Balirka

IMG_20160710_200751.jpg
 
Sve je to lepo,ti vasi radni ucinci po satu,ali ja za dan nikada nisma mogao vise od 6 klupcadi uzice da potrosim.

@mindjusar,nije da ti ne verujem,ali mi nesto retko deluju za tu kolicinu. Kod mene na pravu duz u jednom otkosu 115 bala,bukvalno bala u balu.
 
Kod mene se pojeli zubi na ovom tockicu sa slike. Proklizuje mi i pravi duge i nejednake bale. Ako primaknem osovinicu sa zvijezdom da stisne okidac vise ka tockicu onda mi pravi par manjih bala uzastopno jer ne moze odmah da se vrati okidac.. Zvao radnje i nema tog dijela da kupim, jel ima neko ideju sta uraditi, imam jos par parcela izbalirati..

viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Evo,da malo bolje dočaram...

Na jednom otkosu ...

IMG_20160711_115601.jpg


IMG_20160711_115617.jpg
... 118bala...

IMG_20160711_152044.jpg


...na 5.1kj ...

IMG_20160711_151942.jpg
... + juče sa jedne uvratine 70bala iz 3 otkosa ...

...poneo i vagu,ali nisam uspeo slikati displej,sve su preko 13kg,a ima i 15kg ...

IMG_20160711_114920.jpg



- - - - - - - - - -

Da se ne zamarate ... 356bala po kj :cvetic:
 
Svaka čast-lepo ovršeno (domaćinski)-što ti savija bale kao kifle.Možda bi trevalo još da se stegnu ili su dugačke.
 
Ja mislim da jedino ja stezem bale ko idiot. I bocne stezace zategnem do kraja i normalne. Bale budu ko beton . a pravim oko 90 cm duzine. Zato sto su nabijene toliko imam sve vise i vise musterija. Posle fendta I 8m hedera Bude oko 130 u redu. Trenutno nestasica spage vlada u selu :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja mislim da jedino ja stezem bale ko idiot. I bocne stezace zategnem do kraja i normalne. Bale budu ko beton . a pravim oko 90 cm duzine. Zato sto su nabijene toliko imam sve vise i vise musterija. Posle fendta I 8m hedera Bude oko 130 u redu. Trenutno nestasica spage vlada u selu :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Gde bi ja bio u svemu tome,kad baliram svoju slamu,tovarim,prevozim i denem,gazda zadovoljan,ja zadovoljan,nemenjamo ništa
 
Nemojte preterivati sa stezanjem bala. Imajte na umu da petljac vezaca mora povuci donji kanap od 4 do 6 cm. Tako da ako je bala kamen, mnogo je vece habanje tela vezaca, a moze i petljac da sevne na osovinici...
 
Po normativu bala suve slame 8-12kg, dok je detelina 15-17kg, po bali. Duzina iste, u zavisnosti od visine tunela 70-90cm. Sve preko toga je kidanje masine. Jer sto je bala duza, mora se vise steci da ne bude kifla, pa jedno vuce drugo, a u svojoj karijeri sam se nagledao svakakvih lomova i svinjarija bas zbog prestezanja bala i presovanja sirove mase...
 
Nazad
Vrh