Balirka

mladen87 je napisao(la):
sledece godine cu najverovatnije uvesti grejanje na biomasu(slamu) pa mi treba presa!koju bi mi preporucili da uzmem,ja se ni najmanje ne razumem!imam traktor 539 i 577 ali bi je radije terao sa 539!kakva su vasa iskustva sa razlicitim proizvodjecima?
nista ne moze da sabije masu kao john deere a tebi bas to treba zbog grejanja
 
Oo evo ga i levak se pojavio :ppozdrav: ja mislio da se čovjek ne razdvaja od TVa i od Vendi , sada mu je dostupna 24/7 :haha: :haha: :haha:

ili se konkuriše da i njega ubace u onu ludu kuću :cool:
 
levak je napisao(la):
mladen87 je napisao(la):
sledece godine cu najverovatnije uvesti grejanje na biomasu(slamu) pa mi treba presa!koju bi mi preporucili da uzmem,ja se ni najmanje ne razumem!imam traktor 539 i 577 ali bi je radije terao sa 539!kakva su vasa iskustva sa razlicitim proizvodjecima?
nista ne moze da sabije masu kao john deere a tebi bas to treba zbog grejanja
koji model john deere?
 
ja imam john deera 332 i ta moze da sabije balu kao kamen.Ali bude isto tako i teska! :D
 
Za loženje i nije najbolje da bala bude tvrda ko kamen.....naprotiv moje iskstvo ukazuje na to da lepše gori bala koja je malo mekša......
 
mmb je napisao(la):
ja imam john deera 332 i ta moze da sabije balu kao kamen.Ali bude isto tako i teska! :D
pa de si koji moj ne javljas se na onaj br danas sam bio u va da vidis kakvu sam lujku navato zovem te nedostupan javi se imam i za tebe par komada sve po 200 meseci
Post je spojen: [time]1289664995[/time]
_________________________________________________
savoris je napisao(la):
Oo evo ga i levak se pojavio :ppozdrav: ja mislio da se čovjek ne razdvaja od TVa i od Vendi , sada mu je dostupna 24/7 :haha: :haha: :haha:

ili se konkuriše da i njega ubace u onu ludu kuću :cool:
e moj bosanac ja je nebi pipnuo ni motornom testerom babe nisu moj fah
Post je spojen: [time]1289690257[/time]
_________________________________________________
mladen87 je napisao(la):
levak je napisao(la):
mladen87 je napisao(la):
sledece godine cu najverovatnije uvesti grejanje na biomasu(slamu) pa mi treba presa!koju bi mi preporucili da uzmem,ja se ni najmanje ne razumem!imam traktor 539 i 577 ali bi je radije terao sa 539!kakva su vasa iskustva sa razlicitim proizvodjecima?
nista ne moze da sabije masu kao john deere a tebi bas to treba zbog grejanja
koji model john deere?
kolko para oces da das
 
mityoo je napisao(la):
Za loženje i nije najbolje da bala bude tvrda ko kamen.....naprotiv moje iskstvo ukazuje na to da lepše gori bala koja je malo mekša......

Ja obicno pravim postene bale ali kada je rec o grejanju i meni traze manje sabijenu balu iz istog razloga.
 
da se nadovežm na temu balirke velger balirke su među svima balirkama kao i mercedes auto među autima najbolje imam balirku ama 283 rođak mi ima velger 45 a drugu rođak klas merkant 50 po brzini i kvaliteti izbaliranih bala slame i sijena iskreno moja balirka radi bolje bale i brža je u baliranju nikakvih kvarova nemam a već je 4 sezone kod mene uvežena je iz italije 94godina proizvodnje dok su moji rođaci već imali punu kapu problema
 
george je napisao(la):
da se nadovežm na temu balirke velger balirke su među svima balirkama kao i mercedes auto među autima najbolje imam balirku ama 283 rođak mi ima velger 45 a drugu rođak klas merkant 50 po brzini i kvaliteti izbaliranih bala slame i sijena iskreno moja balirka radi bolje bale i brža je u baliranju nikakvih kvarova nemam a već je 4 sezone kod mene uvežena je iz italije 94godina proizvodnje dok su moji rođaci već imali punu kapu problema
ama su dobre balirke ali su im limovi losijeg kvaliteta inace sve italijanske balirke imaju resspe vezace
 
