Bolesti svinja i njihovo lečenje

Mene ubi proliv kod prasadi. Dezinfikujem sodom, I opet krmace su zaražene. Posle nedelju dana uvek im krene proliv i budu kilavi sačuvaj boze. Više ne znam sta da radim, kada izgleda u krmacama ima. A koliko sam skontao vakcina ne pomaže kada su već zaraženi. Zalucim prasad sa 30dana, jedu na kašiku hranu koju pravim u nju dodajem Minazel, Mivitu I Neosulfox I opet Im krene proliv...
 
Са колико дана се јави пролив и кад престане? Да ли се то дешава само код назимица или нема правила. Да ли свако легло има, и на крају са чиме си све лечио.
 
Veruj mi nema pravila. 4. dan dajem gvozdje i vitamine. Oko 2 nedelje se pojavi proliv i za dan smrsaju. Krmacama pravim koncetrat Patentov za dojne krmace. Msm da su lecili Enrocin, Dexametazone davali i Biogent-a. Vidim da su davali sada i Tylovet. Prasadima pravio sa Patentovim superom "Imuno baby" kao ima lek u sebi ali dzabe.
Nema pravila kod krmaca, nazimica...
 
Следеће легло које ти се буде прасило пробај да набавиш baycox од бајера или toltarox.
То се даје кад прасад имају 2-4 дана и може заједно са гвожђем. Даје се на уста (per os). Вероватно имаш проблем са ешерихијом коли и /или клостридијом. Односно неким сојем који је постао резистентан на енроцин(енрофлоксацин). Треба да пробаш цефалоспорином. Цефтиофур, цефтимед или неки сличан лек. Пребодеш их одма на рођењу и даш крмачи да покријеш и њу са леком.
 
I kod mene u zadnje vreme poceo proliv da pravi probleme, a i jos me muci sto prasici mnogo tesko krecu da jedu, jedva se nekako prihvate koncetrata
 
Следеће легло које ти се буде прасило пробај да набавиш baycox од бајера или toltarox.
То се даје кад прасад имају 2-4 дана и може заједно са гвожђем. Даје се на уста (per os). Вероватно имаш проблем са ешерихијом коли и /или клостридијом. Односно неким сојем који је постао резистентан на енроцин(енрофлоксацин). Треба да пробаш цефалоспорином. Цефтиофур, цефтимед или неки сличан лек. Пребодеш их одма на рођењу и даш крмачи да покријеш и њу са леком.
Problem je sto su to podugacke karence. Mislim na Baycox i toltarox....
 
Nemanja pokusaj lecenje sa Pen strepom i enrocinom, tri dana uzastopna terapija i pomaze.
Ja udaram i vakcinu Gletvax ali opet se pojavljuje proliv...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nasao sam ovo za mnogo manje pare a ista aktivna materija i issti princip

Intracox Pump Toltrazuril 5% oral liquid.​


Isto je karenca 77 dana, pa da probam ovo.
 
Ako imas uskoro prasenje i ako proveris napisi iskustvo ovde.
Najveci problem je karenca sto je tako duga, problem je ko daje prasice na klanje...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod drugara problem 150 prasadi stiglo pre tri nedelje jeli lepo i odjednom smanjili hranu ,otekli im kapci ,krmeljive oci ,par komada ide ko ludo udara u cosak ,povracanje zuto bez hrane posto nisu jeli,kod tih dezorjentisanih salivacija pljuvacka bistra i obimna ,posumnjao sam na eserihiju koli pa smo ih peglali enrocinom noraminom i vitaminima ,pojacao je zakiseljivac na 9 kg na tonu biomin ,za sad ide na bolje . Da li je neko imao slican problem?
 
Kod drugara problem 150 prasadi stiglo pre tri nedelje jeli lepo i odjednom smanjili hranu ,otekli im kapci ,krmeljive oci ,par komada ide ko ludo udara u cosak ,povracanje zuto bez hrane posto nisu jeli,kod tih dezorjentisanih salivacija pljuvacka bistra i obimna ,posumnjao sam na eserihiju koli pa smo ih peglali enrocinom noraminom i vitaminima ,pojacao je zakiseljivac na 9 kg na tonu biomin ,za sad ide na bolje . Da li je neko imao slican problem?
Odakle je uzeo robu, jel sa vise mesta?
 
Dolaze sa iste farme ulaz 25 kg uradjeni miko i cirko vakcine ,i meni prvi put da vidim ovaj problem ,hranio ih premiksim za prasad 4 posto bili kao bumbari mislim da nije nedostatak vitamina ,u hrani je biomin zakiseljivac i apsorben mikotoksina na bazi kvasaca izgleda ko edem da su se prezderali a mozda je neki virus protutnjo kroz njih pa je sjebo imunitet
 
Имао нешто слично пре 4-5 година али сам одмах променио храну.
Од терапије сам ишао калцијум, дексаметазон и витамине ад3е и комплекс витамина б.
 
Nazad
Vrh