Balirka

@steva mrstanac Da tacno je da se plastika moze bezbroj puta reciklirati , ali posle svake reciklaze je sve krtija i nekvalitetnija.Boja se dodaje jer je reciklirani granulat raznobojan,zato je naj sigurnije kupovati belo vezivo.
 
pazi majku mu :sta: za smijer nisam znao , klupčad sam uvijek stavljao strelica na gore , znači na najlonu ima strelica
provjerit ću sutra ali ne bih rekao da je u kontra smijeru
 
Na nekim klupčadima nema strelice tako da ti je bitan smer-ja sam stradao kada sam počeo da baliram a nije imao ko da mi kaže kao i kako se vraćaju pi-kap prsti (sav sam se izubijao
 
kanap se ove godine radio u drvoplastu od recikliranih gabi za voce i tu je problem a ima ga i kopiranog dolazi sa kosova kod nas moze sve
 
ne znam u cemu je problem sa drvoplastom ali moja presa sa njim radi ekstra.ove sezone sam izbaliro preko 5000 bala bilo je odvezanih 5-6.ja ga ne menjam dokle god dobro radi presa sa njim,radio sam prosle godine sa madjarskim i nisam bio zadovoljan
 
ma nisam ni imao problema do sada , kažem samo jdan kluvak je pravio pičvajz

@francuz
previše bi bilo da se dvije lude pojave na jednom jestu , dovoljna vam je bila i ona jedna sa konopcom :haha:
 
Ne znam od čega ali ovo je strašno.Nisu ni blizu nekadašnjem kvalitetu.Imao sam tu zlu sreću da sam morao uzeti Drvoplast jer nije bilo Odžačke veže trenutno,samo sam se namučio i ništa više.
Baca samo ti pozovi LEVAKA da ti remontuje presu , necete ni zanimati koji je tip il proizvodjac .
A i mogaobi da promenis onu welgericu za nekog GALIGANIJA ( boze ovo sam morao velikim slovima ) cisto da se resis bede.
 
Kad smo mi remontovali prese većina nije ni znala šta je ta mašina i čemu služi tako da okanite se vi mog Welgera.
 
Mojoj W ne smeta kanap tj proizvodjac sve sam stavljao samo nisam bodljikavu zicu cini mi se da bi i sa njom vezala !
 
Sto bi rekli da sam juce skocio na banderu danas ne bi video kako covek popravlja presu sa alatom za surenje svinja! Dodje, vide, opali mi presu i ode!
 
pratim temu o balirkama i sam posjedujem jednu riječ je o velger 52
DSC00110.jpg


e sad balirka je izrabljena i treba joj remont petljača i klipa
botoš ima petljače po 70 eura dok ostali tražu po 30-40 eura u rumi na vašaru što predlažete jeste i vi možda što mjenjali od toga orginalni velgerov petljač kod nas je 150 eura
a na klipu imam jednu onu orginalnu rolku(ležaj) na kojem se ne može izvadit ležaj a 3 su mi sa ležajima koji se mjenjaju al to je veće malo dal je ona toliko potrošena ili je zbilja jedan ležaj na klipu manji imam osječaj da sa ovakvim ko što su ova tri nebi mogo klip stat unutra jer sam ga i ovako jedva vratio
nadalje jel zna možda netko koliko su dugačke one vile što masu odbacuju jer čini mi se da su i one dobrano istrošene pa mi i bale nekad izgledaju kao harmonika nejednako izgleda masu stavljaju pred klip ima toga još al da redom krenemo :osmeh:

gazda je na vrijeme našo mene i ja sad nek ju remontujem :cool:
 
Nazad
Vrh