Balirka

evo slike Levak
5krtef.jpg
Koliko kosta nov drzac kanapa
 
50 evra, ja kupio neki dan u Adi! Medveđa šapa i češalj koji ulazi u nju!
 
Uspeo sam da naštelujem bravu.Stavio sam igle u zadnji gornji položaj a klip takoda igle prolaze kroz klip,ne znam da li sam dobro uradio
 
nisi
Zoran0230 je napisao(la):
Uspeo sam da naštelujem bravu.Stavio sam igle u zadnji gornji položaj a klip takoda igle prolaze kroz klip,ne znam da li sam dobro uradio
Post je spojen: [time]1280259169[/time]
_________________________________________________
siks je napisao(la):
evo slike Levak
5krtef.jpg
Koliko kosta nov drzac kanapa
ne zeza tebe drzac nego to pre krene drzac nego sto igla unese kanap povij malo iglu nize prema drzacu imas srafove za srelovanje na igli vidis da ti kanap ostaje na sredini drzaca atrba na vrhu
 
Zoran0230 je napisao(la):
Uspeo sam da naštelujem bravu.Stavio sam igle u zadnji gornji položaj a klip takoda igle prolaze kroz klip,ne znam da li sam dobro uradio
nisi ni blizu procitaj kako smo napisali i tako uradi a ne kako ti mislis
Post je spojen: [time]1280259418[/time]
_________________________________________________
levak je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
Levak,kako da naštelujem bravu ako je prezupčila gde treba da budu igle a gde klip a da u povratku ne udari klip u bravu,Odnos klipa i ubacivača je dobar
ja ti rece juce kada okines paljenj i neko ti okrece rucno prati sledece kada igle krenu ali ne udju u tunel samo se poravnaju sa ivicom tunela tada klip treba da da je presao preko igala dva do tri cm akod tebe prlazi vise cim ti klip bije u kocnicu skini lanac sto pokrece vezace i vrati lancanik od paljenja dva zuba pa probaj
 
savoris je napisao(la):
evo par slika koje sam slikao juče od moje prese

dali je moguće da je se desila havarija jer u ovome crvenom kvadratiću nema nikakvog distancera izmedju tijela petljača i ove pogonske ploče pa je došlo do sudara te dvije stvari

pošto u zelenom kvadratiću je oslonjen ovaj mali zupčanik na ovu ploču pretijesno , i jako je napet
moguće je da je ovo posledica a ne uzrok pošto je kriva pogonska osovina :sta:

abcd020.jpg


abcd0001hr.jpg


abcd0003hy.jpg


abcd0002y.jpg
i treba tako nije zato puko nego se odrvnuo i opalila ga igla kolko vidim neces se ti sa ovim navezati
 
Levak mislim da kod Siksa isti problem ko kod mene. osovina nosaca. verovatno je povukla na kajlama.
 
mladenmaso je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
Levak,kako da naštelujem bravu ako je prezupčila gde treba da budu igle a gde klip a da u povratku ne udari klip u bravu,Odnos klipa i ubacivača je dobar
igle treba da udju u kanal oko15 mm a klip treba da je presao igle 40 mm u smjeru ka vezacima
kad to stelovanje zavrsis onda stelujes bravu kad igle ulaze u kanal i brava treba da ulazi u kanal istovremeno
 
sale77 je napisao(la):
Levak mislim da kod Siksa isti problem ko kod mene. osovina nosaca. verovatno je povukla na kajlama.
ili mu igla ne ide kako treba ili je upredena sovina ko kod tebe j.... li ga nisam prorok muhamed da vidim odavde
 
pa moram razmisliti da li mogu za iste pare kupiti drugu ali lepsu a nista da neradim na njoj,ugradio sam nove nozeve a bale su kao na slici,i piginski zupcanik sto se spaja sa kontra tegom kroz koji prolazi sraf je nov samo limovi i pikap prsti mi nedostaju a presa je mercedes.
 
Savo moraces da skines komplet vezace zajedno sa osovinom, da proveris osovinu probaj da nadjes neko uputstvo za upotrebu da vidis da li ti nesto nedostaje , ako nemas para da kupujes novo telo vezaca onda probaj da zavaris jos jednom i koliko toliko da izgleda kao ono ispravno.... vrati sve na mesto i probaj rucno da okreces da vidis oce li negde nesto zapeti.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EVsMOjr4Zbk[/youtube]

ovako rade John deer vezaci a princip je isti , ostalo su nijanse.
 
mityoo je napisao(la):
levak je napisao(la):
savoris je napisao(la):
evo par slika koje sam slikao juče od moje prese
i treba tako nije zato puko nego se odrvnuo i opalila ga igla kolko vidim neces se ti sa ovim navezati
Što? Nije to tako loše.... Nisi vido moje kad sam kupio....
zato sto si ti u gradu presa pred kucom ti svaki deo imajstori koji ce te posavetovati a on u bosni dok nabavi deo prodje sezona a delovi za oci ima neki steva tamo dere a majstora nigde sve priuceni a koliko vidim avidim malo vise od vas ono noje u centru zavareno amojoj majstoriji pitaj robetra samo kazi dragan iz obrenovca i on ce ti sve reci
 
ja sam ove godine prvi put posle 50000 bala imao sitan kvar na vezacima odnosno na konusnim zupcanikom naosvini prsta,,otklonio sam za pet min. sa aparatom za varenje i lozi po meni je ta presa vecita moze da balira milione bala i ostace dobra,mi koristimo vec30 god samo velger i to je to.
 
levak je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
levak je napisao(la):
savoris je napisao(la):
evo par slika koje sam slikao juče od moje prese
i treba tako nije zato puko nego se odrvnuo i opalila ga igla kolko vidim neces se ti sa ovim navezati
Što? Nije to tako loše.... Nisi vido moje kad sam kupio....
zato sto si ti u gradu presa pred kucom ti svaki deo imajstori koji ce te posavetovati a on u bosni dok nabavi deo prodje sezona a delovi za oci ima neki steva tamo dere a majstora nigde sve priuceni a koliko vidim avidim malo vise od vas ono noje u centru zavareno amojoj majstoriji pitaj robetra samo kazi dragan iz obrenovca i on ce ti sve reci

vidim da si dobro informisan što se tiče situacije na mom kraju :ppozdrav:
taj stevo ima dijelove i u nekim stvarima i nije pretjerano skup , znamo se i za dijelove za koje sam pitao skuplji je 10tak % nego u Rumi što je sasvim prihvatljivo (u mojoj situaciji)

a jedini majstor za koga sam saznao na ovome kraju je neki izvijesni Mišo kojeg sam zvao telefonom i popričao sa njime jer je on održavao ovu presu kod prethotnog vlasnika i kako sam iz razgovora sa njim mogao da zaključim čovjek ne da je derator nego kožu guli na živo :zli:

ostaje opcija izučavanja zanata ili ...................
 
Nazad
Vrh