Balirka

Matić je napisao(la):
Todore presovao sam kukuruzovinu uvek sa tip 500 ne bitno od kog proizvođača ide lepo.
Bubu za tvoju presu i jeste tip 320-350.Primer na Poljakinji ne može drugi kanap sem tipa 320 jer tip 500 puca i ne može da radi :cao:

Ma moja presa radi i sa tip 500 savrseno normalno ali se meni ne svidja!
 
Bubu je napisao(la):
Matić je napisao(la):
Todore presovao sam kukuruzovinu uvek sa tip 500 ne bitno od kog proizvođača ide lepo.
Bubu za tvoju presu i jeste tip 320-350.Primer na Poljakinji ne može drugi kanap sem tipa 320 jer tip 500 puca i ne može da radi :cao:

Ma moja presa radi i sa tip 500 savrseno normalno ali se meni ne svidja!
poljakinja može sa najtanjim tip400,za tip 500,600 već trebaju petljači kakvi za poljakinju NEPOSTOJE

guta 320,a na slici 400 i 600 :haha:
Post je spojen: [time]1290766031[/time]
_________________________________________________
Matić je napisao(la):
Todore presovao sam kukuruzovinu uvek sa tip 500 ne bitno od kog proizvođača ide lepo.
Bubu za tvoju presu i jeste tip 320-350.Primer na Poljakinji ne može drugi kanap sem tipa 320 jer tip 500 puca i ne može da radi :cao:
a to "nebitno od kog proizvođača" se neslažem nikako,ja sam jednom neleteo na kanap od jelovca iz kaća,najmanje 15čvorova u klupčetu,užas jedan,trebaš danas da uradiš 6-7 hiljada bala,ko šta radi,ja samo provlačim kanap,HVALA LEPO,u mojoj školi se jeftinija varijanta UVEK pokazala kao NAJSKUPLJA
 
matic išao sam ja i sa 320 i 400 i 500 i sve zavisi koji proizvođač nekad sam uzimao od jelovca dok nije krenuo da radi kao mindjušar što kaže pa original klas pa sad ovaj poljski tako da ima veze i do proizvođača
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uEemRZ7jeiU [/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YTasGkflB9g[/youtube]
Neznam ljudi dal je ovo dobro al ja drugacije ne znam da postavim.
Ovo su neki moji snimci koje sam postavio pa pogledajte ''ako moze'' :haha:
 
Nema problema filmic je ok neznam zasto se nebi m ogao otvoriti :sta: samo su ti bale "spuzvaste"koliko mogu primjetiti vidim da se preklapaju kad ispadnu iz balirke.Malo nazad dotegnes one "dvije vinte"onda snimis da vidimo kako vuce a soferu se malo kicma razgibava.Vukao sam velgericu sa IMT-om :nono: ide ali ledja neosijetis drugi dan kad cijeli dan baliras.
 
Matić je napisao(la):
Izvini Maticu ako sam nesto pogresio.
CAR je napisao(la):
Nema problema filmic je ok neznam zasto se nebi m ogao otvoriti :sta: samo su ti bale "spuzvaste"koliko mogu primjetiti vidim da se preklapaju kad ispadnu iz balirke.Malo nazad dotegnes one "dvije vinte"onda snimis da vidimo kako vuce a soferu se malo kicma razgibava.Vukao sam velgericu sa IMT-om :nono: ide ali ledja neosijetis drugi dan kad cijeli dan baliras.
Prijatelju zagledaj malo kakve su u slami, da napomenem znam ja dobro gde se steze bala al je detelina bila malo sirova pa znas prijatelju kad je sirova moze da se ubudja kad je bala ko kamen, ako znas o cemu govorim. A to da velger 41moze da osteti kicmu morao ne bi reko da ne treba mozda jaci traktor za nju.
 
Pozdrav, imam pitanje u vezi igala za internacional b47, sredjujem kompletnu presu, pa zanima da li treba da malo "osvezim" igle, odnosno da ih navarim, posto ne znam kako izgledaju kad nisu pohabane?

Evo je slika:



Uploaded with ImageShack.us
 
Bila je jeftina :D, i ofarbana:



Uploaded with ImageShack.us

a inace ima istu jedan komsija, tako da su joj sve mane resene, inace je ne bih ni uzimao, najveca mana joj sto zna da ispusti konac iz vezaca, ali i za to ima resenje.
Nego jel da navarim ovo sa strane igle? zato najvise i pitam.
 
odlična je presa,zagarantovano.....ćeš od nje dobiti čir želudcu,kad više nebudeš izdržao,kupićeš CLAASovu,veruj mi,iz iskustva ti govorim,imao sam i ja sličnu,Kola rivale,dobio čir,al zato mi je Claas markant 65 zalečio,90ka torpedo druga crni zec 1800-1900 obrtaja i 600-700bala slame od soje na sat zlo gledati HEHEHE :ppozdrav:
 
za šta? Sojine slame bude stotinak bala po jutru,za mojim kombajnom je to 7redi na jedan otkos,takva 4 ima po jutru,Claas voli pun pikap,samo šuška,nekažem, u žitnoj slami je to prva crni zec ili treća ili četvrta beli,zavisi,kod mene bude oko 200 kom po jutu,tj.duplo veća masa mego u soji,detelina isto tako ako je idealna,kukuruzovina 1.,2.,3.kornjača,ali min 600 na sat mora da izađe ako radi
 
@galki
Od onog što je rekao pola baci u Tisu i što preostane podeli sa dva i dobićeš pravo stanje stvari.....

@mindjušar
Po toj tvojoj računici jedna bala treba da ispadne iz 6-7 udaraca klipa..... ili su ti bale jako kratke ili ti nešto neštima...
 
Nazad
Vrh