Atomizeri

Pole t25

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2014
Poruka
439
Ako ne možeš da priđeš onda ti je baš zajebano. Da li možeš ikako bilo čime prići do ventila za duvanje?
Upali traktor i uključi atomizer malo da radi ( naravno sipaj malo vode ), onda ga ugasi i probaj nečime da stisneš iglicu na ventilu ako već ne možeš da priđeš manometrom. Ako ti krene voda onda je pukla vazdušna membrana.
Ja sam menjao na mom agronu pre mesec dana i meni je skakala igla u manometru a atomizer star tri godine.
To si verovatno čitao,nije daleko unazad prelistaj.

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
13.856
Nama otisao lezaj na vetru. Kazu da se skida sa strane gde je ventilator. Posto je to sve plastika ne bi da polomimo nesto. Da li neko zna kud da pomeramo ventilator sa onim kljucem? Da li na jace (broj 4l) ili na slabije jer po logici stvari mora da se odvrne taj plastocni poklopac?

Probali smo sa prednje strane remenicu skodati i bez prese nema sanse. Radapciger ni da je mrdne.

juki

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2010
Poruka
504
Bojcetiću ako nemaš knjigu o održavanju i rezervnim delovima pošalji broj na kome imaš viberi šaljem ti slike redosleda skidanja. Ja sam dva puta menjao ležaje.

Pole t25

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2014
Poruka
439
Nama otisao lezaj na vetru. Kazu da se skida sa strane gde je ventilator. Posto je to sve plastika ne bi da polomimo nesto. Da li neko zna kud da pomeramo ventilator sa onim kljucem? Da li na jace (broj 4l) ili na slabije jer po logici stvari mora da se odvrne taj plastocni poklopac?

Probali smo sa prednje strane remenicu skodati i bez prese nema sanse. Radapciger ni da je mrdne.
Skidao sam remenicu jer sam kasno primetio da su mi kaiševi otišli pa su mi sljuštili remenicu. Skinuo sam je radapcigerom i stavio drugu ( pravio kod strugara )

Pole t25

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2014
Poruka
439
Bušio sam rupe na njoj i urezivao navoj jer imam takav radapciger. Ovi šrafovi sa strane idu naravno duži,ove sam samo onako stavio za slikanje.

amg

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2013
Poruka
103
Membrane jedva sastavile dve godine, zna li neko gde ima da se kupe kvalitetnije.

Послато са GT-I9505 помоћу Тапатока

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
13.856
Bojcetiću ako nemaš knjigu o održavanju i rezervnim delovima pošalji broj na kome imaš viberi šaljem ti slike redosleda skidanja. Ja sam dva puta menjao ležaje.
Juki 0641790180 je moj broj. Nema potrebe u pp, javno napisem broj. Ne vidim sa slike, mozes mi preciznije uslikati ili na viber posalji da mogu zumirati nekako. Merili smo osovinu od ventilatora do kucista je 35mm, a od remenice do kucista je 30mm. Sto znaci da nema sanse da se skida od nazad, nego ipak mora remenica da se svuce. Isecemo je i kod strugara napraviti drugu jer original je simbolicne cene, a ne vidim potrebu da ta remenica bude nekog ultra kvaliteta jer na 3 kaisa nema ona neko opterecenje kada se preraspodeli.

@pole
Imamo radapcigere sve moguce, medjutim to je zapeklo skroz. Tukli smo i cekicem od 2kg pa 3kg po radapcigeru i ni makac. Na kraju brusilica ce joj doci glave. Sutra-prekosutra oprskamo redovnu zastitu i onda je secemo.

p.s. Nasao sam i na kupujem prodajem oglase gde ljudi prave remenice. Osovina je 30mm kanal mislim da je 17mm i precnik cu premeriti, tako da i kod strugara nema potrebe se cimati.

Poslednja izmena:

juki

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2010
Poruka
504
Dasi usijao sa brenerom aluminiumsku remenicu svukao bi je bez problema. Prvo odvrneš poklopac koi menja položaj zakrilaca. Odvrneš osam dugih šrafova što drže plastičnu glavu od ventilatora. Radapcigerom skineš čauru sa osovine snineš veliki seger prsten. Remenicu sa tri kanala ugreješ let lampom ili brenerom svučeš radapcigerom i sve izbiješ na zadnju stranu gde stoju ventilator. Ipak šaljem slike bolje je objašnjeno u servisnom uputstvu.

Vrh