AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
Da li je neko sejao AS 51, kakva su iskustva ? Vidim da je namenjen siromašnijem zemljištu i težem za obradu a treba mi neki hibrid za ranije branje u klipu.
Sejao sam AS 72 i dobro se pokazao.
 
Da li je neko sejao AS 51, kakva su iskustva ? Vidim da je namenjen siromašnijem zemljištu i težem za obradu a treba mi neki hibrid za ranije branje u klipu.
Sejao sam AS 72 i dobro se pokazao.

AS51 je odličan hibrid za siromašnija zemljišta. Sejao sam ga par puta. Kod njega se strogo mora voditi računa o vemenu branja, zato što jako brzo otpusta vlagu pa se poprilično kruni. Malo se lošije bere u odnosu na ostale AS hibride, tj teže se komuša. Mada kod mene ima njih nekoliko koji ga seju za kombajniranje u zrnu.
Za siromašniju zemlju je dobar i AS73. Sejem ga svake godine.
 
hahaahahhhahahhahaa legendo jos ces do kraja da me ubedis da posejem tog ASA 72 ,SAMO da ne bude posle as kao vrata
 
Sledeća godina će najverovatnije ići bez AS-a 73. Razlog tome je izuzetno duga vegetacija, i suša ga zezne baš onda kad mu je kiša najpotrebnija, kad naliva zrno, dok je kod ranijih hibrida taj proces već završen. Ovo se odnosi na zemlju na brdu koja je lošijeg kvaliteta. Umesto njega, sejaću AS 51 koji se odlično pokazao na siromašnijem zemljištu. Razmak najverovatnije 28 ili 30 cm.
 
Ja i dalje tvrdim da je AS72 jedan od najboljih,ali samo on.
Ostali mu nisu ni za prineti.

Samo ti tvrdi i dalje, dok ti ne naidje jedna godina kao 2012, ali takva kao sto je bila kod nas, pa ces opsovati u kompletu celu garnituru AS-a a ne samo 72-ojku. Sve u svemu odlican hibrid AS-72 u kisnoj godini. U susnoj g.v.o od kukuruza. 2011 dao je 6500 kg/kj ili 11400 kg/ha dok odmah sledece sa vise djubriva dao od 500 kg do 1100 kg/kj ili od 880 kg/ha do 1230 kg/ha.
 
Samo ti tvrdi i dalje, dok ti ne naidje jedna godina kao 2012, ali takva kao sto je bila kod nas, pa ces opsovati u kompletu celu garnituru AS-a a ne samo 72-ojku. Sve u svemu odlican hibrid AS-72 u kisnoj godini. U susnoj g.v.o od kukuruza. 2011 dao je 6500 kg/kj ili 11400 kg/ha dok odmah sledece sa vise djubriva dao od 500 kg do 1100 kg/kj ili od 880 kg/ha do 1230 kg/ha.
Nekada pises dudu rudu postove!
Prelistaj,malo ovu temu i temu o kukuruzima iz 2012,pa vidi koji mi je kukuruz bio najbolji.
A ako te mrzi da prelistas,onda nemoj pisati bezveze, jer voleo bi da se javi clan mcbaycow i clan kum,koji su svedoci moje tvrdnje.
 
Nekada pises dudu rudu postove!
Prelistaj,malo ovu temu i temu o kukuruzima iz 2012,pa vidi koji mi je kukuruz bio najbolji.
A ako te mrzi da prelistas,onda nemoj pisati bezveze, jer voleo bi da se javi clan mcbaycow i clan kum,koji su svedoci moje tvrdnje.

Da si imao te kise koje smo mi imali u ovom okruzenju te 2012 onda bi znao koliko je dobar taj AS-72 u tim uslovima. Tako da nista jos nije iskljuceno! A sto se dudu rudu postova tice gresis i nisi pazljiv bio pri citanju mog gornjeg posta. Da si shvatio to sto sam napisao o tom hibridu ne bi tako reagovao. U svakom slucaju vreme zna da pokaze dosta stvari.
 
Nazad
Vrh