Atomizeri

Mozda nije ovde tema, zeza me na traktoru imt 539 iz 1985e kada koristim atomizer ona rucica sa leve strane kada pustam da se okrece vratilo.

Pozicija za "preko menjača" krci i jedva nekako ubacim.
Pozicija "direktan prenos" koja mi i treba, da se pumpa sve vreme okrece u odnosu na broj obrtaja motora a ne brzine kretanja, u tu poziciju jedva ubacim rucicu.

Nije da krci nego nece ni da krene, krenem malo prvo pa stanem, kvacilo pusti stisni do kraja, pustam ga da se mrda dok drzim kvacilo ma jok. Kad ubacim ne diram vise dok ne zavrsim.

Sta to moze biti? Traktor je ko nov tacnije prosle godine je prvi put upotrebljena ta rucica i nesto nakaceno na vratilo, skinuo sam mu nevinost kad sam odvrnuo poklopac i prikacio atomizer

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Mozda nije ovde tema, zeza me na traktoru imt 539 iz 1985e kada koristim atomizer ona rucica sa leve strane kada pustam da se okrece vratilo.

Pozicija za "preko menjača" krci i jedva nekako ubacim.
Pozicija "direktan prenos" koja mi i treba, da se pumpa sve vreme okrece u odnosu na broj obrtaja motora a ne brzine kretanja, u tu poziciju jedva ubacim rucicu.

Nije da krci nego nece ni da krene, krenem malo prvo pa stanem, kvacilo pusti stisni do kraja, pustam ga da se mrda dok drzim kvacilo ma jok. Kad ubacim ne diram vise dok ne zavrsim.

Sta to moze biti? Traktor je ko nov tacnije prosle godine je prvi put upotrebljena ta rucica i nesto nakaceno na vratilo, skinuo sam mu nevinost kad sam odvrnuo poklopac i prikacio atomizer

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Postavi pitanje na temi za traktore. Mislim da ima tema za IMT .Tamo će ti brzo odgovoriti. ;)
 
@oktopod
Tako je bilo i kod mene, mora da se dosteluje mala lamela za paljenje kardana, komsija koji se malo razume u mehaniku mi je to odradio i posle je palio bez ikakvih problema.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Hvala svima videcu sa majstorom, mislio sam da nema neka fora ili nesto sto bi sam mogao da opravim

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
I skrsi zupcanike,mozes da zavrsis pisao tako sto ugasis traktor ukljucis kardan I upalis traktor

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nece da skrsi nista ako ga ''ubode'' u pravom trenutku. Smanji gas do kraja i brzo povuce. Nece cak ni da zakrci nimalo. 6 god. sam tako radio dok konacno nisam resio. Slicno kao menjanje brzina sa medjugasom. Jbg nije ispravno,ali moze da posluzi.
 
Da se razumemo meni u zeljeni polozaj ni ne krci, prosto nece. Krci u onaj drugi polozaj preko menjaca kad ide.

Probacu svakako ovo sa ugasenim pa javim

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Slična stvar i kod mene možda ne toliko alarmantno... uglavnom sam nemaš šta da diraš. Ja sam prošle god dogovorio sa drugarom inače je dobar majstor i trebao sam preko zime da mu oteram traktor ali eto setio sam se sad kad si ti spomenuo tvoj problem, sad čekam sledeću zimu. Koliko sam ja shvatio ispod traktora ima otvor kroz koji verovatno mogu da se našteluju lamele i nije veliki posao za onoga ko zna.
 
Pozzz drugari, zanima me mišljenje i iskustvo za Argon 440 sa italijanskom pumpom, 800 prečnikom ventilatora sa 12 dizni. Planiram da kupim pa me zanima iskustvo i mišljenje. Hvala
 
Za pocetak prelistaj ovu temu 10ak stranica u nazad .. Ventilator agromehanika , nejednak vetar sa leve i desne strane , regulator decija igracka , od 5 komada u ovoj temi , četiri su zardjali posle par sezona ,jedan se dobro drzi, dizne treba promeniti za neke bolje , bure kao bure.. Ta italijanska pumpa bi trebala da je ok, ja je imam i nemam zamerki, samo nisam se raspitivao za dostupnost rezervnih delova .. To ti je ukratko, koliko para toliko muzike ..
 
Ljudi kako bese sta je u pitanju ako kazaljka na manometru ne stoji mirno vec poskakuje? Odavno sam procitao ovde negde,ali ne mogu da nadjem.
 
Može da bude da ti fali glicerina u manometru ili više verovatno nizak pritisak vazduha u membrani u pumpi.

Послато са GT-I9505 помоћу Тапатока
 
Mislio sam na vazdušnu membranu, ne verujem da moze da ode za dve godine. Proveri pritisak prvo 1/3 od radnog pritiska treba da bude. Ako izbacuje zec nost na ventil onda je stradala

Послато са GT-I9505 помоћу Тапатока
 
I ja sam mislio na nju. Brzo mi strada. Dal je do kvaliteta ili cega vec. Obicno je duvam na 4 bara. Problem je sto mi je ventil na nepristupacnom mestu (stari agromehanika atomizer) pa moram da podignem malo celo bure da mu pridjem pa i ne proveravam cesto da li drzi pritisak.
 
Krećeš redom. Ono štoje najlakše glicerin u manometru nemora biti razlog uglavnom je on na zadnjem mestu. Proveri pritisak u membrani na vrhu pumpe. Retko se dešava a oće da strada jedan od ventila dase nešto zaglavi ispod pločice ili pukne opruga pa nezatvara koliko treba. Tada mora pumpa dole. Lakše je sa 4 šrafa skinuti pumpu i odraditi remont i obavezno promenuti ulje nego dizati celo bure.
 
Kod mene mora da se dize bure da bi se skinula pumpa. Atomizer je star. Kupicu membranu u utorak i zamenicu je,pa cu da vidim.
 
Nazad
Vrh