Balirka

Aj molim za jedan kratak odgovor par puta se provlaci naziv ,,poljakinja" i ,,poljska presa" pa mi samo nije jasno da li je to ,,poljostroj odzaci" ili se radi o nekoj drugoj :sta:
 
@dragannrt, na osnovu opisa cvora i izvlacenja, tj ne vezivanja siguran sam da mogu da ti pomognem i da je u pitanju 99,9% stelovanje. da li ti obe strane isto rade? od cvora do kraja kanapa gde je odsecen trebalo bi da ima 2-3cm, ako ima manje i ako je jedan kraj malo duzi a drugi kraci to ukazuje na jedan problem. problem je u tome sto drzac kanapa za delic vremena ranije otpusti kanap a masa jos ne povuce kanap i cvor sa lastinih usta. sada smo svi u guzvi pa kad bude vise vremena videcu i ja da slikam kod mene i da objasnim ti.
@savoris, nemoj da te plase sa kanapom jer sve prese koje vezuju na ovaj nacin imaju taj ostatak. da je to tacno goveda bi masovno crkavala. ja ne znam vec koliko godina baliram seno i nikada nikakav problem nisam imao, a hranim i ovce. pretpostavljam da vise treba paziti na plasticne kese koje sve vise "nicu" kod nas.
 
techa je napisao(la):
Aj molim za jedan kratak odgovor par puta se provlaci naziv ,,poljakinja" i ,,poljska presa" pa mi samo nije jasno da li je to ,,poljostroj odzaci" ili se radi o nekoj drugoj :sta:
Radi se o presi koja se proizvodi u poljskoj Z224 i Z225

j8fp20.jpg
 
Pozdrav svima!Interesuje me koju bi mi presu preporucili posto razmisljam oko kupovine iste.Imam oko 2ha deteline,2ha livade i naravno slame.
Pogonio bih je R 65 ili mf-om 35.Podrucje je malo brdovito ali nista strasno.
Unapred hvala!
 
savoris je napisao(la):
nekoliko smrtnih slucajeva goveda , poslije sjeciranja u zeludcu nadjen skoro bunt kanapa a ljudi uredno odstranjivali kanap prije davanja govedima

tako ovaj kaze
to su teske dezinformacije mozda se desio smrtni slucaj goveda ali zato sto je pojela citavu spagu sa bale ali od tih odpadaka nema ni pojma da je tako kod mene bi sva stoka pokrepala za ovih 10 g odkad imam lifamovu presu i ta vrsta petljaca (RS) je za mene najbolja :D
 
cukaneca je napisao(la):
@dragannrt, na osnovu opisa cvora i izvlacenja, tj ne vezivanja siguran sam da mogu da ti pomognem i da je u pitanju 99,9% stelovanje. da li ti obe strane isto rade?..

kako kad,nekad da nekad ne..ma znam da ste sada svi u guzvi,i ja sam..a i do baliranja ima jos vremena..cucemo se jos :cao:
 
EEeee konacno je danas i stigla druga WELGER presa u nase dvoriste.... napokon ce posao biti mnogo laksi i sa jos vecim brojem ubaliranih bala po sezoni....uz pomoc pristiglog WELGER-a AP 52...... :ppozdrav: :D
 
MONTOYA je napisao(la):
savo,za te pare možeš naći lifamovu,jeftini delovi ima šta poželiš,kapacitet sasvim dovoljan
Tačno! ja sam lane kupio lifamku u odličnom stanju za 1200, a kaže tast da je jesenas video i za manje od hiljadu
 
mityoo je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
savo,za te pare možeš naći lifamovu,jeftini delovi ima šta poželiš,kapacitet sasvim dovoljan
Tačno! ja sam lane kupio lifamku u odličnom stanju za 1200, a kaže tast da je jesenas video i za manje od hiljadu
gde je video za manje od hiljadu bem ti karamele kada sam ja kupovao bile preko 2500e
 
Neznam, morao bih da ga pitam.... Dragan 82 bi trebao da zna kako se kreću cene, ako se nevaram, on je prodavao svoju....
 
@Matic stanje savrseno.... prva farba, sve njeno original na njoj...iz uvoza(NEMACKA).......cena 3700::novac:: a slike ce nakacim....cim izvucem staru iz zimskog sna :haha: :haha: :haha: na podmazivanje podesavanje za sezonu.....pa ce ih obe slikam.....sve u svemu veoma sam zadovoljan.... :D :ppozdrav: ::svaka cast:: :ppozdrav: :D
 
Nazad
Vrh