Beli luk

Bez sekiracije braco, necemo ni ove godine uzeti silne pare na luku.. moramo malo uveti robe iz drugih drzava da ih pomognemo ipak smo mi ekonomski tigar kako kazu na tv-u . Bice bolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bilo malo, kažu oko 5,6 l. Bolje išta ali treba mu sad jedna dobra. Kako je kod vas?

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
I kod Nas 5 litara,jako malo..I naravno odma posle kise vetar Evo duva od juce non stop, kao da nije ni pala kisa..ja Sam stavio kap po kap,morao Sam ga zaliti bilo jako suvo,suse mu se listovi..

Послато са Moto C Plus помоћу Тапатока
 
5-6l kise, jako slabo, bar nije vrucina da odma ispari ali evo duva vetar. Sto se tice mog luka njemu kisa nije ni trebala, ali za ostale useve i za druge lukove u polju bilo bi dobro da padne..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li kupaca kod vas? Meni je jedan gledao u bašti kaže sviđa mu se ali još malo. Ja mu tražio 450,00 kaže skupo, kupuje po 350,00. Ne znam ko i zašto sad prodaju po toj ceni kad je to prvi luk koji stiže. Ne može se objasniti ljudima.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
U ataru susednog sela vec par dana vidjam beli kombi kojeg inace nikad nisam vidjao. Uvek smo mi na par duzi razlike pa nikako da se sretnemo i juce se sretnemo... LE tablice Fiat Ducato i troje cigana unutra sede a okolo sve ljudi iz tog sela, mahom stariji ljudi, proizvodjaci belog luka. Taj "glavni" sto vozi kombi on nesto prica ovim ljudima vidi se odma po njemu kako je bahat i kako izigrava spasitelja tim ljudima.. mozda bih i stao da pitam koja je ta cena luka i da vidim kako ide pogodba ali je bio jako bahat i nesto je gundjao kad sam mu svirao da se skloni da mogu da prodjem da traktorom i prikolicama sa vodom. Pricali su mi da je pre dolazio neki mozda je to opet taj mada svi su ono isti,( mislim na nakupce i preprodavce) i dodje tako na njivu pa prvo malo ucenjuje pre nego sto vidi luk onda udje u njivu pa kao dogovori neku tu mizernu cenu kaze dodje za par sati kad ti ljudi to izvade i povezu. Pa se vrati i pravi problem kaze ima jako sitnog i to nece da uzme po toj ceni a luk izvadjen pa moraju da ga daju i za duplo manje od one mizerne cene.. i eto kako je luk jeftin sad, stari su to ljudi, selo je izumrlo, oni njega gledaju kao spasitelja a on zna to sve pa ako je i jos bezobrazan lako cena dodje i 200din za ta dva bunta po 30. A njegova zarada je sigurno 5-6 puta veca.. on je dosao iz Leskovca i ko zna kad ce ici kuci opet, tamo na kvantasu u BG ima druge cigane jadne siromasne sto ciste taj luk vrv za hranu, vezuju pa ga prodaje dalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Juce kod Nas dobra kisa pala,mislim da za luk vise ne treba..
a2fd46945be7924a1bde1cacb75b80e7.jpg
d098cea23d878d88c571b4ac23bddfdc.jpg


Послато са Moto C Plus помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh