AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

moraobi dapredje oko200 km dnevno,to mogu samo taksisti,komercijalisti nerade vikendom i praznikom a imaju i godisnji odmor
nerade barem 60 dana godisnje :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Razgovaramo ja i drug posle o tome jer je i nama bilo cudno. Onda dodjemo do proste racunice. On je tad u jednom danu doso ovamo i vratio se nazad za LO. To je vec nesto vise od 900km. Samo jedan dan. Zbog posla cesto putuje pa ti sracunaj da li je teorija ili mozda istina ziva.
do tebe i loznice je oko 416 km
 
Od LO do mene meni sad pokazuje navigacija 457 km. Kao sto sam napisao da je se vratio nazad istog dana to je onda vise od 900 km.
Na kraju krajeva neka bude da lazem jer ti Gorane ocigledno znas koliko je on preso.
 
Nemojte se prepirati oko prijeđene kilometraže. Za trgovačke putnike i još poneke profesije je 100 000 km godišnje normalno. Zato kupuju aute u kojima mogu udobno, bez nekog napora, prevaliti i preko 1000 km u jednom danu. :osmeh: I meni je to bilo nepojmljivo dok se nisam uvjerio da je stvarno tako.
 
Pa samo ako se zavoza po Beogradu moze da napravi i preko100km :osmeh:

Tu svi racunaj od do, a niko da uracuna kad se ide od klijenta do klijenta.

Ko ne veruje moze sa mnom da krene pa da vidi kako moze da se napravi i 1000km dnevno :osmeh:
 
Ja sam poznavao nekoliko terenskih komercijalista koji su redovno godišnje imali 80-120000km.

Auta su uglavnom iznajmljivali(lizing) na godinu, i onda prelazili opet u novi.
Pitah letos nemca koji pod tim režimom vozi novu Mečku E270 koliko košta taj lizing i reče oko 550€ mesečno.
Svake godine uzima isključivo nova kola.
Takođe godišnje prelazi preko 100k km.
Servis je na 30k km.
 
Poslednja izmena:
Tko plaća servis kod leasinga?

Lizing kuca mi sve uzimamo na operativni lizing nase je samo da se pojavimo u servisu i potpisemo fakturu koja se isporucuje lizing kući.

Nase je samo da im auto vratimo nakon 2 godine cist i bez veci ostecenja i sa 240 000 na satu, svaki kilometar preko se placaju penali.

Ovo je za operativni lizing, kod finansijskog ti placas servise.
 
Da, rekao je da je njegovo samo gorivo. Servisi, kasko, itd su od lizing kuce..
Taj auto, posle njega se iznajmljuje drugom klijentu, naravno za manji iznos i tako sve dok se ne proceni da je za veliku popravku bitnih stvari, kada se prodaje posto-zasto istocnim trgovcima.
Tako ovde dodje auto sa odlicnim izgledom, star 5-6 godina sa cuvenih 180k na cajgeru.
 
Ispada da je operativni leasing, pod tim uvjetima i s tolikom kilometražom, povoljniji nego kupiti i voziti vlastiti auto. :sta: Košta me km vožnje vlastitim autom oko 0,13 eura, a ovaj se vozi u mečki za 0,11 eur/km.
 
Da, to je potpuno tacno.
Za situirane ljude kod nas je nezamislivo da ne kupe luksuzni auto za 80k€(ta mecka recimo kosta toliko) i to u keshu.
Posle 10. godina taj auto vredi 10% od kupovne cene i vec je krntija koja mu je dosadila odavno. U osnovi je bacio grdni novac, ali nema veze, bitno je da pokaze komsijama i poznanicima da ima kintu.
U isto vreme, svoje radnike koji su mu u osnovi zaradili taj novac ne prijavljuje, placa minimalno i kinji kada god moze..

Proracunati Svaba ili drugi zapadnjak, za 50k€ celih 10 godina vozi stalno nov auto i nema problem sa impresijama komsiluka i eventualnim malogradjanskim rizicima.

Takodje, dosta situiranih ljudi na zapadu stanuju u iznajmljenim stanovima, iako imaju novac da kupe svoj jer im je tako isplativije. Novac koji bi ulozili u mrtav kapital(citaj spavaonicu, jer tu i ne provode mnogo vremena, posto rade posao) ulazu u obrtna sredstva kojima zaradjuju..
Nemoguce je porediti percepciju prosecnog balkanca i zapadnjaka, nema nikakve slicnosti, niti ce biti..
 
