Balirka

Svi su mi rekli da treba da se vrati ona osovina sa zvezdom, tako da cu morati da mu napravim za stelovanje busilicu u ruke i problem je resen.
 
proveri danije pukla ili spala mala opruga u tom krugu sto pokrece igle gde si ovo slikao ima mala oprugica unutra koja vraca
 
imas jos koju sliku cini mi se da ti fali jedan deo uslikaj ovaj krug sto pogoi igle sa cela pogledacu ja na mojoj sutra kad dodjem sa posla pa ti javim ne busi nista
 
Kod tebe to pravo dobro ide! Očev prijatelj ima istu presu kao i ti i čovjek se kune u nju, tako dobro radi, posebno sa kukuruzovinom, ove godine je napravio oko 3500 bala (on sije 9ha kukuruza). Ove godine je inače izbalirano kukuruzovine kao nikad ranije, zbog suše ljudi nemaju čime da prehrane stoku jer su deteline i trave jako podbacile pa balira ko čime stigne. Ima mnogo havarija a jedini koji radi bez stajanja je čovjek što je radio kod mene (stavio sam video) sa onom drevnom Welger presom i spomenuti prijatelj sa MF124. Oni ne pamte da su imali kvar.
 
Kod tebe to pravo dobro ide! Očev prijatelj ima istu presu kao i ti i čovjek se kune u nju, tako dobro radi, .
ja sam je kupio sasvim slucajno,nisam ni znao kakva je,kod mene u selu su imali samo poljostroj.kad sam zavrsio prvu sezonu sa njom covek koji ima najvise musterija je prodao svoju i celu zimu je trazio da kupi 124.presa je vrh vrhova i po ucinku i po odrzavanju.za 5 godina samo jedan petljac promenjen i to zbog mog neznanja
 
Kod tebe su isti petljači kao i kod mene (planetarni) i ovaj komšija se jako iznenadio kad je gledao moju presu i vidio petljače. Kad uporediš ovaj tip petljača sa nekim drugim presama, zaista nije ni čudo što se rijetko kvare. Veoma jednostavno i praktično rješenje.
 
a sto nisi balirao sa tvojom?

Nisam smio da probam, bojim se da ne napravim kakvu havariju. Problem je u tome što sam u gadnoj besparici, pa bi i najmanji kvar bio veliki problem, jedva imam novca da kupim sve što treba za bebu :(. Zato nisam smio da rizikujem sa svojom, bolje mi je da dam 50-60E za baliranje nego da pokvarim nešto (samo jedna igla je 50E a nema ovdje da se kupi...).
 
ove godine bas se balira kuruzovina kod nas do ove godine nisam vidio da neko balira, nema dovoljno sijena pa moraju koristiti kuruzovinu da bi prehranili stoku

---------- Poruka napisana u 19:44 ---------- Prethodna poruka je at 19:43 ----------

interesu je me bili moja someca 2500 mogla balirat kuruzovinu
 
Nazad
Vrh