Bolesti svinja i njihovo lečenje

Dejo_Joe

Član
Učlanjen(a)
10 Feb 2010
Poruka
418
Koji antibiotik u hranu da stavim?
Isao po prasad direktno kod proizvodjaca.

Dejo_Joe

Član
Učlanjen(a)
10 Feb 2010
Poruka
418
Evo da se javim.Ne znam na osnovu cega ali veterinar je zakljucio da je neka bakterijska infekcija.OD 50kom 9 kom leceno i platio veterinaru 3800din jer nisam bio kuci po cele dane pa nisam mogao leciti sam.Inace davao je tilozin,floron i jos neki lek (zena nije uspela skontati koji je) al verovatno onaj sto je Maxa napisao.Sad u hranu po preporuci veterinara linkomicin-spektinomicin(nelioospec) 840din 0.5kg 2kg na t hrane pa cemo videti sta ce biti sa ostalima.Ima po malo i kaslja i proliva pa bi to sve trebalo da resi.U glavnom svi su se pridigli,nemaju temp ali izmrsavili su i sklopili se ali se vracaju sad na hranilicu.
Inace osigurao sam ih sve pre 7 dana pa ako nekog neso zanima oko toga neka pita.

Petar 90

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
4.389
Evo da se javim.Ne znam na osnovu cega ali veterinar je zakljucio da je neka bakterijska infekcija.OD 50kom 9 kom leceno i platio veterinaru 3800din jer nisam bio kuci po cele dane pa nisam mogao leciti sam.Inace davao je tilozin,floron i jos neki lek (zena nije uspela skontati koji je) al verovatno onaj sto je Maxa napisao.Sad u hranu po preporuci veterinara linkomicin-spektinomicin(nelioospec) 840din 0.5kg 2kg na t hrane pa cemo videti sta ce biti sa ostalima.Ima po malo i kaslja i proliva pa bi to sve trebalo da resi.U glavnom svi su se pridigli,nemaju temp ali izmrsavili su i sklopili se ali se vracaju sad na hranilicu.
Inace osigurao sam ih sve pre 7 dana pa ako nekog neso zanima oko toga neka pita.
Mene zanimaju uslovi osiguranja

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока

Dejo_Joe

Član
Učlanjen(a)
10 Feb 2010
Poruka
418
800 din od komada,pokriva sve,skoro pa ''tel kel'' i mikoplazmu i prinudno i srcani i sve. ulazna cena dogovorena na 200 din praseta uginuce na 160 tovljenika i racuna se cena prirasta tj cena dana prirasta tako da pri uginucu dobijam oko 5.000 din ulaza praseta + cena jednog dana prirasta uzeto u obzir 2.8 na kg prirasta,nemam sad pred sobom tacno kalkulaciju i nemam vremena traziti jer sam na poslu od jutra do mraka al kad se sustignem mogu uslikati pa poslati. to nije preko direktnog osiguranja nego preko zastupnika Milovana a on trazi osiguravajuce kuce sa najboljim uslovima,i trenutno sam dobio za ovu novu turu 10% popusta.
Kome treba dacu mu broj zove se Milovan i iz Backe palanke je a radi na terenu Subotica i Sever Backe i on izlazi direktno na osiguranje pa ide lako dogovor.

Dejo_Joe

Član
Učlanjen(a)
10 Feb 2010
Poruka
418
Uh kamo srece meni te kreditne sposobnosti.Prvo u crediagricole 20ha na svom imenu pa posle i dupe lizu.Sve ispod 20ha ni ne dozvoljavaju da im sednes na stolicu za razgovor.

Petar 90

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
4.389
Pod kojim uslovima i koliki ti je promet na racun godisnje?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока

markojx

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2016
Poruka
1.187
Otplata od godinu do 3 godine kamata od 1 do 3 posto ,promet ????,to je ovaj sto ministarstvo daje preko njih ,daju jos za gorivo neku karticu isto kreditna nisam razumeo

kibo

Član
Učlanjen(a)
2 Sep 2016
Poruka
40
Imam problem,imam tri bravca sto za sebe hranim i u cetvrtak uvece se pojavio proliv ( bravci su oko 150kg).Juce je proliv nastavio i kontakirao sam veterinara ,on me je savetovao da im ubacim u vodu neolispek i ne dam im veceru kao ni dorucak ujutro sto sam i uradio.Medjutim danas oni i dalje imaju proliv iako nista nisu jeli mada su mi zivahni,ali desava se to da jedna nazimica u drugom oboru od 50-60kg povraca ceo dan i drugi bravac/nazimica ( sto nikad nije primila nerasta i sad ima preko 250kg ) drzi spustenu glavu i slabo jede ceo dan.Kad je veterinar dosao konstatovao je crveni vetar na toj bravac/nazimici i dao joj lek za crveni vetar i rekao da 2 nedelje ne sme da se kolje, nazimici sto povraca dao je samo lek (al ne za crveni vetar) i bravcima nista nije dao nego me savetovao da ako i sutra budu imali proliv da koljem u ponedeljak (iako je svinjikolj trebaobiti za 2nedelje).E sad mene zanima dal je moguce da samo taj bravac/nazimica ima crveni vetar a ovi drugi ne dobiju iako su spojeni/blizu svinjici?Jel imao neko slicnu situaciju da veliki bravci dobiju proliv i dal da se kockam pa ih ostavim do 8decembra kad je svinjokolj?
Ps. pre 4 dana mi je bio jedan drugi veterinar i strojio prasad , ovaj veterinar mi kaze da postoji velika verovatnoca da je on preneo crveni vetar pa me zanima jel moguce tako nesto?

kibo

Član
Učlanjen(a)
2 Sep 2016
Poruka
40
Veterinar mi kaze da ti bravci nemaju crveni vetar , samo proliv. Koji su jos simptomi crvenog vetra? Ne znam sta da radim...

milan971

Član
Učlanjen(a)
2 Jun 2011
Poruka
3.648
Vrlo visoka temperatura ,crveni plikovi prvo po neznijem delu a kasnije po celom telu koji ispucaju i ljuzdraju se.
Za proliv bez karence ti je rekao Marko i moze jos i vetan prah.

Dejo_Joe

Član
Učlanjen(a)
10 Feb 2010
Poruka
418
Meni se posle tog vetan praha meso osetilo malo na neki cudan miris i ukus,nisam bacio veterinar kaze da to nije nista,e sad,pre klanja sam ga koristio oko 2 nedelje i 2 nedelje pred klanje prestao.

Vrh