Blizi li se kraj sveta?

Čitam ova dva zadnja posta pa se sjeti da sam nekad čitao knjigu oružje budućnosti ili neki sličan naziv. I cenejac 111 je bio blizu ali nije razradio temu.:osmeh: Jedna od opcija je da negdje na mjesecu uzmu stijenu i gađaju ove na zemlji. Izgleda glupavo ali izvodivo jer, zbog manje gravitacije mjeseca netreba neka velika sila da podigne kamenčinu.
Naravno da nemislim da je uzrok ovoga u Rusiji to, ali me komentar od Duško 58 povuče "da neumre neprosvijećen":ppozdrav:

Samo jos da naprave bazu na mesecu i ponesu dobru pracku. Municiju ce da nakupe tamo, ima je kolko hoces.:osmeh:
 
Nismo mi svesni koliko je krhak život na zemlji. Kosmos je jedna veoma nasilna sredina i svakog momenta može da nas zadesi nekakva pretnja iz kosmosa(sudar sa drugim nebeskim telom, direktan pogodak gama zraka od eksplozije zvezde iz neke udaljene galaksije, sunčana elektromagnetna oluja...). Postoji i na samoj Zemlji konstantna opasnist od prirodnih nepogoda koje bi mogle da nanesu štetu kataklizmičkih razmera (super-vulkan na primer), ali ja ipak nekako najviše tipujem na ljudski faktor.
 
Slazem se od reci do reci.Sami cemo sebi presuditi.Sami cemo sebe potrovati herbicidima,pesticidima,GMO hranom i ostalim pocastima tzv savremenog coveka.Ta savremenost ce nas pokopati,pa ce nas mozda nekad neko iskopavati,ko mi dinosauruse.:osmeh:
 
U Bibliji pise da cuvamo semenke,da zemlja nece radjati.To mi lici na GMO seme.Al to je vec tema za sebe,samo se preplice sa samounistenjem.
 
Univerzum opominje čoveka sa ovim naglim promenama vremena ;toplo pa hladno, on želi da nas osvesti, da nam kaže, da nešto što radimo nije uredu. Pokazuje nam stalno da postoji neko ko je od nas jači, a mi zatvaramo oči i neželimo da vidimo. U svemu možemo videti lepotu koja nam je data , ali potrebno je više skromnosti, poštovanja i poniznosti...
 
biće skoro propast sveta ..nek propane nije šteta ,nek propane nije šteta
 
da li mislite da sam baš toliko glup,neobrazovan ,i neobavešten iako je to pesma koju znam ipak mislim da nije vreme za takvu zafrkanciju jer olako izgovaramo reči ne razmišljajući ima jedna poslovica koja glasi " pazi za šta se moliš jer to može i da ti se ostvari "
 
stvarno neznam jesili to sto si nabrojao ili nisi,ali kanda si da si sujeveran:ppozdrav:
 
druže sujeverje i religija su dva različita pojma prvi moj post na ovoj strani je ukazivao na čitanje Biblije e a kada bi je čitao i znao šta u njoj piše mislim da me ne bi okarakterisao kao sujevernog a i mnoge stvari bi jasnije video
 
procitao sam dva puta novi a jednom stari zavet,sto mislis da niko necita?
 
I na tarabi pise :haha:....:ppozdrav:.

druze poredis i sprdas se sa biblijom,ocigladno neznas ni o cem ljudi ovde pricaju ajd kazi da svet nepostoji i da ga bog nije stvorio,nego pise na tarabi. koliko ljudi postuju boga i ono sto im je ostavio-bibliju- kao vodič,toliko ce i dobro proci kad jednog dana bog bude sudio svima.
 
Nazad
Vrh