Beli luk

Alal vera majstore moj beli tek desetak do dvanaest centimetara iznad zemlje a crni visi o klinu nikako da posadim.
 
Sada na proljeće sam malo zasadio bijelog luka i stavio pod mini tunel da ga koristim za svaki dan za dodatak salati, evo kako izgleda i super je glavica za ovo kratko vrijeme.

 
Kako vam je nikao beli luk (ako je neko sadio aprila), ja nasadio 3kg ali jedva da je trecina nikla, sadjen u vlaznoj zemlji al ga izjebalo sunce
 
Postovane kolege, potrebna mi je vasa pomoc. Naime, koleginici su se na jesenjem belom luku pojavile neke bubice (slike ispod). Kaze da su prilicno ljigave kad se pipnu, i da jedu pera samo tako. Da li ste se susretali sa ovim, i kako resiti stvar? Da li je dovoljno samo ih mehanicki odstraniti?

bube1.jpg


bube2.jpg


bube3.jpg
 
Isprskati nekim insekticidom koji ima malu karencu jer ce vadjenje biti za mesec dana,mehanicki uklanjati ne znam koliko ce to biti efikasno!!
 
Ako sacekas da svene skroz odnosno uzre moze se desiti da ti se kida perje prilikom cupanja! cupa se kad je perje 50 posto zrelo! a sto ti je tako polego?
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]



Dali neko može da mi kaže koji su ovo insekti i kako da ih suzbijam? Pojavili su se na par mesta i skroz se osušila i istrulila biljka koju su napali.
 
Verovatnije je da je suprotno, da je biljka prvo istrulila od velike vlage pa se insekti hrane trulom biljkom.
 
Da li mi se čini da će beli luk opet biti skup? Loši proizvodni uslovi, mnogo kiše, lukovice trule, sve kako ne treba.
 
Oni koji proizvode luk nemogu uticati toliko na cenu ali na kvalitet robe mogu odnosno u pravo vreme ga zastititi od bolesti i na adekvatnu njivu posejati i ono najbitnije da sadni materijal bude kvalitetan!
 
Do sada moj luk je bio jako napredan,ali ovih dana primecujem da je lisce pocelo da zuti.Od cega je to?
 
Nazad
Vrh