Bolesti i lečenje krava

U pitanju je bio lanac, nego koji hidrogen da uzmem, od koliko procenata? Znam da ih ima raznih, od 3 procenta pa navise....
Inace, sada je bez okovratnika,drzi je ular neko vreme dok ne zaraste rana.
Pa ce nov okovratnik, veci....
 
Moj cale je koristio tropocentni hidrogen za ispiranje usta bez problema.Znaci cepaj slobodno tropocentnim.Pa malo jod,pa nesto od ovih krema sto smo pominjali i sredice se to vrlo brzo.
 
Imas Proizvod pod nazivom HIDROSEPT 3% hidrogen peroksida. imas u Apotekama. cena oko 1e
 
@Cyber_Seljak
Prvo da proširiš prozore i da tu u štali bude svetlo ko u dnevnoj sobi. Onoliko sunca koliko tebi treba treba i stoci.
Drugo za rane od lanaca dovoljno je i pregorelo ulje ili tovatna mast. Na farmi sa vezanom tovnom junadi u prošlosti su samo to i koristili. maži 5-6 dana i zarašće.
 
Potrudiću se da budem maksimalno jasan: mlada krava, steona, počeo deveti mesec. Pre 15-ak dana, otac je primetio da slabije preživa i balega. Odmah smo kontaktirali doktora specijalistu, koji joj je dao odgovarajući antibiotik. Inače, krava je imala temperaturu malo povišenu, oko 39,7. Doktor je preporučio da kuvamo semenke lana, procedimo ih, i tu pihtijastu masu potom dajemo kravi narednih par dana. Mi smo to i radili, sigurno 7-8 dana uzastopno. Krava sada balega uredno, preživa, ali je kao problem ostala temperatura. Interesantno je, da dok smo davali terapiju, njeno varenje se iz dana u dan popravljalo, ali je temperatura stalno bila prisutna. Danas smo izmerili, okruglo 40 C! E sad, pitanje za vas: da li ste imali sličnih problema, koji su vaši saveti, s kojim antibiotikom probati, s obzirom na visoku steonost krave?
 
Potrudiću se da budem maksimalno jasan: mlada krava, steona, počeo deveti mesec. Pre 15-ak dana, otac je primetio da slabije preživa i balega. Odmah smo kontaktirali doktora specijalistu, koji joj je dao odgovarajući antibiotik. Inače, krava je imala temperaturu malo povišenu, oko 39,7. Doktor je preporučio da kuvamo semenke lana, procedimo ih, i tu pihtijastu masu potom dajemo kravi narednih par dana. Mi smo to i radili, sigurno 7-8 dana uzastopno. Krava sada balega uredno, preživa, ali je kao problem ostala temperatura. Interesantno je, da dok smo davali terapiju, njeno varenje se iz dana u dan popravljalo, ali je temperatura stalno bila prisutna. Danas smo izmerili, okruglo 40 C! E sad, pitanje za vas: da li ste imali sličnih problema, koji su vaši saveti, s kojim antibiotikom probati, s obzirom na visoku steonost krave?

probaj http://www.sani.com.ar/producto.php?id_producto=4202 ako ga nadjes,mada i visoke su spoljne temperature,ako ona sad normalno jede,preziva,sacekaj da se oteli.
 
Dali ko ima Jardit ulje? antimikotik jer mi je klinac dobio neko gljivicno oboljenje lece ga dermatolozi bezuspesno i dodje veterinar kod nas i odma rece sta je i da je od goveda i da potrazim Jardit ulje ali ga nigde ne nalazim mozda ga neko ima ovde na forumu, unapred hvala.
 
Skoro drugar imao isti problem,mazio je tele koje je imalo lisajeve i preslo mu na ruku,to je bilo strasno,sve mu koza istrulila.svasta je probao,na kraju mu je lekar prepisao neke jake tablete i proslo ga je,ako treba javi mi da ga pitam koje tablete je koristio.
 
Kolege imam problem sa jednom kravom. Naime kada jede seno, žvaće i do onog momenta kada treba da proguta, onda najveći deo izbaci, kao da je nešto boli prilikom gutanja. Sa senažom je znatno manji problem, jer je mekša a sa koncentratom je sve u redu, tj lepo ga jede. Čak mi se čini da joj i samo preživanje be pada baš po volji, tj kao da je boli. Otvarao sam joj usta, nema ništa u usnoj duplji, nikakav proces, koliko sam uspeo da vidim. Malo je i omršala zbog toga. Jel imao ko sličan problem?
 
Imali smo slican problem sa jednom kravom,da sazvakanu hranu izbaci,zvace sa odredjenim naporom i kao nekim bolom.Sto kazes kod mekse hrane sve to ide lakse.U pitanju je bila neka upala desni.Veterinar reko da moze da je sprica a i ne mora,preporucio mi da joj desni istrljam kuhinjskom solju.Nismo nista intervenisali,treceg dana se videlo bolje stanje i definitivan oporavak od upale.Ti kazes da nisi primetio nikakve promene u usnoj duplji,ali simptomi su slicni kao kod moje sto su bili.
 
Hvala na pomoći,idem da joj bolje pregledam zube i desni. Nikad nismo imali sličan problem. Sad će pored kravljih pedikira postojati i kravlji zubari!:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Prvotelka je, stara 32 mesec, oteljena pre 4 meseca.
 
S obzirom na starost,verovatno su u pitanju zubi.Imao sam jedan zanimljiv slucaj na terenu.Krava nije htela da jede dovoljno a koncentrate je jela,vodu je takodje pila na valove.Posle vise pregleda sam jedva ustanovio da kutnjaci rastu nakrivo.Zapravo na nekoliko mesta izrasta novi zub i umesto da potiskuje i izbacuje stari on stari samo nakrivljuje u stranu tako da ima i stari i novi zub na jednom mestu.Na dodiru je jako bolno i zbog toga nije mogla da jede.To je moje iskustvo.
 
Danas sam primenio masažu sa solju i natrijum bikarbonatom rastvorenim u vodi i već je bolje večeras.Al za svaki slučaj sutra još jedan pregled da sve lepo prekontrolišem.
 
e ovako kolege, rodjak mi kupio kravu pre neki dan, junica, otisao da je gleda i pravo se pred njim otelila, nekoliko sati posle teljenja bacila lozu i on je doterao sa kamionom do kuce, u posetku jela ali kasnije dobila temperaturu i nista ne jede vec 3 dana, imate li neki predlog sta da joj se radi /? hvala!!
 
Najbolje zovi veterinara,on ce znati sta da joj da od antibiotika i nesto za skidanje temperature.i to odmah jer je reagovanje na vreme jako vazno.
 
Mozda ima zaostale posteljice u materici, neka ubaci Geomicin, one sumece tablete, i kasnije neka ispere 2l fizioloskim rastvorom zagreven na telesnoj temperaturi, ako je to do toga, ali najpre stručno lice neka pogleda.
 
Nazad
Vrh