Bitcoin [sta je to i kako radi]

Ja se trudim da shvatim ali ne ide mi. Dakle, kažite koji su to projekti koji su pokriće ovim koinima.
 
Otvorite Google i krenete redom da istrazujete cryptovalute, o svakoj pise na netu sve. Pise na kom projektu je bazirana, koji su ciljevi projekta, u kojoj fazi je projekat, sve se to moze procitati... Koga to zaista zanima moze sve to pronaci. Takodje, te kriptovalute imaju web stranice na kojima se mogu naci i sve te informacije i podaci o trenutnim i buducim kooperacijama. Navoditi i objasnjavati taksativno brdo projekata je dugotrajno i za to treba mnogo vremena.

@bojcetic
Na tako nesto sam i ja mislio kad sam rekao da ko zeli da se igra moze izdvojiti cifru koja ga nece mnogo zaboleti u slucaju da propadne. Meni su trenutno nalozi na verifikaciji pa cekam da ih odobre da mogu kupiti neke valute koje su mi se ucinile interesantno...
 
Šta vi paori ima da razumete kripto valute? Vaše je da na vreme namirite marvu i uzorete njive a ne da se mešate u globalne finansije, to je za školovane ljude sa kravatlama. :osmeh:

Evo jedan link na kojem može da se vidi spisak i vrednosti kripto valuta: https://coinmarketcap.com/all/views/all/
 
Ti školovani za globalne finsnsije ne bi mogli da se snađu kad bi bili na mestu našeg zemljoradnika..... naši paori su pametni.... pogotovo ovi na forumu.... osim naravno par primera.... koji naravno potvđuju pravilo....
 
Imam nalog na blockchainu koji je ovde spomenut i pratim desavanja.................................. i kada bude 12-13k prodajem. Zaradio sam 50% povlacim 500e i onda sa 250e se igram pa ako nateram na milion super....................

eeeeeeee tek onda ce ti biti zao................................................ sto nisi u celu pricu usao sa 5-10 000 evrica :haha:

Evo jedan link na kojem može da se vidi spisak i vrednosti kripto valuta: https://coinmarketcap.com/all/views/all/

jbmti , tek sad nista ne znam , razvalih se da shvatim sta je BITCOIN kad ono ima preko iljadu tih KRIPTOVALUTA :sta:
 
Ulazim sa onoliko koliko sam spreman da kazem nema veze. Sa 10.000e cu pre kupiti pola stana u NS nego virtualni novac:ppozdrav:
 
jbmti , tek sad nista ne znam , razvalih se da shvatim sta je BITCOIN kad ono ima preko iljadu tih KRIPTOVALUTA :sta:

A misliš da je nama koji prate sve to lako? :osmeh:

Ako neko hoće na najlakši način (po meni) da trguje za živ keš nek' ode na sajt "iqoption.com" Ja tamo imam nalog. Jedan od...

Pa ko voli nek' izvoli ;)
 
Paaa... I da i ne... Nisam baš nešto siguran u taj binatex... Masa ljudi se žali na njega...

@Milojica, tamo vam se obavlja sav posao! To je mesto gde vi kupujete i prodajete koine na najlakši mogući način. I zato sam spomenuo u uvodnom postu da nije prosto moguće da kupite negde koine a da ne možete da ih prodate! Neko kaže da je virtuelno... Pa jeste. Ali isto kako kupite eur za 120 a prodate za 119 tako ovde ste mogli da kupite za 1000 i prodate za 10 hiljada i te pare bi vam legle na račun. Dakle onda nije više virtuelno. Vaše pare u banci, tj. bilo kom računu su virtuelne. Kako se kreće cena bilo koje valute isto tako na tržištu oscilira i cena bilo čega! Kola, nekretnine, zemljište... Sve ima svoje uspone i padove. Trgovanje Bitcoin-ima je vrlo specifično i zahtevno i NIJE za svakoga.
 
Napomenuo bi da nije za one sa slabim srcem. Jer nekretnine pa i nasa roba ne osciluje ni priblizno toliko.

- - - - - - - - - -

@proximus
Da li si radio withdrow funds na iqoption sajtu? Jeste jednostavno ali i na drugima ide. Zgodno je imati Scrill. Paypal nemam, jer nije bio moguc kada sam moneybookers a sada skrill aktivirao.
 
