Balkanska koza

Ove crne koze su super, crvene koze su izrazito kratke dlake za balkansku rasu to mi je malo cudno...
U Albaniji ima 8 eko tipova (sojeva) balkanske koze koji su vrlo razliciti po boji i velicini jedan od drugog.
 


Ovo su neke na kojima se najbolje vide. U prethodnim postovima ima jos par fotografija.

Hvala, nikada nisam vidio balkanke sa ovako kratkom kostreti, sve tipove koje sam do nsada vidio bili su sa izrazito dugom kostreti ili polu dugom.
Bas ovako kratke nijesam nikada, pokusacu da vidim u staroj literaturi ima li nesto slicno, neki opis za balkanke kratke kostreti.
U Albaniji ima sarena koza crno bijela kratke kostreti, oni kazu da je to balkanska rasa samo posebni soj.
Tvoje koze su bas lijepe. Steta sto ne mogu postaviti ovdje neke slike da pogledas od balkanskih koza i da znas da ih ima izrazito mljecnih sa po 3-4 l. mlijeka dnevno
 
shareable
[/URL]</noscript>[/IMG]

---------- Poruka napisana u 23:36 ---------- Prethodna poruka je at 23:27 ----------

shareable
[/URL]</noscript>[/IMG]

---------- Poruka napisana u 23:48 ---------- Prethodna poruka je at 23:36 ----------

shareable
[/URL]</noscript>[/IMG]

---------- Poruka napisana u 23:49 ---------- Prethodna poruka je at 23:48 ----------

Balkanske koze dobree mljecnosti . . . a i odlicnog izgleda
 
Mario svaka cast lepo da nemoze bolje da bude. Drago mi je da ih jos uvek drzite nadam se da ce odoleti izumiranju.
 
Mario svaka cast lepo da nemoze bolje da bude. Drago mi je da ih jos uvek drzite nadam se da ce odoleti izumiranju.

vrlo ih je malo ostalo.... tesko da ce se bas ovaj soj balkanske koze sacuvati od nestanka poznate su kao (starocrnogorska koza, golubasti tip)
i uprkos dobrim rezultatima u proizvodnji ljudi ih nekontrolisano i neplanski ukrstaju sa alpinama i onda posle 2-3 godine se gorko kaju.....
Ali tada je vec kasno za ispravku gresaka....

---------- Poruka napisana u 00:12 ---------- Prethodna poruka je at 00:07 ----------

shareable
[/URL]</noscript>[/IMG]

---------- Poruka napisana u 00:19 ---------- Prethodna poruka je at 00:12 ----------

shareable
[/URL] slike drugog krda balkanskih koza

---------- Poruka napisana u 00:26 ---------- Prethodna poruka je at 00:19 ----------

shareable
[/URL]</noscript>[/IMG]
 
Mario ako vec postoje ovako lepi primerci jos uvek angazuj se i sacuvaj nesto. Ja sam pokusavao da formiram jedno malo stado u jednom trenutku ali nije mi poslo od ruke. Bas steta sto su ljudi nemarni i nemaju svest o ocuvanju ovih plemenitih zivotinja.

Nemnaj postavi slike jarca koje imas kod sebe u telefonu ako nije problem.
 
Poslednja izmena:
Ja sam neki dan u selu Jezero na vrhu Ozrena nasao jedno malo stado sa 4 crne i crnobele koze i jarcem, sem jedne su sve u tipu balkanke sa dugom kostreti cak jedna kozica ima klempave usi. Lice na one crne sa gornjih slika, isto tako bele sare imaju po licu a skroz crnu dlaku.
 
Da to su te koze one su iste sa ovima koje je mario postavio. Nazalost kvalitet je skroz opao najverovatnije zbog ukrstanja u srodstvu inace bleda slika onoga sto su nekada bile.
 
Nazad
Vrh