AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
Vi ste dobili tada oko 100lit,mi od toga nista.
 
Moje iskustvo sa hibridom AS-72 sepoklapa sa kolegom Peetom. Mene zanimaju hibridi koji svake godine daju stabilniji prinos poput recimo NS-6030.:ppozdrav:
 
Meni je AS 72 odlican, vec drugu godinu ga sejem. 2012 sam posejao 80a za probu i po onoj susi sa 200kg uree sam imao 3.7t/h. A ovde godine 5.5t/h sa istom kolicinom djubriva a sa jednom kisom oko 10 jula. AS 57 je dosta slabiji ali i on je bio solidan.
Sledece godine cu probati i AS66 i AS62
 
Da li ima neko iskustva sa ovim novim hibridom AS 507? Treba mi neki iz fao 500 grupe a da moze redje da se seje 26-28 cm, a koliko vidim karakteristike on bi mogao da se uklopi, kod mene je inace zemljiste 5-6 klasa...
 
Da li ima neko iskustva sa ovim novim hibridom AS 507? Treba mi neki iz fao 500 grupe a da moze redje da se seje 26-28 cm, a koliko vidim karakteristike on bi mogao da se uklopi, kod mene je inace zemljiste 5-6 klasa...
Kolega preporucio bih ti AS51 proveren hibrid za redju setvu i za nizi nivo agrotehnike i za slabije njive
 
Mislim da ce moci ako ces da ga siliras, samo ne znam u koje vreme ce izbaciti metlicu i da li ce uspeti da se oprasi ako nema kise.
 
Dobar je taj AS 72 ali ima malo deblju sapurinu i malo sitnije zrno,ali od domacih hibrida mislim da je u top 3! Ja sam ga izbacio samo zbog toga sto mi je bio laksi u odnosu na druge koje sam imao u ambaru,konkretno na Kermes pre 3 godine cini mi se ili 2 ne secam se!To sam dobro zapamtio,Zmajevka Kermesa je isla i oreji 8500 kg,dok kad sam krunio taj AS 72 bio je oko 8t a isto tovareno...Nismo imali prikolice za sapurine pa smo ih na sred dvorista ostavili kad smo njega krunili, i ja reko necemo vise tako!Inace dosta brz hibrid za svoju grupu FAO 650,sve lepo i na vreme odradi,samo ko ga bere mora malo ranije krenuti hoce da se kruni kad padne ispod 22-23% i voli ga plamenac!Inace klipovi debeli,preko 20 redi zrna,jako lep na oko!
 
Već 2 godine sejemo AS 62 i 72, fenomenalni su, klipovi dobri! Ove godine na parceli od 22-23a imali smo 1,5 FAK prikolica sa arnjevima:ppozdrav: Sejaćemo ih i ove godine.. Uz dobar kvalitet zemlje i agrotehniku na vreme kao i do sada.. Inače, sejali smo 1,2ha pod ovim hibridima..
 
Kolega preporucio bih ti AS51 proveren hibrid za redju setvu i za nizi nivo agrotehnike i za slabije njive
Mozda bih se pre odlucio za AS57 ili AS507 zbog nize stabljike, posto idemo sa velikom kolicinom djubriva pa me brine da AS51 ne bi polegao. Znas li kakva su ova dva u losoj zemlji?
 
AS 57 podbacio prosle godine kod mene na losijoj zemlji na 25 cm 2,5t/ha, dok na malo boljoj zemlji isto na 25 cm ali 4,8t/ha. Samo 200kg uree dobio i na jednoj i na drugoj zemlji, nismo spartali sve ostalo je uradjeno na vreme i kako treba od oranja do prskanja.
 
Mozda bih se pre odlucio za AS57 ili AS507 zbog nize stabljike, posto idemo sa velikom kolicinom djubriva pa me brine da AS51 ne bi polegao. Znas li kakva su ova dva u losoj zemlji?
Ja sejem taj AS51 vise godina unazad na losoj zemlji i sa 150kg AN daje solidne rezultate,nikada nije polego i lepo se bere.Sejem ga na 27cm nisam sejao AS57 taj bi podbacio sigurno u ritovima gde ja
sejem AS 51:ppozdrav:
 
Sto se tice AS-72 sejao sam ga i ja prosle godine na dve parcele na jednoj bio extra a na drugoj ga tuko grad u maju i bio nesto losiji. Sto kaze Savato dobar klip a zrno nesto plice i deblja sapurina al i nji treba u ovim hladnim danima. Sejacu ga i ove godine na nekih 5-6 kj.
 
Nazad
Vrh