Balirka

Ne sme kolega da je opali po njivi, ali polako docice to vremenom, tako sam i ja, mazio je pazio itd, al oslobodi se covek vremenom pa tek onda skontas koliko moze i sta moze.( bez obzira sto u ustima deluje da je preopterecena, ja je ganjam dok blokade vila ne pocnu lupati)

Ali ako tera traktorom 3 brzine dzabe mu, retko kad ce balirati brze nego poljostrojom.

Imao sam par situacija, baliram uporedo sa drugarom koji ima maltene novu poljostroj.

On tera rusom ja sa 549.Balirali detelinu.

U nekim tragovima ide isto kao ja , ne mogu mu odmaknuti kad nemam brzina dovoljno.

idem prvom brzom i na 1900 obrtaja traktora i idemo paralelno.

Ubacim u drugu , proletim pored njega ali dzabe kad posle 20-30m moram vratiti u prvu jer ne moze progutati.

Da mi je brzina izmedju prve i druge uffff.


Ima tragova gde mogu drugom brzom ici pa bukvalno odem i vratim se dok poljostroj samo ode.

Zato sad na jesen rusvaja kad kupim probacu bas sa njim, da vidim oce li se rujo i shvabica konektovati i kakav ce plod konekcije biti .

Reci ti kolegi samo gas dok god blokade ne pocnu lupati na vilama.





Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako je kolega kupio krš ne pomaže mu ništa.Brat je kupio uništenu 61-cu.Kad uključiš kardan kao da si uzeo mitraljez i opalio rafalnu paljbu.Muči muke sa njom,beži bre.
 
Ne sme kolega da je opali po njivi, ali polako docice to vremenom, tako sam i ja, mazio je pazio itd, al oslobodi se covek vremenom pa tek onda skontas koliko moze i sta moze.( bez obzira sto u ustima deluje da je preopterecena, ja je ganjam dok blokade vila ne pocnu lupati)

Ali ako tera traktorom 3 brzine dzabe mu, retko kad ce balirati brze nego poljostrojom.

Imao sam par situacija, baliram uporedo sa drugarom koji ima maltene novu poljostroj.

On tera rusom ja sa 549.Balirali detelinu.

U nekim tragovima ide isto kao ja , ne mogu mu odmaknuti kad nemam brzina dovoljno.

idem prvom brzom i na 1900 obrtaja traktora i idemo paralelno.

Ubacim u drugu , proletim pored njega ali dzabe kad posle 20-30m moram vratiti u prvu jer ne moze progutati.

Da mi je brzina izmedju prve i druge uffff.


Ima tragova gde mogu drugom brzom ici pa bukvalno odem i vratim se dok poljostroj samo ode.

Zato sad na jesen rusvaja kad kupim probacu bas sa njim, da vidim oce li se rujo i shvabica konektovati i kakav ce plod konekcije biti .

Reci ti kolegi samo gas dok god blokade ne pocnu lupati na vilama.





Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Uvek dok je mene baliraću sa 3 brzine i to fergulom a 560_577 nisu bar meni za baliranje ( oni meni k'o tudji) a ove male obožavam
Onog sa 5 nemogu da smislim a ne da kupim
Nekad sam radio sa T40 dobar je bio za balirku
Kolega tera ursusem 355 dobro ide



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Maticu koliko ti je rastojanje izmedju vila i noza od klipa kad ih stavis da budu u liniji?

Meni je oko 10 cm,uzubljena je kako fabrika kaze.
Mada sad se nesto tripujem da pomerim malo fazu da taj razmak bude veci( bice usta otvorenija), da masa kad ulazi u usta lakse upada da ne cese od noz, kontam da cu joj jos vise povecati kapacitet, ako nista bar lakse ce ubacivati.

@kremator

Svaka cast druze, uzivao sam gledati.
Svidja mi se traktor, oprostio bi mu i kabinu sto nema :)

I tako izgleda kraljica presa!!!A ne ona skalamerija sto videh par postova iznad.

Koga ne mrzi neka pogleda ceo snimak.Traktor maltene oldtimer ali je brutalan.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Isto kao kod tebe jer kada ih pomerim hoće da stižu jedna drugu
i češu pa se plašim da ne baci varnicu u slami i ne zapali presu.
 
To je poslednja od IHC ima veci pikap i kompletan pogon vezaca i dodavaca je prebacen na drugu stranu naravno kruta veza bez lanca pa se dobio siri pikap. Ima rs vezac prilicno velika presa i velikog kapaciteta.inace ova presa je nastavila da zivi jos neko vreme posle prestanka proizvodnje kao VICON SP451. Potpuno ista kao IHC553 i 554
440i430 su 70-te 445i435i 5xx su 80-te
 
Poslednja izmena:
Isto kao kod tebe jer kada ih pomerim hoće da stižu jedna drugu
i češu pa se plašim da ne baci varnicu u slami i ne zapali presu.
Ne znam dali si me dobro razumeo.

Ne mislim na odstojanje vile od druge vile.

Hocu odstojanje izmedju pogonske vile sa nozem od klipa kad su u istoj liniji., znaci fazu izmedju vila ne diram , samo fazu izmedju pogonske vile i klipa.Nema sta da cese :)

Hocu da podesim da klip bude blize koji santimetar mrtvoj tacki kad je u liniji sa pogonskom vilom.

Tako ce usta biti otvorenija kad vila unosi masu u tunel.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Данер биће код мог брата три мале пресе на продају 61,71 или 73( не знам тачно) и 730.Он неће више да ради сњима има ролке.Те пресе су у његовом власништву више од 20год.Ова 730 је 90-о год.за неке детаље не могу ти помоћи јер се не разумем.
 
Ne znam dali si me dobro razumeo.

Ne mislim na odstojanje vile od druge vile.

Hocu odstojanje izmedju pogonske vile sa nozem od klipa kad su u istoj liniji., znaci fazu izmedju vila ne diram , samo fazu izmedju pogonske vile i klipa.Nema sta da cese :)

Hocu da podesim da klip bude blize koji santimetar mrtvoj tacki kad je u liniji sa pogonskom vilom.

Tako ce usta biti otvorenija kad vila unosi masu u tunel.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Nemoj posle da klip stigne vile ::sramota::...
 
Razumeo sam te ali kada je klip skroz otvoren vile treba da ubace unutra i da se sklone dok se klip ne vrati nazad kako bi ciklus bio odrađen kako treba.

- - - - - - - - - -

Skoro smo to podešavali na jednoj 61 i baš smo se lepo namučili dok nismo učačkali sve kako treba.
 
Ma 3-4 cm da uvucem klip nema sanse da ih stigne jer ide unazad, a kad se bude vracao vile vec izasle iz tunela, a znacice.Nijanse.

Na odmoru sam cim dodjem kuci pomericu, bar za probu :) Ako se pokaze dobro ostavljam

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma fabricki uzubim za 10 min celu balirku, to mi je najmanji problem.

Hocu samo 3-4 cm da otvorim vise usta kad vile unose, nije zanemarljivo.

Uvek sam kukao da je bar tunel vislji za 2-3 cm to bi drasticno povecalo kapacitet, ali posto na to nmg. uticati mogu bar probati "finim" stelovanjem uciniti nesto drugo :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nemoze Welger da gori
Foto0196.jpg
Ne bi rekao!
 
Nazad
Vrh