Balirka

i ja sam imao mali problemcic oko tog skidanja kanapa bio je udaljen skidac 2 mm pa sam ga upicio sa cekicem nazad. sad radi ko bog
 
U uputstvu za Lifam, koji ima iste vezače kao tvoja balirka piše da se skidač šteluje čekićem.... A i ja sam tako radio.. A onaj breg što pogoni skidač ako je izlizan njega sam ja navarivao, i posle toga pažljivo obrusio brusnim kamenom u amerikaneru, samo moraš da paziš da ostane dovoljno mesta da može da prođe ona kuglica koja trči po tom bregu... inače skidač bi trebao da blago dodiruje telo petljača i da ga prođe u svojoj putanji za 10-14 milimetara... Onda skine čvor kako treba! A ako je kratak hod onda hoće da ostane kraj kanapa u ustima petljača i onda pravi nepravilan čvor ili ga odveže.... A ako ne veže balu a čvorić imaš na prednjem kraju kanapa (zadnji kraj kanapa je pravilno odsečen)onda ti držač kanapa nije dovoljno zategnut, a ako je suviše zategnut onda dobiješ isti rezultat samo je kraj kanapa na kome nema čvorić pokidan....
 
Vidi se da je Srpska proizvodnja a pošto je čekić naša najefikasnija alatka onda mora malko da se iščekića i to je to.
 
ništa nemogu da prognoziram dok ne ispravim ovaj skidač

mityoo čime si navarivao ovaj brijeg na pogonskoj ploči , jeli gus u pitanju :sta:
 
savoris je napisao(la):
ništa nemogu da prognoziram dok ne ispravim ovaj skidač

mityoo čime si navarivao ovaj brijeg na pogonskoj ploči , jeli gus u pitanju :sta:
sad sam dosao sa terena isti slucaj navari ga prohroskom elektrodom tvrdji je var i izmeri valjcic na skidacu treba da bude 28.5 mm
Post je spojen: [time]1280435443[/time]
_________________________________________________
onaj zatezac lanca na pikapu ne diraj onako je fabricki
 
Ja imam polugu i sa njome ga doteram,strah me je da bi mogao da pukne ako ga udarim čekićem
Levak,skakavica me je zajebavala zbog disk kočnice(nisam je nikada dotezivao),sada sam je dotegao i skakavica stoji gde treba a ja svugde gledam a oči da mi izbije a u knjizi piše da joj je funkcija da drži igle u mirovanju i to me je zbunilo,uspeo sam da je doteram i na kraju miklipnjača počela udarati u lim i to sam rešio brušenjem :ppozdrav:
 
Ja sam ga navario nikal elektrodom NI 100 pre oko 10000bala i još se ne vidi da je trošen....
 
Savo
ti si bistar pusti ti levaka on je navalio na moju punicu a ja je nedam :haha: uzmi co2 navari to i obrusi da "lize"cak kad dodje na sred kljuna skidac da tesko ide sa rukom i neces imati problema nikakvih.Malo se potrudi da to bude tocno "u bocu" da sta neslomis i ima da je vladika przi bez problema kad je upucas pijevaces ali dotlen ces skidati sve po kalendaru.Ja svoju svakog proljeca malo upravim,povarim,pojacam,prestelam i samo derem po gasu 1000 bala napravim iz sprdnje za par sati.Eto ovaj "opeldzija"mi da stokakav savijet pa ga poslusam ma nekog treceg u Rumi ce plaaatiti cajku da plese a ja cu da se malo opustim. :ppozdrav:
 
levak je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Ja sam ga navario nikal elektrodom NI 100 pre oko 10000bala i još se ne vidi da je trošen....
pa to ti je ta mi je zovemo prohromska
a mi je zovemo stotka :D
najmanji mi je problem tip elektrode i kvalitetno varenje ::namigivanje:: više mi je potrebna informacija koji materijal je u pitanju da bi što kvalitetnije navario da se ne brusi puno pošto taj dio nije baš pristupačan za obradjivanje

taj valjčić nisam mjerio po prečniku ali mi se čini da nema 28.5mm nešto mi je djelovao sitnije

OK za zatezač lanca to ću srediti , ali šta je sa onom sigurnosnom spojkom što pogoni pikap , opruga je sabijena tako da nema nikakvu funkciju
trebalo bi to staviti u pogon

