AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

I ja sam menjao na Libri senzor bregaste a posle nekog vremena i senzor radilice.Nikakvo čišćenje nije pomoglo.Senzor bregaste plaćen 6.500 a senzor radilice 3.500 rsd.Prvo palenje bez problema dok se motor ne ugreje i ugasiš ga.Onda nema palenja dok se ne ohladi.Senzor radilice je malo zeznutiji jer se motor ugasi u sred vožnje.
 
Poslednja izmena:
Za sada pali možda je bio problem na đzeku od senzora pa se to rešilo prilikom rasavljanja i sastavljanja. Vreme će pokazati da li je tu bio problem, a senzor bregaste košta 4,400 rsd.
 
Imam problem sa pregrevanjem motora na mercedesu 190 dizelu. Znaci termostat je ugradjen prosle godine. Ove godine stavljen nov hladnjak i nasut antifriz u sistem. Znaci juce mi se na putu od 150km auto tako poceo grajati. Nece ni da predje 100C a ni da se rashladi. Drzi temperaturu tik ispod 100C a kad dohvati malo nizbrdice spusti za koji stepen. I samo odjednom sa 95C u roku od 2 sekunde temperaturu spusti na radnu, tj. 85C. Bude sve ok neko vreme. Cepam ga davim ga drzi radnu temperaturu i ne greje se. Posle nekog vremena ista prica. Motor opet pocinje da se greje. Sta moze biti uzrok tome? Jeste da se Visko fabricki pali na 100C ali mene nervira ssto motor cas radi normalno cas se greje
 
Supruga otišla do grada sa klincima i kaže upalila se lampica od abs-a i onako pedala igra kad stisne,pežo 307 dali ona može tako da se vrati iz grada?
Hoce tako ako je padala kisa pa bude klizavo, a ona mozda i malo jace nagazi na pedalu i onda trese pedala, a hoce i da pali lampicu i da se cuje krcanje.

- - - - - - - - - -

Imam problem sa pregrevanjem motora na mercedesu 190 dizelu. Znaci termostat je ugradjen prosle godine. Ove godine stavljen nov hladnjak i nasut antifriz u sistem. Znaci juce mi se na putu od 150km auto tako poceo grajati. Nece ni da predje 100C a ni da se rashladi. Drzi temperaturu tik ispod 100C a kad dohvati malo nizbrdice spusti za koji stepen. I samo odjednom sa 95C u roku od 2 sekunde temperaturu spusti na radnu, tj. 85C. Bude sve ok neko vreme. Cepam ga davim ga drzi radnu temperaturu i ne greje se. Posle nekog vremena ista prica. Motor opet pocinje da se greje. Sta moze biti uzrok tome? Jeste da se Visko fabricki pali na 100C ali mene nervira ssto motor cas radi normalno cas se greje

Bolje ti prodaj to cudo jer koliko sam zapazio ovde, sa njim stalno imas probleme. Fakticki vozis znak od merca, a ostalo nista.
 
Bolje ti prodaj to cudo jer koliko sam zapazio ovde, sa njim stalno imas probleme. Fakticki vozis znak od merca, a ostalo nista.
Kad sam ga kupovao trebao mi je dizel sa vecim rezervoarom zbog goriva za kamione. Koliko je lozaka prevezao otplatio se:haha::haha:. Svakako cu kupiti drugi auto a on ostaje za po polju i za teren ali ne mogu ga zapustiti.
Kako proveriti tu vodenu pumpu?
 
Ako je tako onda sad kupis novu C klasu i sta te briga. Moguce da te zeza termostat. Vidim da si stavio nov, ali znam za slican slucaj gde je nov temostat pravio probleme.
 
I ja sumljam na njega. Kao da nekad zaglavi. Moguce da su ga zeznuli kristali za zapusavanje hladnjaka pa da povremeno zaglavi, mada kad sam ga proveravao on je pokazao da je ispravan. Evo danas kad sam se vracao isti taj put sve vreme drzi 85C. Jos jednom me zezne ima da dobije nogu u **greška (branik):haha:
Sad ne znam da li ce biti para za C klasu. A i registracija nij jeftina, bar za dizela jer nema nista ispod 2000 kubika.
 
