Bolesti i lečenje krava

A o cemu se tu u stvari radi, sta je uzrok? I kako ide to dreniranje
 
по мени то је погнојено унутра, и треба га засећи са доње стране да се сацеди и ићи неким антибиотиком широког спектра, вероватно је настало неким убодом - ово је моје размишљање нисам имао до сада такав случај код мене нити сам видео ил чуо за овако нешто - да се оградим, надам се да ће неко објаснити поступак шта се ради или шта је урађено у конкретном случају
 
Pa , ja mislim da je nesto nasledno mozda gresim ali njena majka na istoj nozi je imala to , ali dosta manje moram tu liniju krava da maknem jer sve pate sa zglobovima !
Nego jel ima neko problema sa zasusivanjem krava , to jeste kada se krava sama zasusuje 4 meseca pre termina samo prekinula mleko i nema nista ostavio sam je jos sredinom novembra ,a teli se tek sredinom aprila vime joj nestalo samo sise vire stomak ogoroman bas se plasim !

---------- Poruka napisana u 20:21 ---------- Prethodna poruka je at 20:18 ----------

Zaboravio sam da kazem ! Drenirali smo teletu lakatni zglob , dele smo zasekli iscedili isprali higrogenom , jod itd i dali 5 kubika neostrepa(antibiotik) !
 
Nego jel ima neko problema sa zasusivanjem krava , to jeste kada se krava sama zasusuje 4 meseca pre termina samo prekinula mleko i nema nista ostavio sam je jos sredinom novembra ,a teli se tek sredinom aprila vime joj nestalo samo sise vire stomak ogoroman bas se plasim !


ма само полако са храном, без форсирања, без зоби,соло сено
 
Ma pustio sam je napolje nije u stali ide slobodno ima supicu da udje unutra ako joj bude hladno tamo ima slamu i vodu dajem joj kukuruzar i livadsko seno !

---------- Poruka napisana u 20:39 ---------- Prethodna poruka je at 20:39 ----------

A ona unutra nece ni da udje sad na -10 seta se napolju !
 
Posmatraj je kad leze dali prvo na tu nogu klekne posto je dole beton mozda je to razlog uvecanog zgloba.
 
Primetio sam pre par dana, da jedno june ima na prednjoj nozi, odmah iznad papka kvrzicu velicine oraha. Meko je kad dodirnem. Sta ciniti sa njom
imag0015-2.jpg
 
Pokusavao sam danas ali mi nije poslo za rukom, da iscedim. Mislio sam da mazem flogocidom, pa da se provali samo. Moguce da je od uboda, ali ne znam na sta je mogao da se ubode.
 
@Nicyolas mislis da ne moze flogocid da izvuce. Kod svinja mi je uspevalo. Probacu ujutru, opet da iscedim, samo moram naci asistenta da ga drzi. Danas zamalo ne ostah bez glave.:osmeh:
 
Da je tele ( june ) moje ja bih zvao veterinara , jer ne trebas da diras i pritiskas to jos gore pravis !
 
Nazad
Vrh