Benzinska kosacica

ne naslanjaj ga na stranu dje ti je auspuh, to se desavalo meni, i svima pretpostavljam... Kad se kupuje kosacica uvijek kazu da se ne "prevrce" bezpotrebno...
Ma znam za to, mozda i jesam malo naginjao tokom friziranja maline, daj Boze da je to u pitanju. Videcu sad kad odlepsa vreme i kad freziram bastu sta ce da bude, ako nastavi da izbacuje ulje ide kod majstora. Kakvo je ovo Nis-ovo ulje za male cetv. motore, sta koristite?
 
moguce je brate i da su karike posle... što se ulja tiče, uvijek sam koristio
Ulje-za-kosacicu-4T-plus-adeco-600ml.jpg
odlicno i kvalitetno ulje... malo je skuplje, mislim da je pola litra oko 5-6 e... bar kod nas u cg...
 
Skines joj auspuh pa vidis dal je mastan ventil kod vodjice. kod brigsa hoce i na vodilicama ventila da propusti ulje ali kod vec starih motora i tu vec pomoci nema jel kuciste je ujedno vodjica ventila. Drugo mesto su karike a to kad skines kapu-glavu ces videti ako ima ulje na stublini kad spustis klip u donji polozaj.Kvalitetne karike je skoro nemoguce naci i vecinom je lek drugi motor. Karike sam samo jednom menjao na bivsem brigs motoru i nisu ni sezonu izdrzale koliko su mekane i otada samo kontejner
 
Skini auspuh ceo pa pogledaj unutra u rupi motora gde je ventil i dal nevlazi ulje. Najlakse je detektovati kad se skine glava i to nije mnogo posla i kad se malo oskrinu ventili probas bocno jel se klimaju. Ako se klimaju kroz vodjice dospeva ulje a pregledas i stublinu kakva je i dal je vlazna od ulja
 
Ok, probacu prvo uskoro sa freziranjem da vidim da li ce ponovo da izlazi ulje kada radim samo na ravno, pa cu da vidim dalje...
 
danas sam radio oko moje kosacice, ranije sam pisao o njoj... i kad sam je sklopio, usuo novo ulje, novu svecicu, membranu zamijenio upalila je i radi ok, medjutim, dosta trese, ne znam zasto... velike "vibracije" su mi se pojavile kad se upali ... bas trese, sto moze biti ?
 
Skini noz...u srednju rupu gurni neki srafciger i gledaj na joja strana noza je teza....ta koja je teza ce vuci ka dole...brusilicom sa te teze strane brusi kraj noza dok ih ne ujednacis...
inace zna i da trese ako je motor popusten ili radilica kriva
slikacu vam balansiranje noza...za 5 min se uradi
 
Ako mu je iskrivljen noz sto je vecinom nece pomoci brusenje mnogo a pitanje dal je dobro i namesten jer umeju i to da promase ili izgube biksnici ili plotnu koja centrira noz.Radilica isto moe biti kriva od jakog udarca ali vecinom se to vrlo retko desava
 
Skini noz...u srednju rupu gurni neki srafciger i gledaj na joja strana noza je teza....ta koja je teza ce vuci ka dole...brusilicom sa te teze strane brusi kraj noza dok ih ne ujednacis...
inace zna i da trese ako je motor popusten ili radilica kriva
slikacu vam balansiranje noza...za 5 min se uradi

aj slikaj to balansiranje ako ti nije muka :)
 
Skini noz...u srednju rupu gurni neki srafciger i gledaj na joja strana noza je teza....ta koja je teza ce vuci ka dole...brusilicom sa te teze strane brusi kraj noza dok ih ne ujednacis...
inace zna i da trese ako je motor popusten ili radilica kriva
slikacu vam balansiranje noza...za 5 min se uradi

Evo ja ću postaviti video snimak, on govori milion reči više od slike :osmeh:

[video=youtube_share;pSjYZZtnYX8]https://youtu.be/pSjYZZtnYX8?t=264[/video]

Od 3:52 je deo o balansiranju
 
Imam problem sa kosilicom ima briksov motor prošle godine je radio normalno a danas ajde malo da pregledam sipao sveže gorivo jedva je upalio iz možda 10x i radi na velikim obrtaju i nikako da spusti. Šta može biti problem?
 
Cim odstoje duze odmah i problemi. Operi fiter za vazduh i pogledaj one stanglice i oprugice dal nije nahvatalo prasine pa glave. Mada sve to obicno proradi posle prvog kosenja ali uvek u prolece pre radova bi bar ulje trebalo promenuti pregledati svecicu i ocistiti , stublinu dal je cista i ostalo malo iskontrolisati i dotegnuti. Nekad moze i karburator da zaili od aditiva ali kod brigsa je u sklopu sa membranom i rezervarom tako da je moguce da malo i membrana se ukrutila ili nekog sitnog smeca negde ima
 
Ja sam prekjuce krenuo da freziram, frezica ima Brigs motor, i nece da upali....Skinem karb zajedno sa rezervoarom, sipam nitro razredjivac malo unutra, izduvam kompresorom i upali iz prve. Uzrok je bio zapusen karb u delu gde pumpica za start povlaci gorivo...Ostane preko zime mala kolicina i to zalepi bez problema...Pored zamene ulja, koje se radi kad je motor topao, ja obavezno podmazem sajlu za gas i kvacilo sa WD-40, kao i onaj mehanizam gasa...
 
Ovo nije u potpunosti tačno. Pre ulaska u cilindar gorivo prelazi preko radilice i ležajeva, pa tek onda ide na sagorevanje. Ono što ne sagori ide kroz auspuh ...



Kako da se nazovu 3T motori, kada imaju četiri takta. Kako bi ti nazvao dvotaktne dizel motore koji imaju i ventile i karter sa uljem?



Ovo je važilo pre mnogo godina. Novi dvotaktni vanbrodski motori Evinrude E-tech su daleko manji zagadjivači od četvorotaktnih.
Ovo je tačno,da smeša prvo pređe i podmaže radilicu i ležažajeve :osmeh:
 
Nazad
Vrh