mladen87 je napisao(la):
levak je napisao(la):
mladen87 je napisao(la):
sledece godine cu najverovatnije uvesti grejanje na biomasu(slamu) pa mi treba presa!koju bi mi preporucili da uzmem,ja se ni najmanje ne razumem!imam traktor 539 i 577 ali bi je radije terao sa 539!kakva su vasa iskustva sa razlicitim proizvodjecima?
nista ne moze da sabije masu kao john deere a tebi bas to treba zbog grejanja
koji model john deere?
kolko para oces da das
[/quote] pa ne znam sad tacno koliko para ali kupio bi da bude u dobrom stanju,da je ne moram sredjivati posto se ne razumem!ja mislim da se dobra moze uzeti za nekih 2000-2500e!
 
Ima je moj kolega sa jd je vuce neznam dali sam metnuo filmic na toj temi ako nisam mogu metnuti kako on balira i fali je ali ja ga sijem kako zamislim sa c-335 i jd neznam zasto ali AMA jednostavno "slabo guta"bar ova njegova inace radi vec 4 godine bez problema.Znamo balirati jedan za drugim ali samo mu sviram i zezam ga.
 
koji je tip ama balirke moja je ama 283 što se tiče farbe u pravu je dosta brzo rđa ulaz ili pikap ili adapter na mojoj balirki je 1,50m izlaz je dosta velik tero sam je sa zetorom 6911 ove godine sa 3511 što se tiče gutanja sijena ili slame sve zavisi od skupljenih redova
 
Moram da uporedim moju welger ap 41 sa klas 40 jer mislim da su pribliznih dimenzija. Naime letos se slucajno nadjem pored mog zemljaka njiva pored njive on je vukao sa 542 a ja moju sa 539. To je neverovatno koliko je ona klas 40 spora masa je bila ista i kod mene i kod njega ja sam mu u jednom krugu izmicao za jednu trecinu kruga. Nisam mogo da se nacudim. :cao:
 
Sve zavisi koliko je stegnut tunel. Tu ljudi prave velike greske jer ako usta mogu da progutaju i traktor da tera onda treba raspustati tunel pa terati brze. Jedini problem kod brzeg teranja sto hoce da bude vise odstupanja u duzini bale nego kod pritegnutijeg tunela i sporijeg teranja.
 
Odg: Balirka ama 283 s

pozdrav zanimam se koju balirka ama ima grešku ama balirki ima više serija naprimer ama 182 283 383 koje sam nabroio modele ti su svi noviji modeli što se tiče petljača na njoj su njemački petljači kao na deutz fahr hd 300 kod mene je ama 283s već 4 god kada sam je kupio radila je na ekološkoj špagi a ja već 4 sezone radim sa špagom tip400 i nemam nikakvih problema :cool:
 
Kolega ima presu za baliranje marke John Deere i zanima ga gde u Madjarskoj ima skladiste/magacin novih/polovnih delova za John Deere balirke.

Ako neko moze da nam pomogne,neka mi javi na PM.

Nasao sam informaciju da je sediste John Deere firme u gradu Nadudvar.
Valjda je to to,da ne ide covek uzalud u pogresan grad.
 
ovu godinu treba upisati danas 15-tog novembra sam presovao komsiji detelinu na hektar 130 bala 12-13kg sreca sto je lepo sakupio i sto je masa bila lepo osusena posto me je mrak uhvatio a ja bez svetla pa nisam nazad nista video presa lepo podesena pa nisam ocekivao da bude odvezanih ali sam bio pri kraju sa kanapom pa to ne bih video(ja zavrsio svoje pa reko necu nikom vise ici presovati pa nisam kupio kanap :haha: ) sreca pa ga je ostalo za jos desetak bala
 
bojanh66 je napisao(la):
Kolega ima presu za baliranje marke John Deere i zanima ga gde u Madjarskoj ima skladiste/magacin novih/polovnih delova za John Deere balirke.

Ako neko moze da nam pomogne,neka mi javi na PM.

Nasao sam informaciju da je sediste John Deere firme u gradu Nadudvar.
Valjda je to to,da ne ide covek uzalud u pogresan grad.
sta cete u madjarsku za delove puna srbija sta vam treba
Post je spojen: [time]1289857399[/time]
_________________________________________________
imam sve od zamajca do rude
 
Nazad
Vrh