Balirka

Snađu se ljudi tako je gledam neki dan komšija kupi rolo balirku nije ni okrenuo sijena sve izgorilo.
Zgrabio i zbalirao šta će od toga biti
 
Ma nista njemu nece bit. Nije to prevelik napor. A mozda je i nabacio kakav hladnjak.
 
al vas gule za spagu. Kod mene je 48 KM dva bunta Tewe a imaju i sto kaze po 10€ al nisu nizasta
Daj razlog zasto ne valjaju? Pravim godisnje oko 25000-30000 kocki, nekad manje nekad vise.. Ove godine sam koristio Tajfun spagu. Cijena jednog klupceta 12 Eura i dobra je..
slike.php
[/URL][/IMG] Negdje u sred sezone kaze mi prodavac nabavio sam nove spage, cijena klupceta 10 Eura. Kupim i zadovoljan sam s njima. Napravio sam 10000 bala s ovim spagama i ni jednu odvezanu, nikakvih problema..
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Daj razlog zasto ne valjaju? Pravim godisnje oko 25000-30000 kocki, nekad manje nekad vise.. Ove godine sam koristio Tajfun spagu. Cijena jednog klupceta 12 Eura i dobra je.. Negdje u sred sezone kaze mi prodavac nabavio &sam nove spage, cijena klupceta 10 Eura. Kupim i zadovoljan sam s njima. Napravio sam 10000 bala s ovim spagama i ni jednu odvezanu, nikakvih problema..

Zato sto sa tim drugim spagama pucaju bale i ne veze presa dok sa tewe ne razveze rijetko kad gotovo nikad i kad uzmes spagu jednu i drugu odma se vidi razlika u cvrstini. Tewe je dosta ostrija i jaca od ovih drugih koje imaju kod mene i one su dosta mekse i sa njima ne veze lijepo. Znaci da ne bi bilo nije suho sijeno il nesto, odem baliram puca stavim tewe na pola njive popresam ostalo bez razvezane, znaci samo spagu zamijenim.
 
Nije ono previse ostro al bolje presa veze jednostavno al tako je . Primjetno je vece habanje al barem nema problema i ne okrecem se kad su mi one uvucene da vezu
 
Ma tewe je zakon ja samo nju uzimam je skupa al vrijedi evo 4000 bala jedna razvezana a to je sigurno onaj čvor kad spojim špage
 
Nazad
Vrh