Balirka

Ja sam imao slican problem sa klizacem na mojoj 41. Tri su bila ok, ali jedan se ukocio pa pojeo pa onda puko. i sta cu ja sad. Naravno kod nas su se krstili po radnjama kad sam im pokazivao taj klizac. Nadjem lager koji po spoljnim dimenzijama odgovara i stavim biksnu iznutra i to je to. :cao: Ne mogu da nadjem slike da postavim. :cao:ja sam i slikao to
 
evo slika pa ako mozes da mi ocitas
dgjtwl.jpg

Post je spojen: [time]1298289261[/time]
_________________________________________________
a ima i ovaj imal on kakve veze
2qib6ok.jpg
 
Kazner na centralnom kućištu(ovo na tvojoj prvoj slici)ali sa unutrašnje strane ima jasno odliven mesec i godinu. :cao:
 
Nisu one mlade prese.Istina je da su očuvane poprilično.Ne znam tačno od kada su se počele te 61 proizvoditi,drugarova je 71 godište,moja je 74,od komšije 76.Mislim da su se proizvodile do 78-80 a onda idu 63-ke koje su u principu iste samo dosta poboljšanije i imaju novi tip vezača.Imao sam AP 12 K ona je bila 50-to godište i radila je kao sat ali ništa ne traje večno,raspala se a prodao sam je lako jer uvek možeš dobiti neke pare za Welger presu bez obzira kakva je.
 
i ova je odlicna jer nije puno radila,farba je izblijedila od sunca,istina ima mjesta gdje je i korozija izbila ali kad se otvori poklopac gore gdje je reduktor farba je bas crvena,nema hrdje,na proljece cu je detaljno rastaviti i ofarbat pa ce biti ko curica :D,tacno je to da su na cijeni welgerove prese,nesto kao(bar u bosni)golf 2 i imt 539,
 
Matić je napisao(la):
Nisu one mlade prese.Istina je da su očuvane poprilično.Ne znam tačno od kada su se počele te 61 proizvoditi,drugarova je 71 godište,moja je 74,od komšije 76.Mislim da su se proizvodile do 78-80 a onda idu 63-ke koje su u principu iste samo dosta poboljšanije i imaju novi tip vezača.Imao sam AP 12 K ona je bila 50-to godište i radila je kao sat ali ništa ne traje večno,raspala se a prodao sam je lako jer uvek možeš dobiti neke pare za Welger presu bez obzira kakva je.
Kod mene u ulici ima 61d i ona ima drugacije vezace nego moja verovatno je novija
I moja je 74g,a na felni 2004
 
levak je napisao(la):
znate li ljudi da su mnogi u brdima navarili raonik na rudu i kada pogura samo spuste polugu presa zaore i stane izgleda smesno ali to je realnost nije narod kriv sto je tu rodjen a mora da radi
Bravo levak nije to cudno imam ja drugara koji tera JD cb 300 sa ferbusonom 533 bez kocnica u sumadiji.meni kad je prosle godine baliraonjivu koju sam uzeo u zakup tu je bio neki korov pa sam kosio i izbalirao jer nisam znao sta cu sa travom a njiva je uska izmedju dva kukuruzista tako da nisam smeo da zapalim (pred branje na dvadeset dana),a nagib je pa da ne preteram 30 % mozda vise,ne cela njiva ali prvih 40 metara.On pusti ferbusona on odleti 50-60 metara pa ga vracamo u rikverc.A dole u dnu njive ima popreko jedna njiva sirine 15 metara pa morava.E to je sex kad se okrecemo ferdza na 3 tocka,uvratina je u dnu.Svaka mu cas sto puta sam sa njim gledao smrt u oci ali navikne se covek ::super::
 
Nazad
Vrh