Poslednja izmena:
Ispada da je operativni leasing, pod tim uvjetima i s tolikom kilometražom, povoljniji nego kupiti i voziti vlastiti auto. :sta: Košta me km vožnje vlastitim autom oko 0,13 eura, a ovaj se vozi u mečki za 0,11 eur/km.

Pravno lice operativni lizing knjizi kao SOP tako da ni ne oseti ukoliko iole dobro posluje i sto je najbitnije uvek imas nova vozila, na tebi je samo da sipas gorivo jos imas i kasko.

Za fizicko lice operativni lizing nije uopste isplativ.
 
Pitaj Gorana. On sigurno zna ko placa servis i kolika im je zarada. Navalio covek na mene kao na lazova, a sad ga nigde nema.
evo me,izvini sto nemogu da budem ovde ceo dan :osmeh:
ja nisam rekao da si lazov,nego je taj komercijalista malko preterao.Takvu kilometrazu prave sleperi sto voze za EU i Rusiju.Po Srbiji je nemoguce to napraviti :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Da, to je potpuno tacno.
Za situirane ljude kod nas je nezamislivo da ne kupe luksuzni auto za 80k€(ta mecka recimo kosta toliko) i to u keshu.
Posle 10. godina taj auto vredi 10% od kupovne cene i vec je krntija koja mu je dosadila odavno. U osnovi je bacio grdni novac, ali nema veze, bitno je da pokaze komsijama i poznanicima da ima kintu.
U isto vreme, svoje radnike koji su mu u osnovi zaradili taj novac ne prijavljuje, placa minimalno i kinji kada god moze..

Proracunati Svaba ili drugi zapadnjak, za 50k€ celih 10 godina vozi stalno nov auto i nema problem sa impresijama komsiluka i eventualnim malogradjanskim rizicima.

Takodje, dosta situiranih ljudi na zapadu stanuju u iznajmljenim stanovima, iako imaju novac da kupe svoj jer im je tako isplativije. Novac koji bi ulozili u mrtav kapital(citaj spavaonicu, jer tu i ne provode mnogo vremena, posto rade posao) ulazu u obrtna sredstva kojima zaradjuju..
Nemoguce je porediti percepciju prosecnog balkanca i zapadnjaka, nema nikakve slicnosti, niti ce biti..
izovoga zakljucujem da si obican radnik pa nevredi da dalje diskutujemo :ppozdrav:
 
A da kojim slučajem nisam 'običan' radnik, nego onaj neobičan (čitaj koji se gazdi uvlači u **greška) tada bi me udostojio diskusije?!
ne,nego da si obican preduzetnik ili paor koji zapošljava radnike mogli bi diskutovati :ppozdrav:
Radnicko shvatanjeje da su "u osnovi zaradili taj novac" :ppozdrav:
 
Opet te ne razumem. Jel tebi nešto smeta što ukazujem na tipično ponašanje novokomponovanog srpskog preduzetnika?
Ako se ti u tome pronalaziš, to nije moj problem.
Nadam se da su tvoji 'obični' radnici zadovoljni, i da ne planiraju preko grane..
Opet, ako smatraš da pojave koje opisah ne postoje, to je drugi par opanaka..
Još gore, ako smatraš da o tome netreba pisati onda si u sprezi sa politikom, što je tek strašno.
 
Opet te ne razumem. Jel tebi nešto smeta što ukazujem na tipično ponašanje novokomponovanog srpskog preduzetnika?
Ako se ti u tome pronalaziš, to nije moj problem.
Nadam se da su tvoji 'obični' radnici zadovoljni, i da ne planiraju preko grane..
Opet, ako smatraš da pojave koje opisah ne postoje, to je drugi par opanaka..
Još gore, ako smatraš da o tome netreba pisati onda si u sprezi sa politikom, što je tek strašno.
:ppozdrav: ....................
 
Ja ne znam sta je sa Goranom? Sad ispade da niko nista ne zna samo on sveznajuc. Lepo pisu ljudi da su i vece kilometraze moguce i opet nista. Za slepere iz Poljske kad bi ti napisao da prelaze 120 000 km opet bi preterao, jel da?
Deluje mi da kao da razgovaram sa preprodavcem uvoznih polovnjaka.
 
Nazad
Vrh