Bolesti i lečenje krava

Ne merim, tj. merio sam prvih par puta a sad odoka to radim, misliš da može to da bude muka, jel ti meriš svaki put?
 
ako je stepen onda nije problem ali probaj jednom napraviti pa se prekontroliši pa ćeš vidjeti da to nije uvjek samo stepen dva.tri puta ćeš napraviti dobro i onda četvrti put zajebeš radnju
 
Vidi ovako, kada smo odlucili da počne sa zamenom, prvi dzak ki je bio iz patent co. Na njemu je pisalo kako se to radi sa vodom, ja sada koristim Milsan i istim postupkom ga pravim, a to je dve trecina vrele i jedna trecina hladne vode, s tim sto mora da se meri tačno kolicina vode, tako na primer, za 4 l vide stavim 2,7 litra vrele bojlersjke i 1,3 hladne vode i temperatura mi je obično oko 39, pa dok razmutim Milsan, mozda se spusti za stepen, ali to je to, ispocetka sam proveravao temperaturu jer nisam imao poverenja, ali sada, posle godinu dana koriscenja, meni se nikad nista nije desilo po pitanju ispravnosti mleka. Pokušaj i ti..
 
pa jebote kakve još mjere neću čuti (molim da mi se ne zamjeri na ovom)otkad bojlerska voda ima konstantnu temperaturu i kako znaš da tvoj i njegov bojler jednako griju.
http://www.chipoteka.hr/artikl/27720/termometar-digit-ubodni-50c200c-dtp5 kupiš ovako nešto ima već za 5 eura i praviš vodu od zajebancije .a može da ti posluži i kad praviš sir ili ako ne znaš da napraviš vodu za šurenje itd.itd
 
Hvala ljudi stvarno, šta ja radim, dođe mi sam sebe da pojedem, zanima me još jedna stvar on je u boksu i stavljam mu piljevinu ispod njega, znači ubija se od piljevine a seno moram na silu u usta da mu stavljam, jel može piljevina da mu smeta?
 
nikola ja lično mislim da je od piljevine,neznam zašto ali smo na hipodrom sa nekim konjima i mali problem,znam da i piljevina ima neku kiselinu kao sastavni deo drveta,ti si pomenuo piljevinu i ranije a niko nije komentarisao,neki konji su je jeli a neki ne i ovi prvi su imali problem,znam i ovo sigurno ako je slama bolja od sena preće je jesti,i ovo je sigurno imale su krave telad koja nisu htela balirano seno,detelinu nikako samo košeno,pa su ljudi na kraj menjali balirano za seno sa stoga i tavana,malo apsurdno ali sigurno tačno
 
Naravno da se ne ljutim, samo znam da sam ispocetka proveravao, ja imam zivin termometar koji meri do 100 stepena, tako da mi ispadne uvek dobro, i za sada nema proliva, ako se pojavi to mi je do cvrste hrane, nesto zabrljam oko toga! :)
 
Udarila na vime? Imali otoka ,crvenila ili je vime veliko gde na pritisak ostaju otisak prstiju na vimenu ?Koliko ima krava do teljenja ?Male sanse su da se leci u yasusenju jer prepostavljam da je krava tu teljenje .
 
Jutros mi se učinilo da je balega počela da se zgušćuje, videćemo u toku dana, izgleda da sam najviše ja zeznuo sa temperaturom!
 
Ljudi još jednom hvala svima, nadam se da će ovo još neko pročitati i naučiti iz mog iskustva nešto, sve je super, nema više proliva, skroz je normalna tvrda balega..............
 
Nazad
Vrh