Bolesti ovaca

Znam, da nije vakcina, ali kako da napišem "antiparazitik u injekciji" :udri:?
 
Kombinacijom Monila i Ivermektina rjesavas jako veliki spektar parazit. Tako da nebi tribalo bit problema. Ukoliko sumnjas na jace invazije parazita, tretmane treba ponoviti i pojacati dozu.
Koristenjem samo jednog od navedenih ne rjesavas vecinu parazita.
Osim toga zavisi i od produkta koji koristis.
Koliko vidim nalazis se u Sloveniji. Vjerovatno ima nabaviti Tolomec, koji je na bazi ivermektina, i mislim da mu je karenca 28 dana.
To je produkt koji je registriran za koze, ali doza mu je 5 ml na 10 kg tjelesne tezine. Uprotivnom ako se koristi u manjim dozama kod koza je neefikasan. Doze nisu iste za ovce i koze.
Pozdrav.
 
Jedno pitanje?kad odrasle ovnove svrbe rogovi i krecu da udaraju,kazu da imaju crva u rogu,ima li tu pomoci?
 
miladinovic je napisao(la):
Jedno pitanje?kad odrasle ovnove svrbe rogovi i krecu da udaraju,kazu da imaju crva u rogu,ima li tu pomoci?

Ima pravac klanica ili jako jako dobra opreznost.

U Makedoniji samo ja sto znam od udarca ovnova poginule su 2 osobe.
 
ako kazu da imaju crva u rogu,onda je to estroza-Oestrus ovis,tj njegova larva. probaj sa ivermektinom,daj malo vecu dozu,posto je sinus u pitanju.
 
KARMEN je napisao(la):
Tolomec ne poznam, do sad smo davali Ivermectin, Dectamax i Ivomec.
Jedno pitanje: Zolj, crv koji napada srne (pod kožo ili u nosu), može se prenesti na koze?

http://www.google.si/imgres?imgurl=...rev=/images?q=zolj&um=1&hl=sl&sa=X&tbs=isch:1
Ne znam dali se prenosi na koze, ali spadaju u isti tip parazita. U biti su larve koje probijaju i migriraju kroz tkivo.
Postoji tip specifican za koze, kao i za srne.
Isto kao sto je oestrus ovis koji je karateristican za ovce, ili gasterophilus kod konja, hypoderma bovis kod goveda.
Pozdrav.
 
ne,srecom texel su dobro,u pitanju je sjenicko jagnje koje je takodje skoro kupljeno.jutros je ocisceno od parazita ivermektinom i dao sam joj dozu gentamicina.normalno se ponasa ali je jako kasljala i verov od naprezanja je to popustilo.spolja izgleda sve ok,kad se zavali nizbrdo nista ne ispada.ali kao da je anus malko natecen spolja gledano,nadam se da ce gentamicin to resiti ako je upala neka,spolja sam dezinfikovao jodom.
Ako imate jos neki dobar savet napisite,koristit ce i meni i onima kojima ce se nekad to ne daj Boze desiti.
Pozdrav i hvala svima na savetima.
Bokumane i u srbiji ima dosta smrtnih ishoda i slomljenih kostiju,ja samo pitam kako to da sprecim,oprez i dobro potupanje se podrazumevaju,ali nekad je i to dzaba.vrhunsko grlo debelo placeno da ide na klanje i nije bas srecno resenje.
 
Vladimir :D:

zivali-foto_10611947_10611959_18262771.jpg
 
Moj Vladimir lepotane sad ne miriše više, jer su se sve koze obrejile :ppozdrav:. Sad je lijep, bel in čist. Miris nije bio tako strašan i trajao je malo vremena :cool:.
Vidim, da imate probleme sa čupanjem vune oni koji imate ovce zatvorene. Da jim nije dosadno :spavam:?
 
Danas sam primetio da mi jedna ovca ne ustaje :zli: visoko sjagnjena , i ima sline a spricane su od mitilja pre jedno 30 dana , danas je drugi dan da ih ne teram na ispasu, imaju so , dohranjujem ih kukuruzom u jakim kolicinama , da nebi doslo do nedostatka kalcijuma , temperaturu nisam merio jer nisam nasao toplomer , al nereaguje na mahanje i sutiranje nogu , uz pomoc ustaje al joj losa ravnoteza i nereaguje na vodu i hranu , sta vi mislite
 
Kako mislis "spricane od metilja" :sta: Pa bale kad vise su u 99,9% slucajeva paraziti umutarnji.E sad ti malo pojasni i mozda netko bude znao odgovor.
 
CAR je napisao(la):
Kako mislis "spricane od metilja" :sta: Pa bale kad vise su u 99,9% slucajeva paraziti umutarnji.E sad ti malo pojasni i mozda netko bude znao odgovor.
Pretpostavljam da ste hteli daq napisete unutarnji paraziti.
Mi praktikujemo da protiv parazita -mitilja spricamo ovce , nedajemo lekove pod jezik ili praskove u hrani, jednostavno pozovem veterinara u prolece i u jesen i trazim da mi sprica ovce od mitilja .
 
Rale 83 je napisao(la):
CAR je napisao(la):
Kako mislis "spricane od metilja" :sta: Pa bale kad vise su u 99,9% slucajeva paraziti umutarnji.E sad ti malo pojasni i mozda netko bude znao odgovor.
Pretpostavljam da ste hteli daq napisete unutarnji paraziti.
Mi praktikujemo da protiv parazita -mitilja spricamo ovce , nedajemo lekove pod jezik ili praskove u hrani, jednostavno pozovem veterinara u prolece i u jesen i trazim da mi sprica ovce od mitilja .
Koliko joj fali do poroda otprilike ?
Nisu u pitanju paraziti. Slikaj je ako mozes da je vidimo.
Zavrce li glavu u stranu ?
Jeli joj se tresu noge kad stane na njih i ako slucajno hoda ?
 
Bila je supruga kod nje u 19h i kaze da je ustala kad je ona usla ne zavrce glavu u stranu , al primetilismo jos pre nedelju 2 da se sporije krece , al danas me zabrinula .
Ocekujem u toku ove eventualno sledece nedelje da se ojagnji ( ocekujem minimalno 2 od nje, radjalaje 2-2-3-1 i sad ocekijem barem 2 )
Post je spojen: [time]1291062377[/time]
_________________________________________________
Nemogu da napravim hvalitetnu sliku zbog loseg osvetljenja , a strasno veliki stomak imai jako je krupno grlo-zivotinja je jako razvijena
 
ni jutros ni veceras nije ni jela ni pila vodu , Koncentrat ne koristim a seno samo kad ih neteram na pasu , samo da doceka veterinara ujutru, ako nije temperatura :udri: :udri: neznam sta ce biti , prosle godine sam imao problema-gubitaka sa nedostatkom kalcijuma nadao sam se da cu idopunskom shranom kukuruza to nadoknaditi
 
Nazad
Vrh