AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
I ovo je jedan od mogucih izgovora, nisu svi blesavi da ne znaju za onih 5000zrna:ideja:
 
Video sam u jednoj jacoj lokalnoj apoteci da je AS72 3780 din a AS54 4380 din. Za ostale nisam zapamtio cene. Ne znam sto je ovolika razlika izmedju ova dva.
 
Razlika je zato što nisu iste cenovne grupe, od pomenutih cena ima povoljnjih. AS-54 3785 din/s.j. a AS-72 3520 din/s.j.
 
Juce pitao u jednoj apoteci za AS 72 i AS 160 bilo mi je usput, 72 4350rd a 160 4800rsd. To ispade skuplje kod mene nego prosle godine a manje su vrece. Moracu da proverim jos negde kakva su cene mozda ovde nesto pogresili.
 
Kako vam se cine AS hibridi u setvi ? Radim usluzno i cini mi se da ASa redovno fali,nemoguce da drugih hibrida poseje koliko je planirano,dok njih uvek zafali.
 
Neznam za ovu godinu ali prosle sam masovno presevao ljudima kukuruz i svi su uzeli AS31 i takodje ga uvek fali a kao imao je 30000,sejao sam i as62(u dzaku je bilo krsa sacuvaj boze,pola zrna izlomljeno) i tajkodje isto,nekako se ne uklapa u setvenu normu.Mislim da tu fali prilicno semena.Na sve to prosle godine AS31 je imao sve deklaracije prelepljene dva puta(nisu zasivene),providi se ispod nalepnice pa se procita datum vazenja.I jos nesto ono sto je pisalo za 31-cu nije imalo veze s ovim iz prakse,pise da raste visoko a on je bio bas nizak,tanka stabljika,klip 12 redi a vegetacija 170 dana.
Marketing je cudo.:osmeh:
 
Da li je moguce da bas u svakom dzaku fali majku mu ja sam mislio ove godine da probam te cuvene 62 i 72 da vidim sta ce biti posto hvale ljudi jeftinije a kao dobri su ,slabo ih i dalje kod nas seju .
 
Kod nas jedino 72 ima taj trend zanimljivog hibrida zbog debelog klipa,a ostali nisu pokazali neke rezultate,najvise se tu isticu hibridi FAO 400,500 koje ZP sisa samo tako.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Ni ovde se ovi iz FAO 400 i 500 nisu proslavili, osim 54 i 57 koji su u rangu sa konkurencijom a od nekih i bolji. Dok 72 i 66 ubijaju na nasim zemljistima i svake godine se ubacuju sve vise, bilo je zadovoljavajucih rezultata i susne 2012.

Ja sam uzeo 72-3950rsd i 160-4250rsd
 
  • Like
Reagovanja: PKB
U rataru as 72 4300 u drugoj apoteci 3700 razlika im je smesna 600 dinara po dzaku ccccccc
 
Da li je kasno da se seje AS 72 ako ću ga sejati tek za 5-6 dana ( berem u klipu ) ? Čekam da se još malo prosuši deo njive, ako ga ne pokvasi kiša ponovo...
Ili da sejem nešto iz grupe 500, možda AS 51 ?
 
Ne znam u koju temu da stavim, "Bambi"
kukuruz je AS 54




23rl5l3.jpg
 
Nazad
Vrh