AS Hibridi kukuruza

Koje AS hibride planirate da sejete?


  • Ukupno glasača
    221
eh, ja sam proslegodine posejao zp 704, toboze nase je domace pa dobro, i iz 1 hektara imao sam 4000 kilograma silazu..... h a o s...nikad vise necu uzeti zp, pa sve da daju zlatnike sa njima!! moram dapokusam sa as hibridom ili kws...jel neko sejao kws helen za silazu??? vidim na tv se stalno vrte oko njega, al sto zombie_666 rece svasta sena tv prica i razne gluposti... :cool:
 
Mene isto sad nedaju mira ti AShibridi. Svi hvale da su u nicanje najbolji.
Uzeo bi neki tvrdunac ali ga ne nalazim kod njih.
 
Helen je LG-ov hibrid,kws ima mikado i jos neke..
Mi smo imali sve ove hibride,pa tako i zp,svi su oni dobri u dobrim godinama,a kad je susa onda ni jedan ne valja.Iako nije tema od zp smo iskljucivo odustali jer je imao dosta smitljivoga klipa.A sto se asa tice videcemo ove godine valjda ce se bolje pokazati nego prosle.
 
Helen je LG-ov hibrid,kws ima mikado i jos neke..
Mi smo imali sve ove hibride,pa tako i zp,svi su oni dobri u dobrim godinama,a kad je susa onda ni jedan ne valja.Iako nije tema od zp smo iskljucivo odustali jer je imao dosta smitljivoga klipa.A sto se asa tice videcemo ove godine valjda ce se bolje pokazati nego prosle.
Igore sta ces sejati ove godine od silaznih, da prepisem recept?Nemam iskustva sa silaznim hibridima, pa bih posejao nesto sto je koliko toliko provereno.Unapred hvala!!!
 
nisam stavio zarez izmedju helen i kws hehehe izvinjavam se. ja sam odlucio: za zrno as 66 as6M10, kermes i pioneer b23, a za silazu as 160 pioneer b23, e sad koji bude najbolji za zrno taj cu sejati i sledece godine. ne bih da rizikujem sejuci od jedne kuce samo,ali forsiram AS, da ne ostanem bez kukuruza daleko bilo...
 
Ja zadnje dve godine sejem AS 72 i pored velike suse ja sam zadovoljan. Lako se bere , brzo otpusta vlagu i lako se kruni.
 
Planiram 50% asa 160,imao sam i b23 iskreno nisam bio zadovoljan,a ostalo cu da vidim jos,mozda helena stavim i mozda stavim asa 72 da imam za rezervu ako ne uspe neki sirak sto planiram na nekim povrsinama,a da opet mogao posle da ga ovrsem ako mi ne bude trebalo,i mozda se okusam po prvi put sa domacim ns hibrodom nekim.
 
ja domace necu sejati. Sejao sam ih, i od 1hektar posto se nije pokazati imao sam samo 4000kg silaze...bruka. e sad zavisi i od njive i od setve verovatno,ali ne zelim rizikovati opet...
 
@jugi
Gde Kermes za zrno, inace AS je nasa semenska kuca.
AS-72 sejem za branje.
 
bewisa pa pise da je kermes za zrno?? valjda nisu lagali hahha ko ce ga znati :) ja sejem zbog suse nekoliko razlicitih kuca, al favorit mi je as bez dileme :)
 
zanima me AS 160 silaz kako se pokazao u susnim uslovima ja sijem pionirove hibride i spremam silazu pa sam cuo za ovaj ibrid pa me zanima kakve prinose donosi
 
drugari ja cuvam holstajn rasu pa me zanima da li neko od vas zna koji je najbolji kukuruz za silazu? moje su izbirljive malo, a i na mleko se oseca,... sejao sam pionir b23 al treba mi veca parcela da bih imao odredjenu kolicinu silaze, e ja bih da sa manjom parcelom dobijem istu kolicinu,pa me zanima jel ima neko ko cuva hosltajn kravei ako ima koji kukuruz koristi za silazu?
 
Uzmeš lepo AS 160 i Bog da te vidi. Ako ti ovaj nije dovoljno visok, ne znam koji je. Ovo su fotografije iz 2012. godine, ali je bio na njivi koja je jako, jako niska, gde u normalnim godinama voda topi, al zato lane je tu bio optimum.
wmm3ys.jpg

2eevinl.jpg
 
ehhehe Lalo svaka cast :osmeh::osmeh:. meni je vazno da ga holstajn krave vole... :bravo:

- - - - - - - - - -

gle, kod mene kisa nije pala od 10 juna pa do 6 oktobra... kad si sejao ovaj as 160? rana setva ili?
 
oki hvala lalo :osmeh:, a izvini sto te mucim pitanjima, imas li informaciju koliko kosta as160 sada ? i koliko si sejao po hektaru?
 
Jugi druze, za to sto ti trazis najbolji je AS 160.On zaista daje dosta mase po jedinici povrsine i krave ga rado jedu.Ja sam ga imao prosle godine, nije nigde bio nizi od 3.5 metra, ali je svaka 4-ta ili 5-ta stabljika bila jalova ili imala sitan klip,sejan na 22cm. Povecaj azot za 20% posej optimalnu gustinu za tvoj kraj i ne brini...cena oko 4500 ali pakovanje 30000 zrna.
 
Nazad
Vrh