Bolesti svinja i njihovo lečenje

Spasoje,,ovo je tiha jeza..naopako...vec sam pisao o tome...razgovaraj sa veterinarom o injekciji prokolis df...ja sam je koristio i nisam imao endemsku bolest ni proliv kod prasadi...samo da ti kazem injekcija nije bas jeftina...
 
Ovakve pojave su česte na rešetkastim hladnim betonskim podovima. U principu njoj je pao imunitet što je bilo okidač za ovu reakciju. Trebalo bi preventivno dati antibiotik i kortikosteroid i pratiti stanje. Takva grla sem ako nisu visoke genetske vrednosti trebalo bi isključiti iz priploda.
 
Tako je bilo i kod mog nerasta,jedva ga vetterinar spasao.
Davao mu inekcije 6 dana.
Samo što je kod nerasta bilo zahvaćeno skoro 40% tela(ali se prvo počelo pojavljivati isto na nogama)
Kada sam pitao od čega je to poteklo,rekao mi je da je to nešto virusno.
 
Ljudi imam problem sa dve nazimice i jednom suprasnom krmačom simptomi su sledeći : jedan dan malo jedu a onda dva , tri dana neće ništa da okuse pa tako u krug već nedelju dana probao sam da im promenim koncentratali isti slučaj stolicu imaju normalnu nemaju temperaturu šta bi ovo moglo biti u pitanju
 
Kod mene to isto bilo al kod doilja,ali na srecu samo po obrok,dva preskoce u danu i tako dva puta u poslednjh 15 dana. Nece nista ni granule od prasadi,posle prokinu i jedu
 
Pa probajte sa stimulansima,vitaminima po preporuci veterinara,dobro poznato zivo jaje...Sve sam to cinio kada sam imao problem sa doiljama i stanje se normalizuje.Nekad uspe jedno drugi put drugo...Kod nazimica i supr.krmacama nisam imao problema.
 
ljudi molim vas ako neko moze da mi pojasni koji je problem kod mojih krmaca.Jedna letos a juce jos jedna jedva izbacile mumificiranih 5..6 komada.U medjuvremenu sam imao normalna prasenja.Hrana je ista za sve.Poceo sam da sumnjam da nije nesto od vepra kog sam dovodio
 
Miroslave neka promena se desava kad je suprasna i moze da bude raznih razloga: nije sama da je ostale dave i tada prasici u njoj uginu, kod mene zimus je bio problem ledena voda, moze i da bude nedostatak vode pa se posle nalupa,..
 
Najcesci uzrok mumificirane prasadi je PRRS , imate dva linka sto je postavio clan @boxkole procitajte i mnoge stvari ce vam biti jasnije.
 
Zanimljivi linkovi nema šta
Samo da ima kako se boriti i lečiti protiv toga i koje lekove davati ili vakcine da do toga ne dodje
A i ako do toga dodje šta , kako i sa čim lečiti ....
Ja kupujem godišnje oko 300 prasica oko 20 kg težine i voleo bih da znam šta je najbolja preventiva da dam prasicima da ih zaštitim od PRRS-a
znači koja vakcina ili koji lek ??
 
Bolest stvorena od strane farmatske industrije, nazalolst - da bi jos vise zaradjivali na nama. Kao i vakcina sa CIRCO itd.. Ne znam koliko krmaca imate Miroslave - ako ikako mozete izbjegavajte dovoditi tudjeg vepra. Veprovi nazalost prenose PRRS.
 
andreas za sad imam 6 krmaca pa bih ostavio jos 5.Kupio musko prase meleza majka pietren a osemenjena durokom ima oko 4 meseca.Mislim da sam dosta puko ili lose leglo ili ti pobacaji sve u svemu strasno.Ali samo napred.
 
dali neko zna dali u srbiji ima vakcina gletvay 6 za vakcinisanje krmaca protiv e koli bakterije ovde u republici srbskoj nema na trzistu ili maora rjesiti sve krmace iz objekta zasad koristim kandijar s
 
dali neko zna dali u srbiji ima vakcina gletvay 6 za vakcinisanje krmaca protiv e koli bakterije ovde u republici srbskoj nema na trzistu ili maora rjesiti sve krmace iz objekta zasad koristim kandijar s
Bilo je moguće naručiti u Somboru ! Zbog velikog pakovanja i cene narod ga je izbegavao ! Dali Vam je daleko Sombor , ako nije , raspitaću se . . .
 
jest mi daleko ali bi se ja snasao zanima me dali ima te vakcine igdje u srbiji i neke informacije o toj kuci koja to ima jos bi bolje bilo blize novog sada ili beograda bio bi zahvalan na informacijama jos jdnom hvala unapred pozdrav.
 
Da probam u ovoj temi,mozda je ovo neka bolest-poremecaj:sta:.Ovakav slucaj sam imao pre 20-tak dana: http://poljoinfo.com/newreply.php?do=newreply&p=582995, a sada isto sa drugom krmacom koja je u istom boksu(sestre su).Dosla je u kontakt sa jednom krmacom koja je usla u estrus i onda polude.Ima sve simptome teranja,a danas joj je 53 dan od pripustanja i kao da primecuje se stomak.Veterinar mi je bio danas i ja ga pitam kakvo mu je iskustvo,a on kaze da postoje krave ninfomanke(koje na svaki mesec traze seks) a za svinje pozva kolegu i nista mi ne rece,jednostavno nezna.I u prosloj bremenitosti kod obe nam se to ucinilo kao da potrazuju dan-dva i posle nista,sve do 4-ti mesec kada se bas video stomak nismo bili sigurni.A uvek je u pitanju termin neki u 30-ti dan 35-ti,sada u 53 dan.Molim za neki komentar,iskustvo,savet sta da radim,da li da pripustam,ako je oplodjena mozda(sta ce biti sa fetusom?)kod ljudi to nista ne smeta(svi imamo seks,pored trudnoce:osmeh:)jer ni veterinar nezna odgovor.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh