Bitcoin [sta je to i kako radi]

Ne moras ti na berzi prodavati bitcoin. Malo je nezgodan za trgovinu jer jednom kad izvedes transakciju apsolutno nista ne moze da je vrati osim dobre volje onog od kog zelis da vratis. Na berzama ti u stvari i ne znas kljuceve svog bitcoina. Mozes cak i uzivo kupiti bitcoin, licem u lice za kes, samo ti treba pristup internetu.

Naravno da na berzama ima upliva velikih igraca, jer je ipak relativno malo trziste. Veliki igrac moze da izazove ozbiljni pad cene.
Na primer pre par dana kad je bitcoin dostigao 20 000 dolara gomila ljudi je rekla dosta im je i prodala. To je izazvalo pad cene i paniku mnogih koji su krenuli da prodaju pa je to izazvalo jos veci pad cene. E tu ljudi koji ne panice profitiraju jer kupuju ispod cene. Tek pre 3 dana na 13 000 dolara se cena stabilizovala i pocela da raste, vec sada je oko 14 500 sa tendencijom rasta.
 
Za bitcoin trebaju zaista jake mašine, i znatno veći ulog. Ali bitcoin nije jedina isplativa kriptovaluta.

Izvolte ga :

20180103_233619.jpg
 
Za bitcoin trebaju zaista jake mašine, i znatno veći ulog. Ali bitcoin nije jedina isplativa kriptovaluta.

Izvolte ga :

20180103_233619.jpg
Kimi brate nema nama leba bez motike i KISE i zeljno ocekujemo tvoje ucesce u temi o vremenu. Ove godine se jos nisi oglasio.:osmeh:. Izvinjavam se za OFF.
 
Ja sam video kako izgledaju cela skladišta puna opreme za rudarenje koja su koštala i po 300 hiljada eur... Ali za neku kućnu varijao to je upravo to Kimi ;) Ja nisam imao problema sa Forex-om (berzom) niti onim IQ. Ali svakako treba koine skladistiti na Blockchain-u.
 
Na IQ se ne kupuju `novcici` , kupuju se neke binarne opcije sta vec..
Sto se tice povlacenja novca sa IQ , na karticu se moze vratiti samo ono sto je ulozeno , mada u mom slucaju to traje vise od 10ak dana, kako ide na Skrill i ostale nisam probao.
 
Možeš da kupiš koine. Ja imam btc, etherum i ripley. A nisam čekao duže od 48h na transfer...
 
Eto kad McAfee kaže ovako nešto onda nemam šta da dodam... Zadnjom rečenicom je objasnio sve i ona je najključnija.
 
Na IQ se ne kupuju `novcici` , kupuju se neke binarne opcije sta vec..
Sto se tice povlacenja novca sa IQ , na karticu se moze vratiti samo ono sto je ulozeno , mada u mom slucaju to traje vise od 10ak dana, kako ide na Skrill i ostale nisam probao.
To zavisi od kartice, neke dozvoljavaju samo placanje i refundaciju (npr internet kartice) a ne uplatu na racun po nekom drugom osnovu

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Pa možeš na PayPal,a moj PP nalog je povezan sa mojom karticom... Jedino ljudi treba da znaju i da postoje dnevni limiti koliko se može podići odjednom, ali to je isto kao i kada dizete pare sa bankomata... Npr. dozvoljeno je podići samo 30 hiljada dinara odjednom... E tako i tamo zavisno od naloga gde se povlače sredstva limiti idu od par stotina do koju hiljadu dnevno...
 
Koji Wallet koristite? Ja juce instalirao Exodus, al su im provizije baš visoke...

Stisnuti m..a pa kupiti Ethereum sad? Od 31.12. do danas je porastao sa 680$ na 1030$. Po nekim procenama se predviđa da će u februaru dostići najvišu vrednost, a šta ga čeka posle toga? Pitanje za razmišljanje...
 
Eto kad McAfee kaže ovako nešto onda nemam šta da dodam... Zadnjom rečenicom je objasnio sve i ona je najključnija.

Molim te ne navodi ljude po tome sta ovaj "covek" prica, nadam se da nisi to radio zlonamerno.

Elem, Mcafee je prodao firmu i vise nema nikakve veze sa antivirusnim softverom istog imena, ovaj ovek je totalno odlepio, drogiran non stop na speedu, od para od prodaje firme kupio imanje u Belizeu, gde se na "miru" drogirao i paranoisao, ubio komsiju tamo, i pobegao nazad u USA. Ozenio prostitutku, placa prostitutke da mu *eru u usta jer ga to pali i sto svakakvih cuda.... Sad vise nema pare pa iskoriscava naivne tako sto "shill-uje" koine koje je predhodno kupio (ili dobio kao uslugu za promociju) pa kad pocne da raste cena usled naivne kupovine on prodaje...

Guglajte malo o njemu, sve pise ili jos bolje pogledajte dokumentarac koji je snimljen i tamo slusajte sta kazu prostitutke i komsije sta je ovaj covek...

Pa procenite njegov kredibilitet, pre nego sto nesto kupite na njegovu preporuku.

just 2c
 
@trtmrt
Privatan i poslovan život predstavljaju dve sasvim različite stvari. Mnogi ugledni (uspešni) poslovni ljudi u svom privatnom životu učestvuju od maloletničke prostitucije pa do satanističkih obreda gde žrtvuju ljude, nije to baš toliko tajno da se ne zna ali to je njihova privatna stvar koja nema ničeg zajedničkog sa njihovim poslovnim aktivnostima.
 
Trtmrt, predstave nisam imao... :sta: Ako je već toliki frik ne vidim zašto bi ga neko postavljao u emisiju...

Dobro, je l' može onda Bill Gates? :osmeh: I njega sam slušao u nekom intervjuu kako pozitivno prica o koinima... Tj. pričao je o kriptovalutama globalno...
 
Prilicno smisleno receno pa zato copy-paste
Iz mog iskustva (a u prici sam vise od 5 godina) postoje dve vrste ljudi kada su u pitanju kriptovalute:

- zagovornici su oni koji su usli u pricu: oni cute i rade u najvecem broju slucajeva a ima i onih koji trube na sva zvona da ce cela prica da ide do neba
- protivnici su oni koji nisu usli u pricu: njih cepa zavist samo tako i zbog toga po ceo dan pricaju o "pucanju balona" po principu "kada ja nisam uhvatio voz kad je trebalo onda treba taj voz da propadne"

Jos nisam cuo nekog ko je usao u pricu a da prica o pucanju balona a pogotovo nisam video nekog ko nije usao u pricu a da kaze da je sve to super.

Zajednicko i za jedne i za druge je da o ekonomiji nista ne znaju i da nemaju pojma sta je uopste to "balon".

O kom mi ovde balonu pricamo?

- o onom kada je sa 0,01 $ skocio na 0,20? (20 puta)
- o onom kada je sa 0,20 $ skocio na 2,0? (jos 10 puta)
- o onom kada je sa 2,0 $ skocio na 20,0? (jos 10 puta)
- o onom kada je sa 20 $ skocio na 200? (jos 10 puta)
- o onom kada je sa 200 skocio na 2000? (jos 10 puta)

Itd itd...? Ovde neko rece da je pucanje balona za 2-3 godine... pa do sada je onda pukao vec nekoliko puta.
 
Nazad
Vrh