Benzinska kosacica

Pozdrav kolege. Planiram da kupim kosacicu koja ce kositi nekih 3 ara travnjaka. Moj neki izbor je pao na Villager Atlas 4111T ? Moze misljenje o toj kosacici?
Za te pare jača i sira kosačica po mom mišljenju Farm FLM511K.
Ja se lomim ka njoj.
 
I moja verna Honda hr1953 je juče opet kosila travu od 30+ centimetara sa sve krtičnjacima kao nikada do sada.
Danas se oštre oba noža, zatupili se k'o budaci..
Ali je mašinčina, nebih je menjao ni za kakvu drugu..:osmeh:
 
Prenos za kineske kosilice(a ko zna koliko je za ove sa poznatim imenima Honda...),ne može da se servisira,tj zameni samo zupčanik već se menja ceo prenos 10.000-12.000.
To je od prilike trećina cene kosilice.
Toliko o kupovini samohodnih kosilica....
Ima li iskustva kod markiranih?
 
Pozdrav, ima li šta bolje novo da se uzme od ove kosilice:
Može da se nadje za oko 70000din.
Kakvi su ovi Hondini motori u odnosu na Briggs?
Četiri godine koristim kosilicu sličnu ovoj, Atlas 5111H, sa malo slabijim Hondinim motorom. Ja sam prezadovoljan, s obzirom da kosim oko pola ha. pretežno neravnog terena u bar četiri košenja. Naginjem je do desetak stepeni na stranu kartera, ali se za sada ne buni. Redovno oštrim nož turpijom, pročistim filter vazduha, obavezna zamena kvalitetnim uljem svakog proleća i gura bez problema. Mislim da je i prenos odličan, bez obzira što ima samo jednu brzinu. Honda je Honda... Mislim da je bolja varijanta kod Falkona jer ima veće točkove što je veoma bitno na neravnim terenima. Ako kupite nećete se pokajati.
 
Čitao sam malo i druge forume, spominje se kao odlična kosilica marke Toro. Ja prvi put čujem za tu marku, a koliko vidim ni ovde je do sada niko nije spomenuo.
Ima par prodavnica u Srbiji koje je prodaju pa ću razmisliti i o njima.
 
Ajde još jednom za nas neuke koje je to kvalitetno ulje.
Za moju je preporučeno SF-SJ
Šta sipati ?
 
Po meni za jednu sezonu svako ulje a da nije " ispod tezge" ce odraditi posao bez posledica po motor...
 
Čitao sam malo i druge forume, spominje se kao odlična kosilica marke Toro. Ja prvi put čujem za tu marku, a koliko vidim ni ovde je do sada niko nije spomenuo.
Видим поприлично много снимака из Америке њихових косилица, од ових "гурајућих" до великих самоходних. Изгледа да су тамо довољно популарна марка.
 
Ukucate motor koji nosi kosacaica i u manualu pise koje sve ulje moze i kada da se koristi.

Sa sae 30 je lose paljnje. Neko mulitgradno ulje je mnogo bolje resenje. Sutra cu uzeti na mol pumpi sinteticko 10w-30, stalker mi je njega preporucio.
 
Nazad
Vrh