Badem

Ove godine kovrdzavost lista na svakoj breskvi kod mene a badem nema nista na listovima a pre 1-2 godine je i kod njega bilo ali puno manje nego kod breskvi, tako da cu ja izgleda breskve pokokati kod mene i posaditi badem umesto njih :D.
 
Na vinogradarskim breskvama se takođe ukovrdžao list. Prskao sam sa razblaženim rastvorom mleka, sode bikarbone i par kapi ferija. Oni listovi koji su bili ukovrdžani su ostali kovrdžavi a novi rastu kao iz vode i za sada se ne kovrdžaju. Videćemo kasnije. Na bademima se za sada ne kovrdža lišće.
 
Poslednja izmena:
Evo mojih badema - polako rastu:




Prolazio sam pored ograde u blizini (zimus) i na bademu su ostala četiri ploda u omotaču. Stavio plodove u saksiju sa zemljom a preko njih pesak i eto rezultata. Na jesen će iću na stalno mesto u voćnjak.

Presadio sadnice u voćnjak. One će rasti kao sejanci. Za vikend, ako stignem, planiram da napravim rupe, na stalnom mestu, i da posadim po tri semenke badema koje sam takođe 'pozjamio' sa istog drveta. Preko koštica malo zemlje i peska a preko toga parče mreže za stiropor. S' tim što ću sledeće godine da ih kalemim ako sadnice dovoljno porastu (ako porastu) i ako kalemljenje uspe. Ako ne uspe kalemiću dok ne uspe ili ću (po)pustiti da sejanac raste....
Kući imam par koštica koje će u saksiju...
 
Kod mene pre 3 dana se beleli, možda su se do danas i rascvetali, isto kao breskva, a par dana prednjače nad kajsijama.
 
Moji ove godine izgleda neće cvetati. Još nisu porasli dovoljno (osim u mojoj glavi).
 
Ja imam neki problem sa bademom u dvoristu, pa evo prilazem slike:

Camera360_2016_4_2_050514.jpg


Camera360_2016_4_2_050612.jpg


Camera360_2016_4_2_050623.jpg


Ne znam da li je ovo posledica mraza, ili je nesto drugo. Ima li neko savet sta bih trebao da uradim?
 
Moji ove godine izgleda neće cvetati. Još nisu porasli dovoljno (osim u mojoj glavi).

Ipak sam se prevario dva badema koja sam posadio u oktobru 2014 su imala par cvetova a ove godine sam kupio velike biljke i one su odmah cvetale...
ipak plodovima se ne nadam (osim u mojoj glavi) :osmeh:.
 
Liči na moniliju...
Da li si radio zaštitu dok je bio u cvetu?
Bilo je mnogo kiše dok je cvetao-idealni uslovi za moniliju...
 
Pomozite, hocu da zasadim jedno sto komada badema, koje sorte mi preporucujete zbog oprasivanja, ranih mrazeva i svega ostalog i gde kupiti sadnice konkretno
 
Ako mozes da nadjes sortu Tuono, ne treba ti oprasivac posto je samooplodna. Ako ne mozes, onda Ferregnez (kasnocvetajuca sa tvrdom ljuskom) i kao opr5asivac Texas ili Ferraduel. Sadnja najmanje 6x6. I trazi da podluga bude GF 677
 
Par pitanja oko zastite badema?

Oprostite sto otvaram novu temu,nov sam ovde pa dok se snadjem...
Ja sam amater u ovome,i posadio sam jedan badem Feragness,a planiram na jesen jos dva Tuono i Teksas,pa me zanima kad se otvori bocica -Plavo ulje, i iskoristi pola,da li moze da se ostavi ostatak zatvoren u bocici do sledece godine ili mora cim se otvori da se iskoristi. I ako se izvrsi zastita sa plavim uljem ili bilo kojim drugim preparatom pa posle 4-6 sati padne kisa,da li treba ponoviti tretman.
Poz i hvala.
 
Ako mozes da nadjes sortu Tuono, ne treba ti oprasivac posto je samooplodna. Ako ne mozes, onda Ferregnez (kasnocvetajuca sa tvrdom ljuskom) i kao opr5asivac Texas ili Ferraduel. Sadnja najmanje 6x6. I trazi da podluga bude GF 677

Набавио сам један супернова бадем и један туоно на гф677, а купио сам и неколико подлога.
 
Nazad
Vrh