Balirka

Meni ova Riviera deluje dosta mlađe od Somece mada možda i nisam u pravu.
 
@glanzer neznam šta će ti @levak reći ali izbor je vrlo težak i sve zavisi od terena koji radiš, ja imam someku m-11 od pre 2 meseca i to je extra presa za brdske terene, nju sa 533 vučeš i uzbrdo i nizbrdo tako je laka i veliki joj je učinak, ali ako imaš veći traktor i dobre njive rivijera je dobra presa i to joj nije neka cena. Ova rivijera je veličine klasa 50
 
ava rivijera je i meni zapala za oko jer sam je već vidio u oglasima , već imam presu ali mi se ova baš svidja
 
Ovakva rivijera ima u mom selu i mogu ti reci da coveka dobro sluzi. Ta cena od 2000 je dosta primamljiva za nju sobzirom da je u fabrickom stanju i lepo izgleda a i mladja je presa. Za nju bi cena kod mene u kraju bila minimum 2500e.
 
Kolika je razlika u tezini,vuci ce je 539?Dosad sam imao Welger 45 i nikako nisam bio zadovoljan njenim radom,kod nas je vecinom baliranje sijena koje se nabije u velike redove tako da je stalno zagusuje ma kako sporo isao,sto se tice vezanja bio sam zadovoljan
 
@glanzer neznam šta će ti @levak reći ali izbor je vrlo težak i sve zavisi od terena koji radiš, ja imam someku m-11 od pre 2 meseca i to je extra presa za brdske terene, nju sa 533 vučeš i uzbrdo i nizbrdo tako je laka i veliki joj je učinak, ali ako imaš veći traktor i dobre njive rivijera je dobra presa i to joj nije neka cena. Ova rivijera je veličine klasa 50
Koliko je koja teska,vuci ce je 539?Dosad sam radio s Welger45 i kako baliram samo sijeno koje jako puno sabiju u redove dolazilo je do zagusenja,ma kako sporo isao,te sam odlucio da promijenim presu,pogotovo citajuci ovaj forum zakljucio sam da su ove gore pomenute,koje trenutno ima kod nas na trzistu,najoptimalnije rjesenje,nadam se da necu pogrijesiti kod izbora,svaki savjet prije kupovine je dobrodosao,hvala.
 
EE kako moze seno da se sabije u redove to mi nikako ne ide u glavu. I ja imam w i to mnogo manju i ne zagusujem je bas tako lako. Svaku presu mozes zagusiti ako prvo sabijas seno :haha:
 
Problem su i naviljci koje hoće da naprave sunce grablje pa kada uvuče ceo naviljak ili ugasi traktor ili zaguši presu ili otcvika sigurnosni šraf na zamajcu ovo je napočito izraženo kada je masa malo jača i mokra.
 
Problem su i naviljci koje hoće da naprave sunce grablje pa kada uvuče ceo naviljak ili ugasi traktor ili zaguši presu ili otcvika sigurnosni šraf na zamajcu ovo je napočito izraženo kada je masa malo jača i mokra.
Kad ja radim sa suncem napravim redove tako da samo jednom prodem i bude u redu presa ide dobro,medutim posto su kod nas parcele male ljudi rucno skupljaju sijeno i prave redove da izgledaju bas kao naviljci e to je patnja,a ove prese,someca i reviera imaju jaci ulazni kapacitet koliko sam ja dosad shvatio,to ce im biti manji problem.
 
Problem su i naviljci koje hoće da naprave sunce grablje pa kada uvuče ceo naviljak ili ugasi traktor ili zaguši presu ili otcvika sigurnosni šraf na zamajcu ovo je napočito izraženo kada je masa malo jača i mokra.

Ko zna da namesti Sunce taj nema tih problema. Ja sam zbog defekta na balerini pozajmio Sunce od mog Kumasina i morao sam da smanjim zahvatni ugao da bi islo lepo..ograbio sam nepunih 6kj i izbalirao preko 600 bala bez problema dok kad Kumasin grabi kod njega (a ja mu baliram) uvek bude gomila... Izvinjavam se za off topic.
 
jedva se istreznih jos mi se tresu ruke revijera je teska oko 950 kg i mlada je presa oko 1991 godine pravi malu balu od manjih presa ima najveci kapacitet brza je i od velgera 42 ima dobre zastite sve u svemo ocena 5 someka m 11 je starija presa pravi srednje bale u rangu klasa 50 lifama i mnogih drugi najveca prednost joj tezina od samo 550 kg mozes je vuci lako sa 539 i u brdu inace dobar kapacitet da napomenem da je kod nas ovakva revijera oko3000 evrova
 
Nazad
Vrh