da je to sve tako kao što oni kažu.U mom selu Zaharije je pravio nekoliko reportaža.Samo jedna je bila na malim ekranima i to isečena,smanjenog obima zbog toga što su svi rekli istinu o našem položaju i tome kako nam je lepo i isprozivali sve od reda.Na kraju su zbrisali cela ekipa sa sve Zaharijem jer umalo nisu dobili batine zbog svog poganog jezika i vređanja prisutnih

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
11.024

Zaharije je sredio kod nas u selu jednom coveku da dobije 45 ha drzavne zemlje a da nema ni 20 umaticenih grla stoke u dvoristu. Cak to covek ni ne krije,vec se hvali.

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.814

todor je napisao(la):
pogotovo milosavljević
ne spominji skota!
evo juce je ramislj'o i razmislj'o, pa skont'o da ce cene padati...
to je tek bolid nad bolidima. pa da lupa nasumice vec bi nesto pametno rek'o.
ali ne!
on mora da RAZMISLJA!

mira

Član
Učlanjen(a)
30 Nov 2009
Poruka
165

Kapiram. Previše smo vremena potrošili na priču o njemu. Sutra uveče javljam gde i kada imam terene u Vojvodini. Možda se nađemo i krenemo sa nekom pričom. Veliki pozdrav za sve!

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
27.779

Svi koji sede tamo u foteljama su zaposleni preko debelih veza a retko ko od njih ima stručnu spremu višu od srednje škole.Oni koji su fakultetski obrazovani nemaju profesionalni kadar za vršenje dužnosti ministara poljoprivrede i agrarne politike nego neke koji nemaju nikakvih dodirnih tačaka sa istim pa kako onda da znaju nešto u tom polju nego bukvalno lupaju gluposti

ljusha

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2009
Poruka
2.479

paorpaor je napisao(la):
Ljusa sta si mu dala pa da ti bude dobar :haha:
Ako je tema bolidi poljoprivrednog novinarstva i ja napisem da je bolid br.1 zaharije,kakve to veze ima sa nekim davanjem,i to u ženskom rodu?! :sta:

dzionik

Član
Učlanjen(a)
2 Sep 2009
Poruka
1.932

Sto dirate cica Zaharija pa nije on jadan kriv sto je mator, jos malo pa cete morati "sve najbolje" o njemu "-)
Prava katastrofa su ovih nekoliko zadnjih ministara a verovatno i oni pre njih..

peto1

Moderator
Učlanjen(a)
19 Jul 2009
Poruka
6.627

Rodjen 2. januara 1926. godine u Šapcu. Završio uciteljsku školu. Ucesnik oslobodilackog rata 1944-45. Novinar od 1. decembra 1948. godine (list Zadruga), do danas. Posle nekoliko listova («Glas») od 1.novembra 1964. radi u TV Beogradu. Osim emisije za poljoprivrednike uredjivao : «Reflektor», «Mandat», «Nešto cetvrto» i emisju «Znanje imanje», do penzionisanja 1987. godine. Nakon toga u televiziji Politika osnovao i uredjivao emisiju «Cetvrta dimenzija» koja se bavila problemom zaštite materijalnih i gradjanskih prava gledalaca koja su uzurpirana od strane državnih cinovnika ili drugih osionih pojedinaca. Od 1998. godine autor je emisije Znanje na poklon , na televiziji B92. U toku ovog perioda uredjivao je i izdavao poljoprivredni kalendar, knjigu «Kako pobediti sušu». Dobitnik novinarskih nagrada «Svetozar Markovic» , nagrade Saveza novinara Jugoslavije «Moša Pijade» i nagrade saveza novinara Jugoslavije za životno delo.

Pa po svim ovim zaslugama i godinama bilo bi dobro da izvadi godisnji odmor.

Vrh