AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Gume su nove ali opet je nemoguca mislija izaci,a da se spustim i ne pomisljam,bez lanaca.
 
Mi zimi u Radjevinu idemo samo ako je bas bas neophodno. Uglavnom su nam nove gume bille dovoljne. Ne znam kolega odakle si tacno, ali sela oko Krupnja su bas bas u brdima. Do nekih je i leti problem doci zbog uspona a zimi da i ne govorim.
 
Sta moze biti problem sto punto ima losa svetla? Matirani farovi? Kako to resiti? Vidim da se pominje vodena smirgla i pasta za zube (???) pa sam hteo da pitam da li neko ima iskustva sa tim. Punto je 2002. godiste (mamin). Ne bih bio rad da nesto zeznem...
 
Ispoliraj farove ubaci morimoto projektore i xenon , to te sve kosta oko 7000 din. Noc ima da bude dan. sa tim projektorima xenon ti bude i dugo i kratko svetlo. Zlo kako sija

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Sta moze biti problem sto punto ima losa svetla? Matirani farovi? Kako to resiti? Vidim da se pominje vodena smirgla i pasta za zube (???) pa sam hteo da pitam da li neko ima iskustva sa tim. Punto je 2002. godiste (mamin). Ne bih bio rad da nesto zeznem...

Ako nije jako duboko uhvatilo,moci ces da ispoliras.
Ja sam na pasata isao sa vodenim smirglama,prvo sam krenuo sa 360 pa 480,1000 i 2000 i na kraju sa polir pastom. Sve sam skinuo i farovi su sad kao novi.
 
Ispoliraj farove ubaci morimoto projektore i xenon , to te sve kosta oko 7000 din. Noc ima da bude dan. sa tim projektorima xenon ti bude i dugo i kratko svetlo. Zlo kako sija

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Gde ima morimoto za te pare??mislim da za cenu koju si napisao,nema ni ksenon sijalice nekog osrednjeg kvaliteta.
 
Morimoto na kupujem prodajem sam bio gledao za 35e novi, xenon ac oko 25e.
prc ili ne meni je xenon koji je placen pre 6 godina 1800 din na limundu radio samo zvoni, 6 godina nista pipnuo nisam
Imate dc xenon on je 2000 din i ac on je za nijansu skuplji ali ne crkava, cak daju i pismenu garanciju 12 meseci na ac.
A prc su ti uglavnom svi, koliko god ih platio.
Sad su pojeftinila i led svetla , za desetak e su skuplja od xenona.

uglavnom nemas potrebe biti skeptik, rade i ti iz prc i ne crkavaju ali samo AC, dc vec crkavaju zato su i jeftini


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Imam i ja tak ksenon,a imam i helin,tako da je veeelika razlika,isto kao i cenovno,a da ne crkava ,nije istina,pa sta moze da traje za 20evra,a jos i kinesko???to za 35 evra,nije ni proslo pored morimota,
A za led ,isto sam slusao jednog kao sad tebe,i kupio led na kupujem prodajem.i to sa garancijom!do tad je motor imao normalna svetla,a sad kao ima led "gleda u mene a vidi smederevo"da ne spominjem da mi je slao trecu lampu,jer ona sto mi je poslao prvi put,kontra su bile radile,jedna je sijala oborenim.jedna dugackim svetlom..e a idi posle ti sa takvim u saobracaj.
 
Nemam nameru da nikoga nagovaram, radi brate sta hoces, meni je xenon od 1800 din radio posao 6 godina besprekorno.

iphone se pravi u prc, znaci i on je smece, samo sto to smece kosta 1000e

ljudi u mojoj okolini stavljaju i zadovoljni su i projektorima i xenonima, ti isti projektori su pre par godina kostali 5x vise.

ljudi i dalje zive u zabludi da je cena = kvalitet , a to nije uvek tako.

