Bolidi poljoprivrednog novinarstva

Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

To mu doge varijanta kada se paoru oprasi krmaca mora da prijavi mesnoj zajednici paor posten kaze 7 komada, MZ kaze da im kvari prosek dopisu jos jednio prase i sad ima 8 komada.MZ posale u opstinu izvestaj opet kvari prosek dopisu jos jedni sad paor ima 9 komada.Putuje papir u republiski zavod i ovi kvari prosek dopisu jos jedno prase sad vec ima paor 10 komada. Drzava da se paor ne obogati uzme 7 komada a paoru ostavi 3 dosta je njemu i toliko.

Iovi tako racunaju. To je stil starih proslih vremana.
 
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

paorpaor je napisao(la):
25000 zrna u vreci ima iz jednog razloga. Ako bi kojim slucajem Pioneer u vrecu ubacio manje zrna mislite li da to neko iz konkurentske kuce nebi iskoristio u svoju korist.
U ostalom lako je ustanoviti koliko zrnma ima bez puno brojanja. Do 1000 najvise.
A ti mislis da to nerade svi... seme suncokreta je bilo sindzentino, licno je moj burazer i jos jedan iz sela zvali menadzera i isli u institut u Pancevo, sedeli njih sestoro za stolom i svako je brojao po 1000 zrna to se stavilo na vagu...itd. Ja mislim da se iz 3 dzaka brojalo, u svakom je bilo 10-15 %manje.
 
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

Kod pioneera nije sigurno,a za druge ne mogu da garantujem posto ne koristim druga semena,mada mislim da je vrlo malo verovatno. Znam jedino da se do pre neku godino seme kukuruza merilo na kg a ne na broj biljaka.
 
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

100% da nema tacaan broj zrna u vrecama, oni to pakuju na osnovu apsolutne mase(masa 1000 zrna). Kompjuter izracunava tezinu 25000 zrna na osnovu apsolutne mase partije i tako dozira u vrece na osnovu tezine...nazalost tako se to radi.
 
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

Jos preciznije objasnjenje bi bilo. Seme prolazi kroz selektor (separator,sita) gde se vrsi selekcija prema velicini zrna. Apsolutna masa se izracunava za svaku selekciju posebno tako da neces dobiti u dzaku dva zrna razlicite velicine. Nece biti bukvalno ista,ali broj zrna na kraju u vreci ce odstupati +- 1-2 % od tih 25000. Cak sta vise kod pionira mi se desavalo da ista vrsta semena recimo F02 ne tezi isto. Obicno je tezina 25000 zrna tu negde oko 7,5 kg. Ako pogledate na deklaraciji kod pionira je tezina naznacena,ne znam za druge proizvodjace.
Uglavnom to je to ,u vreci ima oko 25000 semena jer se to kasnije potvrdi u setvi. Kad se preracuna sklop i potroseno seme.
 
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

Chille je napisao(la):
"Gospodina koji sve zna", vec godinu dana izbegavam, kad god se pojavi na tv, menjam kanal.
Maline, brusnice, jos malo pa da gajimo banane :nono: ...pa nek on pravi hleb od maline i osalih cuda!
Od poljoprivrednih emisija jos gledam "otkos" i "brazde"... ali ponekad se i oni zakucaju.
:ppozdrav:
I ja takodje.Zaharije?Kao konji u poljoprivredi!Proslost!!! ::lose:: ::lose:: :zli:
 
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

Jel gledao danas neko ,,znanje na poklon,, . :sta: bilo nekoliko informacija o bespovratnim davanjima :sta:
 
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

Bespovratno dajes za odvodnjavane. ::novac:: A kanale kopas sam.
 
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

Pa to smo obavešteni :haha:,ali Nadlački je bio gost ,ali sam zakasnio :udri:
 
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

Koliko sam stigao da vidim(kasnio sam)Nadlački je OK lik.Za mučenje onih vezanih jeganjaca u studiju bi trebalo da se oglasi neko udruženje za zaštitu životinja.
 
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

docekali kraj emisije i nista pametno nismo culi... sta reci a ne zaplakati
 
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

stiv je napisao(la):
Pa to smo obavešteni :haha:,ali Nadlački je bio gost ,ali sam zakasnio :udri:

:haha: ništa nisi propustio ima mnogo lepših stvari od gledanja mene na B92

Zoran Kostović je napisao(la):
Koliko sam stigao da vidim(kasnio sam)Nadlački je OK lik.Za mučenje onih vezanih jeganjaca u studiju bi trebalo da se oglasi neko udruženje za zaštitu životinja.

Hvala, drago mi je da sam Ok lik :haha:. Nego šalu na stranu, jaganjci su iz Barande i ja se slažem da nije bilo lepo vezati ih i držati ih za dekoraciju. Trebali su da odu u Barandu i da snime na licu mesta. Mene je mladjani naš kolega Nenad iz Barande toliko zaintrigirao da sam sada u petak bio kod njih u Barandi. Kad smo zaseli od 15.30 do skoro 21.00h. Usput sam dobio i dva šteneta pulina i sad pored mog pulina kog sam vec imao ima tri :D. Ljudi su sjajni, imaju preko 400 stotine ovaca. I ja kao inžinjer ratarsko-povrtarskog smera sam puno naučio o ovcama i životu pored njih od Nenada i njegovog oca o ukrštanjima cigaje sa safolkom, bergamom i dr. Nemojte zato preterivati i govoriti o mučenju životinja, kod njih ovce lepše žive nego neki ljudi ::svaka cast:: . Pozvan sam kod njih u maju na strižu ovaca...OBAVEZNO IMAM DA IDEM, barem jednu da ošišam a i vodiću moje puline :haha:
 
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

Danas su se Zaharije i Pajtic dogovorili da stvore vinski Srem...boze kakvi moroni....
 
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

Nije to losa ideja samo za taj poduhvat treba jos stosta.
 
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

Svakakve ideje njemu padaju na pamet, okrece se kako duva vetar... Secam se kada je lupao gluposti za one puzeve, mnogi ljudi su se polakomili i na kraju pukli kao zvecke, a 3 meseca je u svakoj emisiji pricao samo o tome, nista u vezi ratarstva nisi mogao da cujes... I necu zaboraviti kad je racunao isplativost psenice posle one zetve pre 2 godine kada je cena bila 16 din.. I DA SLEDECE GODINE MINIMALNA CENA ZITA BUDE 14 DIN, STO JE PROSTO NEMOGUCE NASPRAM OVOGODISNJIH 16 NASI PAORI CE BITI ZADOVOLJNI... nazalost omanuo je za 5, bila je 9.. :udri:
E sad kaze da vise nije bitna cena nego da nam rodi 8.5-9 tona po hektaru pa cemo imati zaradu.. :haha:
 
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

Imam ja dedove tih godina čak i stariji od njega pa ne pričaju takve gluposti kao on
 
Odg: bolidi poljoprivrednog novinarstva

paorpaor je napisao(la):
Treba razumeti coveka u godinama.
Samo me čudi kako niko od šefova televizije još nije primetio da je počeo da bulazni.... ::lose::
 
Nazad
Vrh