Beli luk

lukac.jpg

Švedska je izdala međunarodni nalog za hapšenje dvojice Britanaca osumnjičenih da su organizovali krijumčarenje više od tone kineskog belog luka u Švedsku.
Švedsko tužilaštvo tereti dvojicu Britanaca da su na taj način oštetili švedsku državu za oko 10 miliona evra.
Tužilac Tomas Alstrand rekao je da su ta dvojica prvo brodom prevezla beli luk u Norvešku, gde nisu platili carinu, jer se smatralo da su kroz tu zemlju samo u tranzitu.
Oni su potom prevezli 1,2 tone belog luka preko švedske granice, izbegavši carinske kontrole i plaćanje uvoznih dažbina.
Tužilaštvo je navelo da je duga policijska istraga dovela do identifikacije dvojice Britanaca koji stoje iza operacije, sprovedene 2009. i 2010. godine.
(Telegraf.rs / Beta):osmeh:Nešto mi ne radi digitron pa ne mogu da izračunam pošto je kilo luka kod njih:osmeh:
 
imam pola hektara belog luka i lepo je krenuo,ali i trava bogme...zna li neko sa kojim herbicidom mogu da je prskam,i kolki mora da bude luk da ga ne oštetim?
 
Lijep komad zemlje. Na kojoj površini sadiš bijeli luk?
Na 2.5 jutra,to je oko 1.5ha

- - - - - - - - - -

imam pola hektara belog luka i lepo je krenuo,ali i trava bogme...zna li neko sa kojim herbicidom mogu da je prskam,i kolki mora da bude luk da ga ne oštetim?
Imas par specija,ali najbolji je Motika-san,uvek efikasan:osmeh:

- - - - - - - - - -

Pogledaj uputstvo za preparate: Starane 205,Starline EC i Lontrel 300.

Moze,ali oprez!!!!!Moze svasta da bude.:sjasi:
 
Dali bi smela sada da se izvrsi setva belog luka posto se jos nalazimo u zimskom periodu pa me strah od jakih mrazeva,hoceli mu skodit?
 
Nazad
Vrh