Balirka

Ni jedan koji videh nije prostiji ni pouzdaniji

Evo welgerovog na delu

koga mrzi da gleda prvih 40 sec nek premota

Uskoro kupujem 730, iz 4-5 udaraca bala :)

Vidi se na snimku.

Koliko posla imam jos malo necu stizati sa ovom mojom.Do sad 34.000 bala

https://youtu.be/YQkx-hmXl6g

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ni jedan koji videh nije prostiji ni pouzdaniji

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Moras da proba i radis neko vreme sa neko m masinom da bi video...

Za 11 godina koriscenja i baliranja oko 20 kj moje lucerke i oko 50 kj po kosenju usluzno plus slama od kvarova na vezacima sam imao jednom pucanje kljunica petljaca
Jedini problem je stelovanje nozica i kad se nauci kako se steluje resava se za par minuta

Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka
 
Bala manja od poljostrojeve
Velger 35x48
Poljostroj 40x45
Pick up širi za 5 cm u korist velgera
Usta veća na poljostroj, širi i dodavači
Razlika u ceni 2x skuplji welger??
Za sada neznam koja je bolja za mene ali ću i dalje biti realan u ocenama!!
Koliko se steže bala bočno???? Prvi put se susrećem sa tim

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora[/QUOTE]
-----------------------------------
Luka odakle ti ideja da poredis Welger sa nekom drugom ovozemaljskom presom:nono:
 
danar
Po tvom pisanju ispade da je samo Welger dobra presa, a ostalo sve krsevi...Od boljeg uvijek postoji bolje..
 
U mom selu dva welgera stara ap 41 i stalno kvarovi.
Jedba ama koja je radila duplo manje kvarova imala dve sgorbati ja svoju preštelao samo a na drugoj mjenjati federi da ne vraća balu.
1 niskotlačni welger john dere jedna stigla.
Welger ako se mene pita prehvaljen previše niš više i teško se pogoni
 
Izvinjavam se , sve prese su dobre ,welger treba zaobilaziti , ne vredi to 2x vise .Izvikano.

I ja budala, bolje da cutim.

Procitace mi neko iz okoline pa ce kupiti odmah manje posla kad dodje konkurencija :)

Sta znam ja o njoj, sta sam do sad pobalirao samo 700-800.000 bala.Tuda vas samo zamlacujem po forumu i prepucavam se sa strucnim ljudima koji su pobalirali ovu drzavu uzduz i popreko.Ja sa 2 petka u glavi da solim pamet ljudima.Boze mene bas sam izludio.Mozda me suncanica udarila na baliranju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izvini ako sam te uvrijedio. Ali ti zapeo samo Welger, pa Welger, pa nije Bogom dan. Imam i ja kombajn Deutz Fahr na kome sam za tri godine zamijeno samo jedan lezaj na spirali bunkera, a napravio je preko 1000rs, pa opet priznajem da je Claas bolji kombajn...
 
Ja se Vama divim i dao bih vam nacionalnu penziju koliko vi bala izbalirate a pri tome ste jos i zaposleni u firmama.To je za svaku pohvalu i samo napred.
Ima to svoju cenu, Ne spavam nekad po 2 dana u opste ,decu vidim 10 min dnevno kad je sezona.Sreca pa radim u kancelariji u fotelji pa se odmorim bar fizicki.
Jednom sam zaspao na baliranju dok sam balirao, uleteo u kukuruz neki pored, sreca nije bilo kanala, dodjem kuci da se okupam zaspem u kadi.Probudi me hladna voda kad se potrosi bojler itd.

Sta cu kad zivim u ovoj zemlji iz snova gde moras raditi 20h dnevno da bi nesto malo priustio deci.

@Same opusteno druze, Ljudi ne veruju dok ne vide.I sam sam takav

Mozda vide neki krsh u selu koji se ne odrzava pa na osnovu njega svima sude.

Ja samo realno hocu da pomognem ,da se ljudi manje pate al sta ces kad je neko video welgericu 50 godina staru koja se ne odrzava kako ne radi dobro i onda on zna da welger ne valja i misli da je kompetentan da se u opste upusti samnom u diskusiju.




Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma ne znam ni kako da objasnim sta se desava...ostane kao masnica na cvoru a drugi kraj izvucen. Poljostrojka je u pitanju,koliko sam nesto uspeo da vidim kao da uzica ostane na dodavacu i onda je bala kad nabija masu pokida. Na prazno bez mase veziva!
67029546_633865710456385_5240365429792178176_n.jpg
67121145_471564363391067_4935576722058772480_n.jpg
Dodavač treba da češe papuče ili postolje,da ne bi kanap bežao iza dodavača
 
Bio je majstor. Promenio je kompletan nosac vezaca,jer je bio varen,dodavac nastelovo da cese promenio peglu i neke opruge i sada radi na prazno...videcemo kad je uposlimo. To zadovoljstvo sa njegovim delovima me izaslo 9000 din...
 
Nazad
Vrh