@CARe
samo sačekaj da levak se malo refreshuje u Rumi sa Vendi , ima da zaboravi za tvoju punicu k'o za lanjski snijeg :D
jesi li ti ovo navarivao sa Co2 ili predlažeš da se tako uradi ?
 
savoris je napisao(la):
levak je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Ja sam ga navario nikal elektrodom NI 100 pre oko 10000bala i još se ne vidi da je trošen....
pa to ti je ta mi je zovemo prohromska
a mi je zovemo stotka :D
najmanji mi je problem tip elektrode i kvalitetno varenje ::namigivanje:: više mi je potrebna informacija koji materijal je u pitanju da bi što kvalitetnije navario da se ne brusi puno pošto taj dio nije baš pristupačan za obradjivanje

taj valjčić nisam mjerio po prečniku ali mi se čini da nema 28.5mm nešto mi je djelovao sitnije

OK za zatezač lanca to ću srediti , ali šta je sa onom sigurnosnom spojkom što pogoni pikap , opruga je sabijena tako da nema nikakvu funkciju
trebalo bi to staviti u pogon

@CARe
samo sačekaj da levak se malo refreshuje u Rumi sa Vendi , ima da zaboravi za tvoju punicu k'o za lanjski snijeg :D
jesi li ti ovo navarivao sa Co2 ili predlažeš da se tako uradi ?
nemoze sa co2 kod cara je skidac pd vucenog celika akod tebe je gusani pise rs 6020 moras prohromskom i disk ti je gusani
 
gaul je napisao(la):
Koliko je vazan noz na cekicu kod rada balirke,te da li utice na vezanje bale,kod mene je trenutno ostrica noza cirka 2 cm,je li potrosen suvise?
Mozda je pitanje i glupo ali bi ipak volio znati duzinu ostrice standardnog noza.
 
levak ako si danas negde u banatu navrati na friske cvarke. A drugi put bolje gledaj ima svasta da se vidi
 
gaul je napisao(la):
gaul je napisao(la):
Koliko je vazan noz na cekicu kod rada balirke,te da li utice na vezanje bale,kod mene je trenutno ostrica noza cirka 2 cm,je li potrosen suvise?
Mozda je pitanje i glupo ali bi ipak volio znati duzinu ostrice standardnog noza.
gaul je napisao(la):
gaul je napisao(la):
Koliko je vazan noz na cekicu kod rada balirke,te da li utice na vezanje bale,kod mene je trenutno ostrica noza cirka 2 cm,je li potrosen suvise?
Mozda je pitanje i glupo ali bi ipak volio znati duzinu ostrice standardnog noza.
:sta: :sta: :sta:
 
još detaljnijom analizom utvrdjeno da su roleri na malju spremni za zamjenu , od toga su sve dva raspala jedan blokirao a preostala četiri su upotrebljiva ali samo kao nužna varijanta
vodjice po kojima idu ti valjci su za divno čudo potpuno neoštećeni , malj sam izvadio za 10 minuta :D

imaju li ovi valjci da se kupe u Rumi i zna li neko okvirnu cijenu ?
Post je spojen: [time]петак, 30. јул 2010. 00:55:06 MST[/time]
_________________________________________________
e jebote , sad zvao apro-met kod nih je roler 25 evra
bogami nije jeftino obzirom da ide 7 komada ::novac::

zvao i agrometal oni nemaju rolere
tijelo vezača je kod njih 150 evrova
 
evo upravo se vratih iz lutanja koje je bilo uspiješno :D
kupio sam pogonsku ploču petljača , čovjek je kupio i stavio pa je ustanovio da nije problem do nje i ponovo je skinuo , nije uradila ni 200 bala :D

abcd0005.jpg


a ovako izgleda stari roler koji se raspao ::lose::

abcd0006n.jpg



ali sam krenuo u radnju koja se bavi prodajom ležajeva i našao ležaj koji je iste širine a prečnika je 52mm, stari roler je 55mm ali pošto sam vidio mogućnost regulacije položaja moglo bi se to upasovati
neko je to već radio ovdje
ima jednoredni kuglični ležaj on je 3.5 evra a dvoredni je 7 , ovaj roler je bio jednoredni pa mi to što sam našao dvoredni daje malo samopouzdanja za buževinu

pitanje bi bilo kako osigurati roler da ne spadne sa ovoga dijela osovinice koji bi se obradio , dali bi bila dovoljna tolerancija u minusu samo
 
Nazad
Vrh