sad ima i skart robe sa naduvanim cenama


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Oridjidji xenon i taj prc sto ti spominjes imaju zajednicki princip rada i nista vise. Nit je ista kvaliteta, nit ista potrosnja a o dugotrajnosti da ne pricamo. A ajfon je po kvaliteti no1 u svijetu. on se sklapa u prc samo zbog jeftine radne snage. isto tako nema dodirnih tacaka sa ostalim kopijama. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam bio prezadovoljan i cim malo otopli montiram ga ponovo na vectru. ne mogu da smislim zuta svetla, pogotovo nocu kisa kad pada .

iphone no1 po kvalitetu ? Brate slatko me nasmeja.
ima burazer 5s , platio ga kad je izasao 500-600e nov ne secam se tacno. za ove 3-4 god koliko ga ima , crkao zvucnik, crkao mikrofon ,motor vibracije,gps ne radi itd. a iste god ja sam uzeo Lg g2, da onaj sto pravi frizidere i zamrzivace i bio je 2x jeftiniji , ni jedan jedini kvar nisam imao i baterija mi posle 3 god 3x duze drzi nego njemu.
tako da mani me iphone.

ako mislete da lazem vas problem , samo iz svog ugla i iskustva pricam, nemam nameru nikog u nista da ubedjujem

ja sam bio zadovoljan i prezadovoljan prc xenonima .
i da nekad crkne sijalica ili balast sijalica je 5e a balast 8-9 . skupo bas. zglavna halogenka kosta 1000 din

otisli smo u off



Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Po kisi se teze vozi sa plavim svetlima,(6000)k,jedino sto se znakovi bolje vide,jer reflektuju svetlost,imam ih na citroenu ,a imam na mercedesu original ksenom sa hella projektorima,pa vidim razliku i to veliku,
 
Pa nemoj da stavljaš plave ima da se kupi i beli ja imam takve i veruj mi da svetle za sve pare sad ne znam tačno ali mislim da su oko 5000k u decebru je bio 2 god kako sam ubacio i do sad ništa nisam imao da radim oko njih.
 
Ja sam na calibri imao dupla kratka ( maglovke su u faru bile pa sam od njih kratka jos jedna napravio) kratka normala xenon 35w , dugo i drugo kratko su bile po 100w hella. probavao sam oboje po kisi mnogo bolje se vidi na xenonu, pogotovo bele linije.
cak mi je xenon bio jaci i od dugog svetla kad podignem kratko posto sam imao stelovanje farova iz kabine. i na calibri su bili hella farovi i dupli projektori isto hella fabricki

bas cu slikati na vektri sa obicnim i sa xenonom kad ugradim pa cu postaviti slike.


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Mozda bas i nije tema,al da pitam.Ima li neko lance za 14ke gume za prodaju?Ali da su lanci kvalitet a ne ovi za ukras.
Imam ja nemacke lance koji mogu i za 14 coli ali zavisi koja je dimenzija gume. Lanci su vecinom univerzalni i za nekoliko dimenzija guma ali koje su po obimu iste.Nemake kvalitetne lance je zaista tesko naci ali su daleko kvalitetniji od ovih u prodaji kod nas ali i cena je 40-50 eur zato pa i vise za vece pnneumatiike. Moji su novi i ja sam ih upravo u Krupnju i ponovio jednom samo jer jako retko ih koristim a za uslove puta bez njih tamo zimi nema nista. ziveo sam tu 35 god i nema puta kojim prosao nisam ali da je negde zeznuto to jeste pogotovu sto su putevi lose ocisceni i narod prepusten sam sebi
 
Kada su farovi dobri i dobro naštelovani sijaće odlično i sa običnom halogenom sijalicom.

Daleko od toga da xenon nije dobar,ali kad mi se zalepi u rep neki sa tim kineskim jeftinim ili oak ide u susret jbo bi mu sve po spisku kako zaslepi..njima je super i sve se vidi a nama drugima?
 
Kakve to veze ima sto ti xenon sija u oci? to su ne ustelovani farovi. Ja nebih dozvoljavao tehnicki da se prodje ako farovi nisu kako treba podeseni.
uglavnom im kratka ko dugacka a duga kad upale sijaju na zvezde

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh