Bolesti i lečenje krava

Pa nama je vet. rekao da mazemo ihtilol na tu ranu , a i ihtiolom mazemo kravama vimena kad su pod edemom.
 
edem je nakupljanje vode,i to se resava ishranom krava,a upala vimena se resava mazanjem kamforom.Edem i upalanisu ista stvar.
 
dali neko ima iskustvo da mu se desilo da je krava steona a da je ogroman stomak znaci neverovatno a da je fala bogu sve uredu?
 
Imao sam ja takvu kravu njoj je bio ogroman i kad nije steona.Bila je potrosac hrane ;stras bozija; ne mozes je nahraniti .Udao sam lepo na30 dana pre teljenja.
 
Imao sam ja takvu kravu njoj je bio ogroman i kad nije steona.Bila je potrosac hrane ;stras bozija; ne mozes je nahraniti .Udao sam lepo na30 dana pre teljenja.
Nesa 1 nisi nesto dobro napiso ,kazes da nije steona a prodo si je 30 dana pre teljenja ,mozda si hteo da napises ,,,,i kao da nije bila steona,,
 
Koliko sam ja shvatio nesina krava je bila burazljiva(tako se kaze kod mene u selu) i imala je ogroman stomak i kad nije steona. Koliko se ja razumem, taj problem se javlja kada mlade junice prekomerno konzumiraju kabastu hranu. Neka me ispravi neko iskusniji ako gresim.
 
Prodao sam ja na steona a tamo sam napisao da je imala veliki stomak" i kada nije steona".Posledica toga jeste prekomerno hranjenje kabastom hranom jos dok je bila junica.
 
Nazad
Vrh