Balirka

sve u svemu po meni bolje je kupiti polovnu velger ili dzon dir presu nego tu novu bez obzira na povracaj ja kad sam uzimao pre 16 godina presu zamalo da kupum takvu novu kad sam cuo od drugara da je kombinat uzeo 5 novih u roku par dana sve stale sa velikim kvarovima jednostavno lose kopije los kvalitet materijala,odem i kupim velgera 52 koja ima veci kapacitet lako je traktor vuce guta masu,uporedo samnom na drzavnoj tabli radila je lifamova presa, poljakinja i takva ko sto je na slici smesno videti i uporedjivati oni zajedno uradili 5000 bala a ja sam 6000 bala za dan
 
sve u svemu po meni bolje je kupiti polovnu velger ili dzon dir presu nego tu novu bez obzira na povracaj ja kad sam uzimao pre 16 godina presu zamalo da kupum takvu novu kad sam cuo od drugara da je kombinat uzeo 5 novih u roku par dana sve stale sa velikim kvarovima jednostavno lose kopije los kvalitet materijala,odem i kupim velgera 52 koja ima veci kapacitet lako je traktor vuce guta masu,uporedo samnom na drzavnoj tabli radila je lifamova presa, poljakinja i takva ko sto je na slici smesno videti i uporedjivati oni zajedno uradili 5000 bala a ja sam 6000 bala za dan
Poljakinja i Poljostroj su brže od velgera 52.... i to za ceo broj
 
Moja je 1,600 teškpa pa ide s 539 samo u velika jako brda je problem.
Jel samo pjeva fergo sa tom masom iza sebe, rade ljudi i u kombinaciji w 630 i 730 sa 539, ali to nije neka sreca. Da bi presa kvalitetno radila mora imati konstantan dotok obrtnog momenta, a ne u jednom trenutku da leti, a vec u sljedecem da se davi. Za presu sto veci traktor to bolje.
@Beca, moje misljenje da se neces nesto usreciti ako ovo uzmes, kvalitet joj nije bio jaca strana ni prije 20 god.
 
ako se 6000 bala izbalira za 10 sati to mu dodje 6 sekundi bala u to ide i okretanje ???

koliko sati vi balirate tih 6000 ili 5000 bala
Vozio sam se sa rodjakom na traktoru i brojao, 5_6 udaraca malja i ispadne bala, poprilicno velika. Kombinacija claas 65 i imt577, ali sedmica jauce i to na sav glas, u prevodu trebalo bi 90ks.Koliko se sjecam Mindjusar je pisao da kada potjera momacki claasa 65 sa Torpedom od 90 ks i on baci nesto crnog dima.
 
traktor od 90 konja i velger 52 od ujutru pola 10 do 10 uvece a u redu 400 bala zadruzna tabla 6000 bala izbalirano i natovareno 12 traktora je izvlacilo moje bale plus ekipa za druge dve prese.to je bilo 2003 godine kad nije bilo slame pa smo ukrali zadruznu tablu u livadama gde je bilo ektra zito prva klasa zemlje plus veliki kombajn kosio nisu hteli dan nam prodaju a nisu hteli da nam daju pa smo mi sebi nabalirali za celo selo posle je kombinat zapalio ostatak slame a nas posetila milicija sutra dan al nista nije bilo.

- - - - - - - - - -

kod nas u selu je bilo raznih presa i bilo je takmicenje ko ce vise u sezoni da izbalira usluzno najvise je uradila welger 53 ona je radila za farmu junadi usluzno plus seljacima 200000 bala ,drugi smo bili ja i moj drugar sa velgerima 52 oko ja oko 50 000 a drugar i do 70000 bala usuzno on je vise ja nisam hto da baliram kukurzovinu i sojinu slamu
 
Zavisi i kakvih bala. Meni sa welger 61 treba oko sat ipo za 1000 bala 90 cm dugacke i stegnuti bocni i normalni stezaci do kraja, bala ko kamen tvrda i teska ali skici 549 sa njom.ja pravim bale na 6 s ispadaju kad je idealno . ne znam da 52 moze toliko progutati. Onda su lakse bale . sto vise udaraca klipa nabijenije bale. Ja sam upravo iz tog razloga povecao broj musterija jer plate isto bala samo kod mene imaju mnogo vise slame na istoj kolicini bala.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Polhostroj je nekad i bio boze pomozi,ove nove nisu ni do kolena,premekane,pogotovo reduktor zna da strada,poljakinja ima dobar ucinsk al slabu zastitu..lifam moze da sluzi al nije za trkanje,vezuje dobro al je spora..to je ono sa cim sam ja radio i znam nesto po malo..od 2008me imam john deere 456..velika sa velikim ucinkom,znala je rusvaja da ugasi kad uletim u velike otkose iza velikih kombajna..sad vec dve sezone vucem sa yto 454,zna da stenje al idem sporije pa mu nista nece faliti,napravio sam rampu pa bale idu odma u prikolicu i tu mi ne znaci veliki traktor jer moram ici polako da vi ovi u prikolici mogli da stoje..par puta sam grabio otkose dva na jedan da bi pri maloj brzini presa imala sta da radi..
 
Ljudi imam poljostroj odzaci e sad po nekad ne veze desni kanap a na petljacu ostane jedno 1,5cm da kazem patrljak od kanapa ali ne veze ,sledeca bala vezana normalo pa ima kad zaredja 3-4 ne veze a nekad veze ceo dan kako treba... sta moze da joj bude?
 
Koja presa radi kukuruzovinu bez problema sem rolo?Treba da kupim ptesu koja bi radila oko 15000bala slame i mozda 5000 bala kukuruzovine godisnje.Sta predlazete?Naravno da bude polovna i sto jeftinija.
 
Nazad
Vrh