Benzinska kosacica

Brigs ili Tecumseh, mislim da se to pokazalo kao provereno, ja sam uzeo Murray sa Brigsovim od 3.5 konja, sta da kazem, ubica, nema problema ni sa nenormalno velikom travom, ima par snimaka na YT.
Polovna 90€.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Planiram kupovinu Viking MB-248.4 kosačice pošto je sada na akciji za 35.500,00 dinara pa reko da upitam drugare sa foruma da li neko ima i da li ima nešto bolje za ove pare? :) Unapred hvala na odgovorima.
 
Pozdrav,motorna kosacica na benzin brigss motor,nece da upali,kad povucem kanap na jedno mjesto zapinje,nikakve znake ne pokazuje,sipao sam gorivo u stublinu i nista
 
Kakvo je stanje prije bilo, daj malo više informacija? Je li ostavljena ispravna, a sad neće da radi ili se nešto desilo usput? Jesi li provjerio ima li varnicu na svjećici kad potegneš uže? Da nisi udario nožem u neku jaču prepreku?
Neznam nista o njoj,takvu sam je uzeo,rekli su da se ugasila i vise nije htjela da upali,noz je zdrav,nije udarila nidje,kad se povuce kanap na jedno mjesto zapinje,skidao sam deklo,zupcanici su zdravi,klip radi
 
Kod tih motora se često desi da otkine aluminijumsku kajlu na zamajcu ako negdje zapne, zato sam pitao. Dođe mu kao zaštitini mehanizam da ne pokrivi radilicu, ali se zamajac pomjeri za neki ugao i samim tim baca varnicu u pogrešnom trenutku. To jedno mjesto kad zapinje bi moglo biti da ima kompresiju, ali nema varnice u tom trenutku da okine i zapali smješu.
 
Kod tih motora se često desi da otkine aluminijumsku kajlu na zamajcu ako negdje zapne, zato sam pitao. Dođe mu kao zaštitini mehanizam da ne pokrivi radilicu, ali se zamajac pomjeri za neki ugao i samim tim baca varnicu u pogrešnom trenutku. To jedno mjesto kad zapinje bi moglo biti da ima kompresiju, ali nema varnice u tom trenutku da okine i zapali smješu.
varnicu baca ,napravio sam ono sto je zapinjalo,ima problem nece da baca gorivo,to jest pumpica kad drukam nece da baci gorivo,ali uspem gorivi direktno i nece ni da pokusa,e sad ulja nema u motor ali to nebi trebalo da ima veze sa paljenjem
 
Montoya,kaže komšija da je ok kad je teren ravan,a kad nije onda izgubi... aj da kažemo potisak.... potone tj ne lebdi više.... A i kad malo bolje razmislimo,čim nisu zaživele znači da nije to to....
Inače ja magarac uzeo malopre kosačicu pa ću malo samo ispred kuće pokositi travu,koja i nije velika... i roknem elisom u neku metalnu cev,za koju znam inače,i iskrivim osovinu. Jbm ti sreću srećinu!!! Povilenim i skinem elisu,svučem nosač i raspiz... po osovini i vratim je kol'ko-tol'ko u osu. Sastavim,upalim kad ono tek malo ima vibracija. Pogledo me onaj odozgo.
 
Upalio sam kosacicu,zamijenio membranu,opruge,dihtunge,medjutim kad je upalila izbaca gorivo na cep,sta bi to moglo biti
 
Ima li delova negde za John deere kosilice ? Pojeo se zubcanik u kucistu pogona. Ili cu morati da šaljem da se napravi.
 
Da li neko ima iskustvo sa MTD kosacicama i Briggs 4-taktnim motorom. Kako su se inace pokazali ovi motori? Na sta je bitno obratiti paznju prilikom izbora kosacice? Meni najvise odgovara sa bocnim izbacivanjem traven
 
Pozdrav svima i molim za pomoc,naime kupio sam prosle godine polovnu Sabo dvotaktnu samohodnu kosacicu,lepo pali, kosi super, ali je prilicno spora,pa vas molim sta bi trebalo pogledati i uraditi da se ona brze krece,hvala
 
Ako prilikom paljenja zapne kanap kao da je vezan za drvo a ne motor, proverite zategnutost noža jer on služi kao zamajac motoru. (Iz iskustva sa mojom kosilicom, cak sam polomio i poteznu rucicu zbog toga)
 
Obnova Makitine kosačice,pogon nije radio i puno farbe odpalo zbog pranja vapom.Kad je več neko ime kao makita je veoma loše ofarbano i tanko kučište.




 
Da li neko ima iskustvo sa MTD kosacicama i Briggs 4-taktnim motorom. Kako su se inace pokazali ovi motori? Na sta je bitno obratiti paznju prilikom izbora kosacice? Meni najvise odgovara sa bocnim izbacivanjem traven

Slućajno sad vidim ovaj upit, pa da kažem koju, ako nije kasno.Imam ovu kosačicu 12 godina, radi fenomenalno,dva puta sam samo menjao ulje, biće mi žao, a vidim da polako posustaje.Kosila veliku travu, kao lavica.Upitanju je 46 cm zahvat, italijanka,super.
 
Dva puta samo mijenjano ulje u 12 godina? U ove male benzinske motore ide mala količina ulja i poželjno ga je mjenjati svake sezone. U mene Brigss motor 16-a godina mu. Još uvijek radi kao nov.
 
Nazad
Vrh