Balirka

nema nigde ne prave vise ni u inostranstvu a o kanapu nema sta da pricamo jad i beda malo kraljevacki ovo ostalo bogu dusu
 
imao sma nekih 70 bala napolju pokriveno sa ceradom , e nijedna bala nije ostala citava svaka se odvezala , kako uzmes u ruku samo se prospe a imam i bale u supi od rpe tri godine
plavi konac drzi nemrda
 
Ljudi sta mislite o Makedonskoj kanapi za vezivanje "konec makital",kod nas se uglavnom ona koristi?
 
sova je napisao(la):
Ljudi sta mislite o Makedonskoj kanapi za vezivanje "konec makital",kod nas se uglavnom ona koristi?
ja sam potrošio 4 ili 6 klupčadi otkako sam nabavio presu , nikakvih problema , probao sam i neki drugi neznam koji je proizvodjač tip 3XX i umalo nisam zeznuo petljače
samo taj makital uzimam od sada (iako ima i jeftinijih) tip 500 i nadam se da neće biti problema

evo baš sam juče išao gore na selo i gledao bale , konac je nepromijenjen i na onim balama koje su na kraju pa ih je zahvatalo i sunce i kiša
 
sova je napisao(la):
Ljudi sta mislite o Makedonskoj kanapi za vezivanje "konec makital",kod nas se uglavnom ona koristi?
I ja sm ga koristio a mislim da sam i pisao o njemu. Kanap jeboli glava samo povezes klubad i slusalice u usi i pici.
A sto se tice plavog veziva neko ga pomenu. Do juce sam radio u susednom selu u fabrici pp veziva. Naime radi se o tome da je Slovenacki MOTVOZ izmestio proizvodnju kod nas. :cao:
 
@Stevo
ja sam kupovao neki Leskovacki, privatna firma, tip 500, i idealan je.
moze li se kupiti direktno u fabrici, i koja je cena?
dosad nam je dovozio neki radnik iz fabrike, ali na vece kolicine, koja je cena dole po kg?
 
Neznam o kojoj se fabrici radi ima ih dve i to iz istog mesta (Doo Mitic i Bane Komerc). E sad ja sam radio u Doo Mitic i znam da sad rade za slovence i nezna se jos uvek da li ce biti prodaje za nase trziste :nono: i ako bude koja ce cena biti. A za ovog drugog Bane Komerc stvarno neznam koja je sad cena prosle godine je bila 180 i 190 po kg. :cao: I moglo je da se kupi u fabrici.
 
Prije desetak godina sam bio kod nekog Ace iz Klenka, i kod njega sam vidio tip 800 u obe prese, welger 61 i claas 60.Kaze da moze da ide, a problem pravi ako su bale jako stegnute i teske pa kad bubne o zemlju moze da pukne i kanap.
 
Ja sam sa Lifamovu presu dok je bila nova vezivao slamu sa tip 800 i nikakav problem jer bale slame nisu teske osim ako nisu metar i po duzine,a to da ce da se iskida cisto sumnjam jer covek moze da se obesi sa tip 800.Sigurno znate da se kombajnskim presama vezivalo sa tip 800 i da su i te bale bile teske kad je puno bilo trave,znaci poenta je samo da presa da oce da veze i onda gas.
 
Nazad
Vrh