AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
U tom delu atara solidno je kada bude 1 Zmajevka od 8t ne previse na vrh. Probao sam as73 i on moze isto tako na redji sklop sa istom kolicinom AN-a.Jednom je bila Stira od Pionira za zrno, a Florensija za klip, ostale hibride nema svrhe sejati jer traze mahom vrhunsku agrotehniku , koja se u taj rit neisplati posto je 5-6 klasa
 
Ja ih sejem i ove godine. Kad pogledas oni su najeftiniji a ne zaostaju mnogo za nekim drugim semenskim kucama, cak mogu reci da su se i bolje pokazali od nekih drugih.
 
Do ove godine sam sejao samo AS 72, AS 57, AS 160. Sad cu izbaciti AS 57 a posejacu AS 66 sigurno i mozda 54 ili 62.
 
Koji je nabolji as za branje u klipu? Vidim da vecina tipuje na AS72 i AS73, jel to to ili imate jos neki predlog?
I koji vam se solidno pokazao u zadnje 2 susne godine?
 
Jeli ko iz /RS-BiH nabavio as 72 . ja sam uzeo juce jednu vrecicu ostalo mi od prosle godine par kg .

e sad imam sumlju prosle godine sam kupio u srbiji a ove u rs , vrecice nisu iste srbijanske su 30 000 zrna a u rs su 25000 zrna i na srbijanskoj je dekleracija bila sa onim hologramom a bosanska je sa nekim plavim papirom ostampanim , moracu slikat vrecice pa da vam pokazem bojim se da nije laznjak.
 
Nije falsifikat,čuo sam da se AS hibridi u izvozu prodaju po 25000 semena.
A za sledeću godinu i oni prelaze na 25000 semena da bi se mogli cenovno porediti sa ostalima.
 
Od AS hibrida za branje posejani AS51 i AS63 na tri hektara, razmak u redu od 28 cm.
Za krunjenje sejem AS54 na razmak od 22.5 cm. Prosle godine mi je bio odlican pa sam se i ove godine odlucio za njega.

As73 sam sejao poslednje cetiri godine, ali sam ove godine odustao od njega zbog duzine vegetacije.
 
imam zemeno AS72 uste ne go imam poseano...planiram od 1 do 10 maj dal ke sasa da uzree do 20-25 oktombar...
 
Ja sam sejao par godina asove hibride as62 i as72, koji su ODLICNO radjali.Samo sto sam odustao zbog berbe, preterano jako se krunio kada je berac usao u njivu.
Isli smo da ga beremo listovi mu jos bili zeleni pa ipak je bilo u bunkeru klipova i do pola okrunjeno.
Kasnije kod skidanja preko komusaljke bilo 8 dzakova nakrunjenog kukuruza ispod komusaljke od jedne 5t prikolice.
 
Ja sam sejao par godina asove hibride as62 i as72, koji su ODLICNO radjali.Samo sto sam odustao zbog berbe, preterano jako se krunio kada je berac usao u njivu.
Isli smo da ga beremo listovi mu jos bili zeleni pa ipak je bilo u bunkeru klipova i do pola okrunjeno.
Kasnije kod skidanja preko komusaljke bilo 8 dzakova nakrunjenog kukuruza ispod komusaljke od jedne 5t prikolice.

Bereš ga ranije.AS brzo otpušta vlagu.
 
Nazad
Vrh