A da tebi nije lambda sonda crkla pa da ti daje bogatu smesu non stop ? Check engine ne moze da vidi jel sonda ispravna ili ne ( upali se lampica samo kad grejac sonde izgori)
Koje su boje svecice bile ?
Dali je seqvent uredjaj?
Jel su ti benzinske dizne u usisnoj grani ili u glavi ?

Na vecinu pitanja koje si postavio nemam pojma. Znam da imam neki Stag uredjaj i Tomaseto isparivac. Kako je to ugradjeno stvarno ne znam, a jeste sekvent. Ocisceni su ventili i dizne i auto ide odlicno. U sustini tako je isao samo kada je bio nov. 90% ljudi koji poznaju materiju su mi rekli da vozim 10-20% na benzin i da je to lek protiv pecenja benzinskih dizni (hladi ih gorivo) kao i sakupljanja garezi. Garez se sakupljala usled losih benzinskih dizni i onda se talozilo na ventilima.


Nekog misljenja sam da jedino na karburatorskim motorima plin radi full. Kada sam malo popricao sire (ne udubljujem se previse u auta meni je od mesta A do mesta B dovoljno) ljudi sa plinom na novim motorima imaju prilicno problema. Najvise problema se desava jer ti motori MORAJU da se voze i na benzin, ne samo dok ne postigne 40 stepeni motor i kada je ispod 1500o/min motora.
 
Saglasan sam Momo sa tvojim stavom. Kada uzmem u obzir koliko sam platio ateste, ugradnju, sada servis (koji ne bi se desio da nije plina) dolazim do zakljucka da sam na istom kao da sam vozio na benzin. To je sve lepo dok ide, kada zakaze onda kosta. Na Z128 55ks nista na plinu nikada nisam dirao niti je blesavio. A presao je kod nas 180.000km na plin.
 
Presao sam na plinu oko 110 000 i jace. Do sad ni jedan problem ni sa plinom ni sa diznama,ni sa motorom. cak sam i spustio temperaturu prebacivanja na 20 stepeni ( fabricki je 40)
isto stag komp , tomasseto isparivac, valtek dizne. Benzinske dizne su ti u glavi verovatno zato su i spekle,meni su u usisnoj grani , vazduh ide direktno preko njih i hladi ih tako da tih problema nemam. voznja mi je 5% benzin ( dok ne nagura 20 stepeni) i onda na plinu. sledeci auto kad uzmem isto plin stavljam bez razmisljanja.
garez ti se od plina nije nakupila sigurno.
proveri ti lambda sondu ako je ona imaces isti kvar uskoro kad se nakupi garezi zbog pojacane smese


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel zna neko da li je bosch u HDI 1.6 i 2.0 motorima i delphi u tdci 1.6 i 1.8 ?
 
Jel' ko upucen kakav je kvalitet klipova za auto, NPR, uzeo doticne pa me zanima jesam li se presao?
 
Trebalo bi da su dobri ako su original, mada za mene su ubedljivo Mahle broj 1 .Mahle koliko sam ja video su kovani svi i za turbo i za atmo motore.
kovani klip je mnogo jaci od livenog, vidi tvoji klipovi jel su kovani ili liveni


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Sta jer vise uopste original, moje misljenje da je sve to prc. E sad koji nivo kvaliteta je vec stvar srece, cijena je za komplet oko 260 km,zvao sam i u Loznicu oko 16 000din, da li je to KS, goetze, mahle i sl, a ja sam ove dobio preko rodjakovog kuma po nabavnoj. Uostalom valjda mogu izgurati 150 000kilometara, vise mi i ne treba.Nema Mome prisutnog, on bi znao.

- - - - - - - - - -

Inace radim generalku na mk2, zao mi da ga posaljem u penziju, limarija mu sasvim solidna pa hajd da sredim motor jer je poceo sad da veoma tesko pali ili skoro nikako, mada me izlazi mnogo love.
 
Nazad
Vrh