Ako govorimo o pokricu valuta - pa i zlato je vredno samo zato sto ljudi smatraju da je vredno. Kad pogledamo neki drugi retki element je mogao u istoriji da zameni zlato bez ikakve razlike. Novac je samo sredstvo za laksu razmenu, vredi onoliko koliko mi mislimo da vredi pa tako i zlato i dolar i bitcoin.
 
Da sto sto kroz celu ljudsku istoriju zlato je to koje je merilo. Zlato uvek mozes da menjas za neku drugu robu i poverenje u njega je da kazemo vise hiljada godina.
 
Zlato je da kazemo ukorenjeno. Mene zanima Proksimus da li si ti zaradio evre i podigo sa racuna? Znaci ne zaradio ovoliko ili onoliko bitkoina vec evre koje si podigo sa racuna i otiso da kupis u pekaru leb.
 
Najlakse vam je da otvorite racun u Telenor, banci, uplatite novac, registrujete se na cex.io (validacija traje duze, moze i do mesec dana), i onda sa cex.io prebacite novac na neku od berzi (binance, bitrex, poloniex...)
 
Eto ti sad ,

jos sve ne povatasmo oko COIN-a ,

Bitcoin je kripto valuta zasnovana na tehnologiji BlockChain. Pored BitCoina postoji još mnogo manje ili više uspešnih "valuta".

BlockChain je tehnologija decentralizovanog zapisivanja transakcija. Svaki učesnik vodi evidenciju o SVIM transakcijama koje su se desile, i nije moguće izmeniti transakciju koja je proverena. Primer - ja pošaljem novčić (kutiju, paket, nebitno) mreža proveri transakciju i svi imaju taj zapis. Transakcije se evidentiraju u bloku koji se kriptografskim metodama štiti od izmena i grešaka. KriptoValute nisu jedina primena ove tehnologije, na ovaj način je moguće pratiti pakete, dokumente, fakture, glasanje na izborima itd... (kopanje novčića radi malo drugačije - za one koje mrzi da čitaju ceo tekst)

Da bi stvari bile zanimljvije, ekipa (ili čovek) pod imenom Satoši Nakamoto su smislili da nagrade sve čvorove koji učestvuju u proveravanju transakcija po uspešnom rešavanju bloka. Primena je bila sledeća: novčić poslati preko mreže, 100% garantovati njegovo stizanje u novčanik i nagraditi čvorove (računare, rigove,...) za pružanje usluge provere. Navodno hteli su da plate naručenu picu preko interneta, pa je sledeće bilo slanje novca ruskoj mafiji za plaćanje narkotika i sl bajke. Mislim da ćemo prave motive za sve saznati sa izbacivanjem papirnih valuta i prelaskom na elektronski novac.

Vremenom je BitCoin dobijao sve veću finansijsku podršku u papirnom novcu i njegova vrednost je rasla, počela su odvajanja drugih novčića, divljaštva sa kupovinom hiljada grafičkih karti (nekada su se i BitCoin transakcije proveravale običnim grafičkim kartama) itd itd... To su naravno, videli i Banksteri i muljatori i počeli da investiraju još veće količine novca. Ogroman rast vrednosti novčića privlači sve koji žele laku zaradu, ali o tome ne bih da pišem.

Rigovi, rudari i sl su mašine koje proveravaju transakcije rešavanjem kripto algoritma i za to dobijaju nagradu. Što jači "rig" (više grafičkih karti,...) to više nagrade u obliku novčića, koje je kasnije moguće prodati za USD / EUR po kursu neke od menjačnica kriptovaluta. O isplativosti su neki drugi pisali,....

Menjačnice su mesta gde se novčići mogu kupovati i prodavati (ako ste ih izrudarili). Rade kao i bilo koje menjačnice, ali i kao berze... pa trgovinom (kupim za dinar prodam za dva) možete mnogo zaraditi ali i izgubiti ako kurs krene dole - jer velike zverke plivaju u istoj bari.

Nadam se da sam malo pomogao.
 
Šta ili ko određuje kurs BTC-$ ??? Malo mi tu škripi nešto ali neko će mi odgovoriti sigurno.:osmeh:
 
Tržište: ponuda i potražnja. Što se više kupuje - cena raste, što se više prodaje - cena pada. Berza, sa svim mogućim muljanjima koja tamo postoje.
 
Berza kojim najverovatnije neko živo biće ili više njih upravlja...pa kako njima u datom momentu odgovara kurs...:ppozdrav:
Da tržište određuje i očekivao sam takav odgovor.Navodno i tržište određuje kurs Evra-Dinara ali malo malo pa NBS ima intervenciju...
 
Nazad
Vrh